569 Shares 6951 views

Domowy basen w domku: materiały, technologia produkcji

Niestety, nie każda rodzina w dzisiejszych czasach może sobie pozwolić na odpoczynek nad morzem za granicą. Czasami powodem tego służy brak funduszy i czasu. Można jednak skorzystać z wielkiej alternatywy: zrobić domowy basen, który może być zainstalowany w kraju lub w prywatnym domu. Takie rozwiązanie pomoże organizować działania parne letnie dni dla całej rodziny. Na sprzedaż dzisiaj prezentuje ogromną różnorodność basenów, konsument powinien zdecydować, która opcja do wyboru – albo tanio trwałe.

Nadmuchiwane baseny są popularne wśród ludzi, którzy często udają się do kraju, jak również wśród turystów. Istnieje przekroju projektowe, które są powszechne wśród rezydencji właścicieli. Produkty te są rozkładane i usuwane w dowolnym momencie, co oznacza, że po zakończeniu sezonu pływackiego basen nie będzie stać na ulicy. Jeśli chcesz kupić stałą strukturę, prace nad zainstalowaniem będzie oznaczać konieczność rozliczenia i obecności mistrza.

Baseny gatunków na cechy konstrukcyjne

Domowy basen folii może być utworzona przez kopanie pit ty i technologia montażu wodoodporny materiał otrzymany w misce. Jednakże istnieją gotowe projekty, które nazywane są ramy. Są one dostarczane w pudełkach i mogą być zbierane, jeśli to konieczne. Arkusz metalu służy jako ściany basenu i służy jako opakowanie wodoszczelnej folii PCW.

Jeśli myślisz o tym, jak uczynić z basenu ramki, a następnie zdemontować go na zimę nie jest konieczne, lepiej jest stosować materiały odporne na zimno. Takie produkty są dodatkowo wyposażone w drabiny, powrót strumienia wody, przewody i systemów filtracyjnych. Różnią się one od nadmuchiwanego wytrzymałości i elastyczności, jak również jakościowego obecności układu filtracyjnego. Na sprzedaż można znaleźć gotowe wanny, które są wykorzystywane do stacjonarnego aranżacji basenów. Mogą być polipropylen lub włókna szklanego, instalowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku w przygotowanym dołu.

Wybierając miejsce przed budową basenu

Przed dokonać basen, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce. Na tym etapie ważne jest, aby rozważyć kilka punktów. Byłoby lepiej, gdyby strona dla projektu będzie gliniaste gleby, która jest w stanie zawiesić wyciek wody w przypadku awarii warstwy hydroizolacji. Można podnieść się z naturalnym zboczu, ułatwi pracę kopanie studni. Ponadto, kapitan będzie mógł zdecydować, w jakim momencie instalacji systemu drenażu.

W pobliżu nie musi rosnąć wysokie drzewa, ponieważ ich system korzeniowy może czuć bliskość i wilgoć zostanie wciągnięty do ściany, uszkodzenia hydroizolacji. Najbardziej niekorzystne pod tym względem są uważane wierzba, topola i kasztan. Jeśli istnieją drzew w terenie, konieczne jest, aby część z nich jak najwięcej, aby usunąć lub basen, będzie to tańsze niż przywrócenie uszkodzonego produktu.

Przed dokonać basen, trzeba wyeliminować szereg karłowatych drzew, a jak trzeba stale oczyścić spadające liście i okres kwitnienia, woda stanie się żółty z pyłku. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kierunek, w którym najbardziej wiatr, mając to na uwadze, należy umieścić na basen tak, że powietrze poruszające miski, to upewnij się, że śmieci i brudu spiętrzone pod ścianą, a krawędzie w tym przypadku zaleca się, aby zainstalować system spustowy. Domowy basen, eksperci radzą, aby być umieszczona bliżej do systemu zaopatrzenia w wodę, w celu ułatwienia napełniania.

obszar znakowania

Jeśli zdecydujesz się wyposażyć basen w ogrodzie przy użyciu miski roślin, to pierwszym krokiem jest przeprowadzenie obszar znaczników. Struktura być mierzone, a następnie dokonać znaczników na ziemi, co Dig dół wielkości. Na tym etapie należy użyć liny i kołki, z których są one napędzane w kącikach przyszłości miski. Pomiędzy nimi rozciągnięty linę i kołki bramkę tak często, jak to jest możliwe o niestandardowym postaci basenu.

Z liny na całym obwodzie należy wycofać miernika, dzięki czemu kontur do cięcia gleby. W tej dziedzinie, trzeba zdobyć nowe kołki. Z tego układ powinien zacząć kopać dół, przestrzeń rezerwa niezbędna do obniżenia miskę było tak proste, jak to możliwe, a także do izolacji ścian i stworzyć fundament. Jak tylko układ wewnętrzny zostanie usunięty, można rozpocząć prace wykopaliskowe.

Szczególnie kopać studnię

Jeśli zdecydujesz się wykonać self-made basen, ważne jest pogłębienie dół poniżej wielkości kubka pół metra. Następnym krokiem jest utworzenie podstawy, na której jest zamocowany do miski. Dno jest wypełniona 20 cm warstwą piasku krupnofraktsionnogo który jest dobrze zamknięte. Laid górna siatka stalowa o siłę, której powierzchnia jest wypełniona zaprawą betonową. Jej grubość powinna wynosić 25 cm. W tym stanie, podstawa powinna być pozostawiona do wyschnięcia.

Materiały do izolacji cieplnej z basenu

Basen prostokątny zrealizować najbardziej proste. Ta forma ma ułatwić montaż izolacji. Zgodnie z betonową podstawą jest konieczne układanie geowłókninę, która zamyka płyty 3 centymetrów z ekspandowanego polistyrenu. Takie wsparcie jest niezbędne w celu odizolowania basen z zimnej ziemi. Powyżej izolacji należy położyć stałe grubej folii i miski, gdy znajduje się na górze, ich izolowanych ścianach. Zewnętrzna powierzchnia toru musi być pakowana w polistyrenu i polietylenu izolowane.

kielich montażowy

Domowy basen PVC jest ustawiony w następnej fazie, ten gąszcz znajduje się na dnie studni, i powinien być podłączony do komunikacji. Na rurze należy założyć tuleję ochronną i zabezpieczenie taśmy w celu zapobieżenia przemieszczeniu podczas betonowania. Pozostałe puste przestrzenie betonowa roztwór przestrzeni pomiędzy ścianami i podłoża. To musi być zrobione w następujący sposób.

Wewnątrz miski zamontowany rozpórki, materiał nie jest wygięte pod ciśnieniem mieszanki betonowej. Ustaw szalunków, zbrojenie jest umieszczone na całym obwodzie. Roztwór wlewa się na całą wysokość, nie bezpośrednio za grubość każdej warstwy powinna wynosić 40 cm. Na tej samej wysokości, wylano do wody w basenie. Po zestaleniu wody może być uzupełnione i beton technologia takiej warstwy doprowadza się do powierzchni gleby. Domowy basen w lewo przez kilka dni, dopiero można pozbyć szalunku. Podczas gdy jest to konieczne, w celu wypełnienia pustych przestrzeni piasku, wlewając go wodą i uszczelnione.

Oddzielne wykonanie filtra

Domowy filtr piaskowy do basenu nie jest zbyt skomplikowana konstrukcja, ale do wykonywania pracy na jego produkcja jest konieczne dla danej technologii. W celu filtrowania mieszaninę można stosować piasek kwarcowy, szkło, które ma postać białawej ziaren sproszkowanych. nie będą trzymać się razem i gwarantuje dobrą filtrację. Ich średnica może zmieniać się od 0,04 do 1,8 mm. W piasku, mogą być zawarte cząstki gliny, lecz ich wartości nie musi być większa niż 0,12 mm. Piasku kwarcowego jest odporny na kwasy i zasady, lecz działa jako wyjątek fluorowodorowego kwasu fluorowodorowego.

Przetwarzanie piasku

Początkowo, konieczne jest, w celu usunięcia cząstek, które nie są dopasowane pod względem wielkości. Można użyć metody przesiewowej. Dla małej odfiltrowuje wszystkie cząstki większe niż 1,5 mm. Płukanie można zrobić z ciepłą wodą, co czyni go tak długo, jak to jest przejrzyste. Ważne jest, aby usunąć zanieczyszczenia bakteryjnego, który jest używany w procesie wrzenia piasek na godzinę. Można to zrobić na stosie w puszkach 20-litrowych.

Aby uprościć problem wolno stosować chemię, ale wtedy trzeba umyć piasku przez kilka godzin. Umieszczenie filtru piasku wyprodukowanej przez strumień wody płynącej, dodatkową warstwę grafitu poprawi jakość wody na wylocie. Jednak więcej niż trzy wypełniaczy należy unikać.

wniosek

Niezależnie od tego, czy będziesz mieć basen, prostokątny lub okrągły, wymaga to filtr dla jego zespołu będą musiały: kontenerowców, piasek, pompy, armatura, przewody i manometr. Akcesoria te można kupić w każdym sklepie z artykułami żelaznymi.