598 Shares 1210 views

Adrenalina – to „emocjonalne” hormon. Wszystkie najciekawsze o tym temacie: Korzyści, szkoda, uczucia i ćpunów adrenaliny

Co jest adrenalina? Jest hormonem, który jest wytwarzany w gruczołach nadnerczowych. Nazywana jest również stymulatorem emocji. Dlaczego? To dlatego, że gdy organizm jest adrenaliny we krwi, człowiek przeżywa burzę emocji. Dlaczego tak się dzieje? W jakich przypadkach? Jaki jest wpływ adrenaliny na całości do naszych ciał? To pytanie jest bardzo ważne i interesujące. Więc chciałbym powiedzieć Ci więcej o nim.

funkcja hormon

Adrenalina – jest to bardzo mocny i ważną częścią naszego ciała. Wielu zastanawia: dlaczego potrzebujemy przetasowania hormonalną i emocjonalny wybuch? Logiczne. Ale przede wszystkim produkcji adrenaliny – ważny proces ludzki skonfrontować różne wyzwania. W przypadku stresu następuje wyjście hormonu, a powstałe emocje utrzymać organizm w dobrej kondycji. Jak sam człowiek. Cóż, jeśli coś jest dobre, to czy hormon inspiruje. Adrenalina – życiową koniecznością. Jeśli jest niewystarczająca, osoba źle radzi sobie z trudnymi okolicznościami życia, spowalnia reakcji na incydent, trudno jest się skupić i podjąć odpowiednie działania. Często zdarza się, że nie może podjąć żadnej decyzji. Ujmując to inaczej, po prostu zrezygnować. Często wiele opisać jako depresji.

adrenalina przepięć

Ale wszyscy wiemy sprawę: oto istnieje realne niebezpieczeństwo, i nagle … Cokolwiek może być słaba do tej pory człowiek, wydawał się otworzyły drugi oddech! On jest gotowy do syntezy na pomysł, aby aktywnie podejmować decyzje i działać! A jak to się nazywa? To prawda – adrenaliny. Co to jest? Można powiedzieć, że sytuacja nadzwyczajna, w których podwzgórze zaczyna funkcjonować. Znajduje się on w mózgu. I to jest w tych szczególnych przypadkach, wysyła sygnał do nadnerczy, które natychmiast, w tej samej chwili, zaczynają aktywnie produkują adrenalinę i we wszystkich obszarach organizmu przez nerwy! To jest fizycznym impuls niesamowite zdolności. Tzw przypływ adrenaliny. Jego ludzie czują się niemal natychmiast po maksymalnie pięciu sekund po rozpoczęciu procesu. To wyjaśnienie nagle otwiera drugi oddech, gdy coś naprawdę niebezpieczne lub która wymaga natychmiastowego działania.

procesy fizyczne

Adrenalina – hormon, który nie tylko wpływa na nasze emocje, ale również aktywuje masę procesów fizycznych i chemicznych w organizmie. Kiedyś był zadymie w jego krwi, my w zaczyna się prawdziwa burza. Statki natychmiast wąskie i częstotliwość uderzeń serca na minutę rośnie niemal w czasie. Uczniowie stają się szersze, wypełniając niemal całą tęczówkę. Mięśnie szkieletowe stają się coraz napięta. A mięśnie gładkie jelit natychmiast zrelaksowany.

Czuję

W czasie uwalniania tego hormonu we krwi w tym samym czasie jest więcej niż jeden proces – nie jest zaskakujące, że ludzie w tym samym momencie zaczyna czuć się co najmniej dziwne i niezwykłe. Odczucia są różne. Ktoś czuje silne pulsowanie w skroniach. Pozostałe zwiększenia w oddychaniu i serce zaczyna walić w piersi. Inni czują dziwny smak i czuć się aktywną wydzielanie śliny. Niektóre spocone dłonie i kolana zaczynają się trząść. Ktoś zawroty głowy. Drugi i zrobił wszystko razem.

Wielu powie, że adrenalina – to dobrze. Czy to prawda? Absolutnie wszystko w świecie, w małych ilościach – lek, a duże – trucizna. Więc z takiej substancji jak adrenalina. Hormon – to nie żart. To może pomóc utrzymać ciało w dobrej kondycji, albo zabić. Jeśli jego efekt trwa zbyt długo, a zdarza się często, może to zwiększyć mięśnia sercowego. To jest obarczona poważnymi chorobami serca.

Innym często wzmacniane białek. Wysoki poziom tego hormonu we krwi powoduje również wyczerpanie. Z powodu tej ograniczonej aktywności i odporności. Być może bezsenność, chroniczne zawroty głowy, zbyt szybki oddech, zwiększona nerwowość, niepokój i nieuzasadniony alarm. Jeśli zbyt dużo adrenaliny we krwi, łatwo jest sprowokować wystąpienie ataków paniki i obaw. Tak, że skutki mogą być nieodwracalne. Dlatego nie powinno się nadużywać sztuczne wprowadzenie adrenaliny w swoim życiu.

W poszukiwaniu emocji

Co rozumie się przez sztuczne wprowadzenie adrenaliny w swoim życiu? Ciekawe pytanie. Więc istnieje w naszym świecie, ćpunów adrenaliny. Ci ludzie, którzy stale poszukują wrażeń, niebezpieczeństwo, zawsze podjąć ryzyko. I nie, to nie fani sportów ekstremalnych, zawodników, spadochroniarzy, i tak dalej. D. Oczywiście, wszystko to powoduje także uwalnianie hormonu, ale w tym przypadku definicja jest zupełnie inna. Prawdziwy adrenaliny – osoba, która w zwykłym życiu czują się przytłoczeni i sfrustrowani, jeśli nie ma on stałego ryzyko i możliwość zrobienia czegoś niebezpiecznego, skrajne. I to jest złe. Wierzą, że ich życie jest interesujący tylko sprawia adrenaliny. Jest to uczucie , że są one doświadczają ze względu na uwalnianie hormonu we krwi, nie można wymieniać na wszystko. Ale na co dzień starają się czegoś nowego, i prędzej czy później, mniej lub bardziej odpowiednie metody, aby doprowadzić do końca ich istnienie ryzyka. Ale adrenaliny zatrzyma. Dla niego nie ma słowa „niemożliwe”. Nie był w stanie zatrzymać prawo, zasady moralne fundamenty społeczeństwa. Wręcz przeciwnie, aby przejść wbrew zasadom – to jest to, czego potrzebuje. Niestety, działania mogą być szkodliwe nie tylko dla niego, jak reszta.

Ale jeśli chcesz poprawić ćpunem adrenalina, trzeba być przygotowanym na trudności. To nie jest pragnienie alkoholu, palenie papierosów, nielegalnych substancji. To zapotrzebowanie na poziomie biochemicznym, przeplatają się z czynnikami psychicznymi. I odzwyczaić ludzi od zawsze trzeba ryzykować swoje życie i nie tylko niezwykle trudne, czasem wręcz niemożliwe.

niedobór hormonu

Są ludzie, którzy mają zbyt wiele adrenaliny (wśród nich wymienione powyżej), a tam również cierpią z powodu braku. Zwykle jest to osoba z monotonne, nudne życie, które ledwie wykazują żadnej aktywności (zarówno emocjonalnego lub fizycznego). Są apatyczny i obojętny, mają trochę radości w życiu. W 90% przypadków do stanu coś przyniósł – ciężkie życie, niektórzy opłakane incydentów. Niestety, tacy ludzie często starają się podnieść poziom adrenaliny w niewłaściwy sposób: zaczynają angażować się w narkotyki, dużo dymu, w najlepszym wypadku, do nadużywania alkoholu lub kawy. Ale to jest tylko zwykle prowadzi do depresji. Niektórzy piją specjalnych przygotowań. Ale jak adrenaliny – hormonu „emocjonalne”, tabletki lub zastrzyki nie pomogą. Ale te emocje są zdolne do niego. Więc lepiej jest rozwiązać problem braku adrenaliny w inny sposób.