348 Shares 9230 views

Co zrobić, jeśli dziecko ma gorączkę?

Trudno zachować spokój, gdy temperatura dziecka, jednak i panika nie jest konieczne. Niestety, jest to niemożliwe, aby uniknąć takiej sytuacji, a każdy rodzic dla wzrostu i rozwoju dziecka, co najmniej raz w obliczu tego.

Ważne jest, aby określić przyczynę tego, ponieważ wysoka temperatura może wskazywać wiele poważnych chorób. Uważa się, że temperatura jest poniżej 38,5 stopni nie powinny oddalać, jak to się mówi, często, że układ odpornościowy zwalcza wirusa. Jak najwcześniej powinno się zasięgnąć porady lekarza, zwłaszcza jeśli gorączka u dziecka do roku, jak wiele chorób u dzieci rozwija się znacznie szybciej, a oni mogą reagować w różny sposób, nawet w „normalnym” zimno.

W celu zmierzenia temperatury ciała u młodych pacjentów jest najlepiej nie używać rtęć oraz elektronicznych lub termometry na podczerwień, co znacznie skraca czas pomiaru jest również znacznie bezpieczniejsze.

Często, jeśli temperatury dziecka, pediatrzy przepisują leki na bazie paracetamolu. Popularne nie tak dawno temu, aspiryna nie jest zalecany dla dzieci poniżej 12 lat, ponieważ ma wiele niepożądanych skutków ubocznych. W przypadku, paracetamol nie jest skuteczna, można używać narkotyków, substancji czynnej, w którym ibuprofen. Dawka powinna być podawana w konsultacji z lekarzem.

Zwykle w wysokiej temperaturze , a następnie do ogólnego osłabienia. Zaleca się umieścić dziecko spać. Zawijać się i ubierać się w ciepłe ubrania dziecko nie jest tego warta. Wręcz przeciwnie, należy zostawić minimum odzieży, co przyczyni się do lepszego przenoszenia ciepła.

Najbardziej skuteczne wycieranie będą woda ostuzhennoy do temperatury pokojowej, i spręża się ocet w mieszaninie z wrzącej wody, w stosunku jeden do jednego. Liquor wycierając nowoczesne pediatrów nie polecam, szczególnie dla dzieci poniżej jednego roku od alkoholu przez pory skóry są dobrze wchłaniane do krwiobiegu, co może prowadzić do zatrucia. Oprócz czole, stosować okłady dobrze w pachy, pachwiny, obojczyka, gdzie główne naczynia organizmie.

Ponadto, jeśli dziecko ma gorączkę, zaleca się pić dużo, żeby tam być odwodnienie. W tym przypadku lepiej dać sok, woda lub owocowa herbata. Kiedy widzisz takie znaki jak suchych błon śluzowych i skóry, utrata moczu, łzy, apatia, odmowa picia płyn, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Trzeba powiedzieć, że gorączka może wskazywać na wiele chorób lub problemów zdrowotnych. Przyczyny tego należy koniecznie wyjaśnić, po konsultacji z pediatrą. Może to następować w odpowiedzi na ząbkowanie lub elementu chłodzącego, a sygnał do uruchomienia albo wirusowych zakażeń jelitowych. Te ostatnie zwykle towarzyszy biegunka, wymioty i temperatura dziecka jest bardzo niebezpieczna choroba ta dla dzieci, które nie ukończyły roku.

Pomieszczenie, w którym pacjent powinien być regularnie wentylowany, optymalna temperatura powinna wynosić nie więcej niż 20 stopni. Karmić dziecko lepiej w tym czasie jedzenia, które jest łatwo przyswajalne, jeśli dziecko nie chce jeść, twierdzą, że nie jest to konieczne, to lepiej zwrócić uwagę na fakt, że on pił więcej płynów.

Należy zauważyć, że jeśli temperatura dziecka jest wyższa niż 38,5-39 stopni nie złamać przy pomocy leków zawierających paracetamol lub ibuprofen, lub zbacza na krótki okres czasu, będzie to sygnał do pilnego skierowania do pediatry, ponieważ może to doprowadzić do zagrażającego życiu stan. Oraz w każdym innym przypadku, lekarz konsultacja jest konieczna przy korzystaniu żadnych leków, szczególnie u dzieci poniżej jednego roku. Jeśli temperatura wzrasta do 40 ° C, i (lub) przy drgawek pilna potrzeba wywołania karetkę.