769 Shares 6469 views

Montaż – co to jest? redaktorzy i narzędzia grafika rastrowa i wektorowa

Montaż – to specjalny program przeznaczony do przeglądania i obróbki zdjęć na komputerze. Ponadto takie oprogramowanie pozwala tworzyć własne rysunki. Pierwsza reprezentacja danych w formie graficznej w komputerze zostały wdrożone w latach 50-tych ubiegłego wieku. To właśnie w tym czasie zaprojektowany programów graficznych dla komputerów używanych w dziedzinach wojskowych i naukowych. Obecnie istnieją trzy główne typy edytorów graficznych – Raster, wektorowe i hybrydowych.

Podstawowe funkcje edytorach graficznych

Główne funkcje edytorów graficznych są następujące:

  • Tworzenie rysunku. Edytor obrazu mogą być tworzone ręcznie lub przy użyciu specjalnych narzędzi (matryc, krzywe i tak dalej. D.).
  • Transformacja gotowego obrazu. Zdjęcia i obrazy można przesuwać, obracać i skalować. Ponadto, programy te zapewniają możliwość pracy z różnymi częściami obrazu. Na przykład, dostępne są zazwyczaj funkcją takich jak usuwanie plastra. Obrazy mogą być również kopiowane w całości lub w części, a nawet kleju i farb.
  • Wprowadzanie tekstu w obrazie. Użyj go zazwyczaj mogą być różne czcionki – zarówno nowoczesne i stylizowane „antyki”.
  • Współpracować z urządzeniami zewnętrznymi. Malowane lub edycji obrazu, jeśli chcesz, możesz wydrukować, bez opuszczania programu. Oczywiście, można zapisać plik do dowolnego folderu na dysku twardym lub dysku zewnętrznego.

redaktorzy rastrowe

Edytor grafiki rastrowej – to narzędzie przeznaczone głównie do obsługi gotowych obrazów. To oprogramowanie gwarantuje najdokładniejsze przenoszenie tonów i półtonów. Zawierającego bitmapę z wielu punktów zwanych pikselami. Obrazy rastrowe są różne jak najbardziej realistyczne. Jakość jest określona przez liczbę pikseli, a także ich zdolności do realizacji kolor. Im więcej punktów w różnych kolorach składa się obraz, tak to jaśniejsze. Edytory grafiki rastrowej ma jedną małą wadę. Free skalowania wykorzystujące ich nie jest możliwe bez utraty jakości. Fakt, że każdy obraz zawiera ściśle stałą liczbę pikseli. Dlatego, na przykład, gdy obraz jest powiększony punkt będzie po prostu stać się bardziej. Oznacza to, że obraz traci ostrość.

Najczęściej bitmapy są zapisywane w formacie JPEG. Jednak większość redaktorów i obsługuje popularne formaty takie jak BMP, GIF, TIF, i tak dalej. D.

edytory grafiki wektorowej

edytor grafiki wektorowej – program przeznaczony do tworzenia precyzyjnych obraz. Może to być, na przykład, rysunki i wykresy. Te zdjęcia wyróżniają znacznie jaśniej niż bitmapy. Wszystkie elementy obrazu wektorowego są opisane matematycznie. Dlatego wzrost takich obrazów można zrobić absolutnie bez utraty czytelności. Jednak taki realistyczny obraz jako edytor bitmap, wektor nie może zapewnić.

grafika wektorowa grafika może nie tylko wykonywać rysunki ręcznie, ale także konwertować bitmapy w obwodzie. W tym celu tzw śledzenia. Tak więc, na przykład, zwykły zdjęcie może zostać przekształcona w stylowej plakatu. Pliki są zapisywane w rysunków wektorowych, w porównaniu z plików rastrowych mają małą objętość.

edytory graficzne hybrydowe

W hybrydowy edytor grafiki do tworzenia obrazu, można użyć narzędzia zarówno rastrowych i wektorowych. Główną wadą takich programów należą złożoność użytkowania. W związku z tym, że nadal nie otrzymali szczególnie rozpowszechnione.

Bitmapy edytor Farby

Zatem edycja – co to jest? Jest to bardzo wygodne oprogramowanie jest niezbędnym narzędziem w pracy artystów, fotoreporterów, inżynierów, architektów, i tak dalej. D. Obecnie istnieje redaktorzy jak bardzo złożony, przeznaczony dla profesjonalistów, jak również bardziej proste, wykorzystywane przez zwykłych ludzi. Te ostatnie mogą być przypisane Paint – jedno okno edytora bitmap, dostępne w prawie każdym komputerze domowym. Większość okien programu obejmuje obszar rysowania. Zestaw narzędzi w Paint na lewo. Program zapewnia swobodny rysunek, obrazy skalę, zmienić kolor, usunąć niepotrzebne części, jak również niemal jednym kliknięciem, aby cofnąć wszystkie z tych działań.

edytor bitmap Adobe Photoshop

Podobnie jak we wszystkich edytorach grafiki bitmapowej, Adobe Photoshop jest przeznaczony głównie do pracy ze zdjęciami cyfrowymi. Program ten został opracowany jako narzędzie dla profesjonalistów, ale szybko zyskał popularność wśród fanów. Jego główną cechą wyróżniającą jest naprawdę nieograniczona lista możliwości narzędzi. Za pomocą tego programu łatwo ciąć części obrazu, aby utworzyć maskę, aby zmienić proporcje zdjęć i ich części. W razie potrzeby, zdjęcie lub obraz można stosować różne efekty, aby zmienić kolor, jasność, nasycenie, kontrast, itd. D.

Edytor grafiki wektorowej Corel Draw

Narzędzia edytor graficzny Corel Draw – to przede wszystkim, kształty geometryczne, które mogą być przekształcone w innych obrazów, jak również na zakrętach. Stosując najnowsze łatwy do doskonałego obrazu rysowane ręcznie. Farba otrzymany obraz może być wiele sposobów. Jeśli jest to pożądane, mogą być wykorzystane jako prosty koloru i wszelkiego rodzaju wzory i tekstury.

Rysunki w programie Corel Draw programu utworzonego w arkuszu, umieszczony w środku okna. Pasek narzędzi znajduje się po lewej stronie.

Montaż – to rzecz, która może być przydatna w wielu sytuacjach. Naucz się korzystać nawet najprostsze, najbardziej zdecydowanie warto. Korzystanie z tego oprogramowania, można przekształcić dowolny zwykły wyglądające zdjęcie w dzieło sztuki, aby narysować karykaturę lub ciekawą zdjęcie i wysłać je do znajomych.