581 Shares 5834 views

Kaszmirowy sweter: jak wybrać produkt i dbać o niego

Kaszmirowy sweter uszyta jest z cienkiej tkaniny wełnianej, produkowany od dołu kozice. Żywe zwierzęta w Indiach, Chinach i Mongolii – żyją w górach, gdzie temperatura może osiągnąć -50 do +40 ° C? To wyjaśnia właściwości materiału: jest bardzo lekkie, miękkie i puszyste, ale doskonale zatrzymuje ciepło i nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwą skórę. Ponadto męska kaszmir sweter wygląda bardzo drogie i szlachetne. Naturalne kolory tkanin są czarny, biały, brązowy i szary. Przede wszystkim ceniony białego puchu – uważa się, że ma najlepszą jakość. Ponadto, biały kaszmir mogą być malowane w różnych kolorach.

Jak wybrać produkt wysokiej jakości?

Wybrałeś przechowywanie kaszmirowy sweter, ale wątpliwości co do jego jakości? Eksperci radzą, aby przeprowadzić mały test: lekko rozciągnąć produkt w dłoni. Jeśli szybko do swojego pierwotnego kształtu, oznacza to, że jest to naprawdę dobry. Ponadto zaleca się, aby wybrać czysty kaszmir, nie zmieszane z wełny – jest znacznie bardziej miękki i przyjemny w dotyku.

Wskazówki pielęgnacyjne

Jeśli chcesz, aby kaszmirowy sweter Ci służył tak długo, jak to możliwe, trzeba będzie radzić sobie z nią odpowiednio. W żadnym wypadku nie myć go w urządzeniu, nawet na delikatnym cyklu. Idealnie, produkt powinien być podany do pralni chemicznej – to nie traci swój kształt. Jednak mycie rąk jest również dozwolone. Temperatura wody w tym przypadku nie powinna przekraczać 30? C, a zamiast proszku lepiej podjąć łagodnego detergentu takiego jak szampon. Rozpuścić go w wodzie, a potem nie zmieniać go przed końcem praniu. Ostrożnie płukać sweter w wodzie z mydłem, ale nie trzeć lub skręcać. Do płukania powinna być tak długo, jak woda nie staje się całkowicie przezroczysty. Nie załamują lub suchy rzeczą, wieszanie go na liny. Rozłożone na stole czysty ręcznik lub arkusza i delikatnie rozłożyć bluzkę tak, że nie jest w bezpośrednim świetle słonecznym. Ponadto, nie zaleca się suszenie w pobliżu źródeł ciepła.

magazynowanie

Cashmere Swetry powinny być przechowywane w specjalnych workach lub torbach składany. Ale powiesić je w szafie na wieszakach nie warto – to wszystko może być rozciągnięty. Umieść na swojej plam ubrania kapała na jej soki, kawa, dżem lub sosem? Nie martw się: jest to możliwe, to można jeszcze uratować. Szybko spłukać oparzone zimną wodą (ale nie w żaden sposób nie gorąca – to tylko uczynić bardziej odporna na plamy). Gdy sezon dobiegnie końca skarpetki, sweter Kaszmiru lepiej jest usunąć w szafce lub komodzie. W tym przypadku powinno być zupełnie jasne – będzie chronić produkt przed molami. Wyjąć żarłoczne owady jest możliwe i za pomocą specjalnych płytek – są sprzedawane w każdych chemikaliów sklep gospodarstwa domowego. Jeśli nie lubisz ich ostry zapach, należy użyć środków ludowej: Umieść na półce z ubrania suchej skórki pomarańczowej lub saszetkę goździków, lawenda, rozmaryn, tymianek. Ponadto, efekt jest piękny cedr drewno – jest sprzedawany w formie małych brusochkov. Pozwoli to zaoszczędzić nie tylko swój ulubiony sweter z ćmy ataków, ale również daje mu smak lasu.