321 Shares 3309 views

Czy to możliwe, aby źródła światła chemiczne z rękami?

Och, te z ich miecze świetlne Jedi, podniecony umysły milionów, nie było nas. W filmie, wyglądało to bardziej niż imponujące, a 10 lat temu kolorowych patyczków żarowych, przyniósł chińskie pchle targi i tylko bardzo mgliście przypomina instrument, o którym mowa rycerzy, stworzony furorę. osób praktycznych, jak rybaków i naukowców, natychmiast docenione tych lamp nie tylko jako środek tworząc odpowiednie otoczenie, ale również jako alternatywnego źródła światła. Sposób chemiczny do wytwarzania światła widzialnego ma bardzo niską emisyjność. Ponadto, może być stosowany w warunkach, w których inne światła nie może pracować. Dociekliwych umysłów eksperymentatorzy natychmiast zastanawiał się, jak trudno jest wyprodukować taki blask trzymać swoje ręce.

Jego odmiany

HIS – źródło światła chemicznego prefabrykowanych można zobaczyć nie tylko w sklepach z zabawkami i ozdoby. Model więcej i, oczywiście, silniejszy niż znaleźć w specjalny sprzęt ratowników, nurków, speleologów i innych specjalistów związanych z nietypowych warunków pracy. Składniki biorące udział w reakcji jest dość trudno dostępne dla laika, a niektóre kosztują poważne kwoty. Niektóre substancje chemiczne mogą być niebezpieczne, i chciałaby uniknąć w branży rzemieślniczej. W ogóle, eksperymentalnie zidentyfikowano kilka sposobów, w tym niepowodzeniem.

Niepowodzenie lemoniady

не работает. Żałujemy, możemy powiedzieć, że dobrze znana sztuczka Mountain Dew napój nie działa. Aby być całkowicie prawdziwe, to nie działa ze składników stosowanych w znanym eksperymencie, ponieważ lampa w plastikowej butelce na podstawie tego napoju jest całkiem wykonalne. O tym później.

Najprostszym oprawa aceton

Katalityczne utlenianie acetonu można uważać za źródła światła, zasadniczo chemicznej, która różni się od konwencjonalnego procesu spalania. Jedyną różnicą jest brak otwartego ognia. W skrócie, w przezroczystym kontenerze wlewa małej ilości acetonu. Ważne jest tylko, aby zrobić miejsce dla powstawania i gromadzenia się oparów paliwa i ich mieszanie z tlenem powietrza. Drut miedziany jest walcowana sprężynę lub inne środki do cewek są bliżej siebie, aby w ten sposób większy obszar reakcji w mniejszym stopniu. W tym celu w przewodzie ogrzewa się zaczerwienienie i opuszczone do zbiornika z par acetonem i aceton na powierzchni miedzi reaguje z tlenem, uwalniając dodatkowe ciepło. Otrzymany energii utrzymuje temperaturę mieszaniny reakcyjnej i następnie podgrzewa metal aż do stanu luminescencji. Taka lampa generuje duże ilości ciepła, a światło jest otrzymywany z ogrzewaniem miedzi, ale niezwykłe i chemiczne składników są tak, że nie można ignorować.

utlenienie luminolu chemiczny światłem

Znalezienie odpowiednich składników i receptury pracy w końcu doprowadziło do zadowalającego rezultatu. Luminol jest stosowany w medycynie sądowej w celu wykrycia pozostałości krwi: jony żelaza w akcie plazmowego jako katalizator i utlenia luminol zwolnić światło. Że ta substancja nie jest trudne, lek „Galavit” zawiera sól sodową luminol w wystarczającej ilości, dla szeregu doświadczeń z produkcji substancji wykorzystywanych jako źródło światła. aspekt chemiczny wszystkich działań nie oznacza, że zdolność do światła do stosowania w domu, aby uniknąć zatrucia lub uszkodzenia skóry substancji agresywnych. Należy zachować ostrożność podczas prowadzenia testów, nosić rękawice ochronne, okulary ochronne i maski w razie potrzeby.

Wytwarzanie źródeł światła chemicznych (His) w roztworach wodnych

Więc zdecydowaliśmy się na agenta podstawowego, trzeba myśleć o idealnych warunkach reakcji. Rozpuszczalnik jest potrzebna jako ciekłego medium. W jego rolę może pełnić zwykłej wody z kranu, ale luminol jest praktycznie nierozpuszczalny w nim. Aby reakcja przebiegała jednolicie „Galavit” będzie miał drobno zemleć i przygotowuje się zawiesinę i muszą katalizator o dużej uwalniania jonów żelaza i miedzi w roztworze. siarczan miedzi lub siarczan miedzi, jak to nazywano, jest doskonałym reakcję wzmacniacza w wodzie. Aby utworzyć środowisko alkaliczne wymagane amoniak, korzystnie wodorotlenku sodu lub potasu. Służy jako utleniacz nadtlenku wodoru następujących proporcjach:

  • 100 ml wody miesza się z 2-3 rastortymi pigułki "Galavita";

  • dodać 50 ml nadtlenku wodoru;

  • 5,3 g siarczanu miedzi lub soli czerwieni krwi;

  • 30 ml ciekłego amoniaku lub 15 ml roztworu NaOH lub KOH.

Ogień pojawia się niemal natychmiast po wymieszaniu i będzie trwać przez kilka godzin. Kontynuować działanie konieczne dodanie starty „Galavit„i nadtlenku wodoru w roztworze, delikatnie wstrząsając.

Eksperymenty z „Dimexidum”

Eksperymenty z wodą, otrzymując w wyniku słabsze niż oczekiwano, ze względu na słabą rozpuszczalność luminol, należy szukać lepsze środowisko. Dimetylosulfotlenek radzi sobie z zadaniem rozpuszczenie odczynników, można go kupić w aptekach pod nazwą „Dimexidum”. Podczas pracy tego leku ze względu na jego zdolność przenikania skóry sprawia, że przepuszczalną dla różnych zanieczyszczeń, które w normalnych warunkach roboczych skutecznie ograniczone przez nas powłoki ochronnej ziemnego należy zachować ostrożność. Reakcji katalizator muszą być usunięte, gdyż w siarczan i reakcja soli krwi przebiega zbyt szybko i krótko. Empirycznie obliczane w następujących proporcjach:

  • в сухом виде (следует полностью отказаться от воды для чистоты эксперимента); 20 g KOH lub NaOH, w postaci suchej (na całkowicie zrezygnować czystości eksperymentu woda);

  • 100 ml „Dimexidum” całkowitego rozpuszczenia wodorotlenku nie jest to konieczne, na powierzchni jego reakcji i osadu rozpoczyna;

  • 1 tabletka „Galavita” rastortaya w proszku rozpuszcza się szybciej.

Nawiasem mówiąc, to rozwiązanie może być przygotowany wcześniej i wypełnić luminol, jeśli to konieczne, najważniejsze – w celu zapewnienia niezawodności i wydajności szczelność. Warto, aby ostrzec, że mieszanina sody zasad i „Dimexidum” koroduje plastikowych butelek na 3-4 dni, więc wskazane jest, aby tylko jednorazowych i krótkim zastosowaniu takich pojemników do wytwarzania źródeł światła chemicznego.

inne opcje

Istnieje wiele przepisów na tworzeniu płynu takiego jak chemicznego źródła światła, istnieją opcje płynu do mycia jako medium, a nawet ludzka krew jak katalizator, ale większość z nich to jedyne opcje, aby adres nasze recepty. Sam może wybrać własne środki i ich związek z doświadczeniem, w tym soda Mountain Dew.