771 Shares 976 views

Co powoduje trądzik i jak z nim walczyć?

Przed udzieleniem odpowiedzi na pytanie, dlaczego istnieją miejsca, konieczne jest wyjaśnienie, że są one charakteryzują się patologicznego stanu skóry, w których dominującymi zatkane pory, zmiany zapalne i głębokie dołeczki. Zlokalizowane formacja dane na plecach, ramion, twarzy i dekoltu.

Dla większości ludzi, są one same w sobie, ale z powodu braku odpowiedniego leczenia może zastrzec nieprawidłowości skóry, blizny i zagłębień. Dlatego konieczność terminowego leczenia chorób skóry. Jednak zanim go uruchomić, trzeba zrozumieć przyczynę, to znaczy, aby ustalić, dlaczego tam są plamy.

Zatem główne przyczyny czerwone punkty zapalne skóry są zaburzenia hormonalne, słabe Cosmetic, choroby metaboliczne, choroby żołądkowo-jelitowe i przewagę „szkodliwych” bakterii w organizmie. Nie należy również wykluczyć dziedzicznej predyspozycji, dobrze, a teraz wszystko w porządku.

Jak się okazało, trądzik może być dziedziczna, więc jeśli one panowały w nastolatków z rodzicami, jest możliwe, że ich dzieci mogą być podatne na tę chorobę skóry.

Upośledzony metabolizm spowodowane niedożywienia oraz niedobór w organizmie, witaminy A, B, C, i nadmiar tłuszczu. Zidentyfikowanie chorób jelit, jak również do regulacji czynności jelit mogą być tylko wiedzą eksperta.

W poszukiwaniu odpowiedzi, dlaczego istnieją miejsca, i nie wyklucza żadnej opcji substandardowych odpowiednio dobrane kosmetyki, jak również jego nadużycia, co pociąga za sobą zwiększoną aktywność gruczołów łojowych. Taki trądzik często zlokalizowane jest na brodzie, czole i policzkach i otrzymał nazwę „piękna”.

Długotrwała terapia antybiotykiem, a także nieuzasadnione przyjmujących leki mogą również negatywnie wpływać na stan skóry, szpecące jej bolesne pryszcze.

Młodzi ludzie często zastanawiam się na tym, co pryszcze na plecach i twarzy. Przyczyną jest często brak równowagi hormonalnej, szczególnie ostrej płynący w okresie dojrzewania i towarzyszącego dojrzewania. Produkcja hormonów w nadmiarze powoduje wzrost porów na skórze i wzmocnić pracę gruczołów łojowych. Jeśli plamy starcze są, więc to normalne trądzik nastoletnich, ale nawroty choroby ogólnoustrojowe, problem ten został uznany znak zaburzenia hormonalne w organizmie wymagającej leczenia. Przyczyny hormonalne wyjaśnia pojawienie się trądziku przed przybyciem następnej miesiączki i podczas menopauzy.

Nie ma innego wytłumaczenia, dlaczego tam są plamy. W przypadku skóry bakterii chorobotwórczych na mieszek włosowy jest zastój łoju. Jednakże, należy rozumieć, że zapalenie mieszków włosowych nie są spowodowane przez samych bakterii i ich produktów przemiany materii.

Przewaga tłuszczowy typu skóry powoduje także trądzik w strefie T (czoło i podbródka) jest korzystny warunek dla hodowli różnych bakterii. Dla tego rodzaju charakteryzuje się zatkania porów i nadmiaru tkanki tłuszczowej, powodując krosty i tam. Błędem jest, aby spróbować osuszyć skórę więc stosując płyny alkoholowe, ale stymuluje aktywność gruczołów łojowych i stwarza warunki dla powstawania nowych wyprysków.

Ważne jest, aby zrozumieć, że jest to niemożliwe do produktywnego leczenia trądziku bez określenia przyczyny procesu patologicznego. Czasami zidentyfikować źródło infekcji, po prostu usuń go i pryszcze odejść od siebie. Zaleca się również, aby w pełni przejrzeć codzienną dietę, ale także, aby zminimalizować spożycie alkoholu i nikotyny. Ponadto, nie kolidują z ćwiczeń, aby poprawić mikrokrążenie krwi i przemycie ozonowaną wodą. Jeśli wszystko inne zawiedzie, to jest pod nadzorem lekarza ośrodka do hormonalnej terapii zastępczej.