839 Shares 5997 views

Peloponnesian półwysep i jego atrakcje

Grób Agamemnona, miejsce narodzin igrzysk olimpijskich, Myken, miasta zbudowanego przez Cyklopa … przybywających na peloponeskiej półwyspu, można zobaczyć na własne oczy wszystkich co Homer pisał. Tutaj każdy dom – muzeum etnograficzne.

Peloponez znajduje się w południowej części Grecji, a nazwa, według historyków, półwysep był na cześć Pelopsa – postaci mitologicznych, który rządził w regionie. Ruiny prehistorycznych budowli zachowały się do dnia dzisiejszego, co potwierdza istnienie Peloponezu jest jeszcze w epoce brązu. Starożytne ruiny otoczone wspaniałą przyrodą, gdzie góry ustąpić bujne doliny zimozielonych i skalistych zboczach przybrzeżnych wiszące nad złotymi plażami. Peloponnesian półwysep widział narodziny Grecji i obecnego greckiego zachował ślady różnych cywilizacji – jest wzniesiony greckich i rzymskich świątyń i kościołów, bizantyjskiej twierdzy, weneckie pałace i kaplic, Turkic rozliczeniowych, łaźnie tureckie i meczetów …

Podróżując po kraju, nie są zaniedbywane przez peloponeskiej półwyspu. Klimat tutaj jest wspaniała przyroda i smaczne. Plaże z czystym piaskiem, bujnej roślinności południowej, niesamowite krajobrazy, spokojne maleńkiej wiosce na wzgórzach – wszystko ma idealne wakacje.

To skarbnica starożytnych budowli – tak można nazwać peloponeskiej półwysep. Atrakcje w tej dziedzinie jest naprawdę wyjątkowa. Na przykład, czy kiedykolwiek usłyszeć od Epidauros? To starożytne centrum religijne i gojenie pokaże słynny prehistoryczne teatr wspaniałą akustykę. Nieoczekiwanie zachowane tak, że dzisiaj odbywają się koncerty i występy. Ty i ruin świątyni Apollina wrażenie, wzrasta o świcie cywilizacji na wzgórzu nad agory.

I co warto zobaczyć Mykeny – starożytne miasto, pozostawiając jego potomkowie ruiny pałacu mykeńskiej! O nim pisał w swoich wierszach wielką Homera. Peloponnesian półwysep jest również reprezentowana Napflio miasto, gdzie można przeoczyć zamek Akronafiliya. Z murów obronnych z widokiem na okoliczne wsie i ruin cytadeli innym – Palamidi, składający się z trzech oddzielnych zamków.

U podnóża Kronos, w przepięknej zielonej dolinie gajów oliwnych i lasów sosnowych, rozciąga się ziemia, która jest uważana za miejsce narodzin igrzysk olimpijskich. Dawno nie było stadion, wziął pierwszą grę. Natychmiast umieszczony łaźnie, siłownia, miejsce do udzielania mistrzów – Pritaneon. Kto wyciągnął do wioski w pobliżu Olimpii, gdzie można odwiedzić Muzeum Igrzysk Olimpijskich i Muzeum Archeologii. Jeśli, z widokiem na półwysep peloponeskiej, zdecydujesz się iść do Messene, spójrz na devyatikilometrovuyu ziemia okrągłej ścianie, malowniczo wije wśród zielonych wzgórz. Przez prawo uważa się za arcydzieło architektury twierdzy.

Ogólnie rzecz biorąc, większość interesujących miast greckich należą do niego Peloponezie. Vassa, Tirins, Nimes, Korynt – miejsce, gdzie należy się udać. widać starożytnego teatru Argos, centrum religijne w Tegea, starożytne miasto Mistra na obrzeżach starego Sparty. Grecy – opiekuńczy i gościnni ludzie. Wspaniałych dni, co daje półwysep peloponeskiej, nigdy nie zapomnę!