309 Shares 2560 views

Tybetański rasy Shih Tzu – Pies, którego oczy upadek

Shih Tzu ( „pies, którego oczy upadku”) odnosi się do grupy psów ozdobnych. Po raz pierwszy zwierzęta te pojawiły się w Tybecie. Jak wszystko w tym tajemniczym kraju, pochodzenie rasy Shih Tzu jest pokryta ciemnością. Jednak niektóre informacje można znaleźć badając główne tybetańską religię – Lamaism, która jest jedną z gałęzi buddyzmu. Według tej religii, nie jest podmiotem, który jest nazywany Mandziuśriego. Jest ucieleśnieniem mądrości i podróżuje w towarzystwie małego psa, który może być przekształcony w lwa. Oczywiście, w tej tradycji odwołuje się do rasy Lhasa Apso, że w wyniku krzyżowania z Pekińczyk stworzyły zabawny Shih Tzu. W Stanach Zjednoczonych i Europie, że pojawiła się dopiero w latach 30., a potem stał się jednym z najbardziej popularnych ras psów zabawki.

Jeśli kupiłeś psa rasy Shih Tzu, nie martw się, że jest znany jako rasa psa, którego oczy wypadają. Co ważne, właściwa pielęgnacja i dbałość o swojego zwierzaka. Każdy dzień powinien być dokładnie przeczesać sierść zwierząt, aby uniknąć tworzenia się grudek zdezorientowany. Pies trzeba też regularnie kąpać, nawet jeśli uparcie odmawia stomp do łazienki. Po zabiegi wodne zwierzę powinno być dobrze wysuszone, w przeciwnym razie będzie chorować. Uważaj na nie do klimatu nie jest zbyt gorące lub wilgotne, Shih Tzu nie będzie tolerować. Psy tej rasy jest bardzo podatne na utratę zębów, higieny jamy ustnej tak, że trzeba zwrócić szczególną uwagę. A jednak, dlaczego Shih Tzu – pies, który mieści się w oczy?

To bardzo proste: na równi z zębami, oczy – najbardziej wrażliwych części ciała psa. Jednak nie tylko tej rasy problemy z gałek ocznych. Z tym samym kłopoty często napotykają bezpośrednie krewnych Shih Tzu – pekińczyk. Pomijając fakt, że oczy Shih Tzu wypaść, właściciele, najczęściej oznaczało, że lekarze nazywają przesunięcie lub stratę z gałki ocznej. Ten efekt, gdy jabłko wychodzi z orbity i jest poza powiek częściowo lub całkowicie. Głównym powodem takiej patologii może być banalny uraz oka lub dół skroniowy. może mieć również wpływ na funkcję strukturalną kostnych psów orbit – to nie jest zamknięty i jest ograniczone do pęczek że w wyniku szkody może potrwać, dlatego zwierzę i będzie nosił nazwę „psa, którego oczy wypadają.” Aby wyleczyć taki uraz może jedynie chirurgicznie.

W odniesieniu do charakteru Shih Tzu, trudno jest podnieść trochę fidgets, chociaż mają one tendencję do zaspokojenia wszystkich gospodarza. Jednak, aby być spójne i trwałe mentor, prędzej czy później zamieni się w psa posłusznego zwierzaka, jak ta rasa jest bardzo inteligentny i zdolny do szybko nauczyć z właściwym podejściem. Należy zauważyć, że ani kara, ani złe traktowanie Shih Tzu nie reaguje, więc za wady nie ma potrzeby uciekać się do kar fizycznych, które, nawiasem mówiąc, i może spowodować, że zamiast cute shih tzu, będziesz mieć psa , które wchodzą w oczy.

Aby utrzymać twój pies był wesoły i szczęśliwy, konieczne jest każdy dzień chodzić i grać jak najwięcej. Od tej rasy jest dość małe, te psy mogą być bezpiecznie przechowywane w mieszkaniu, bez obawy, że zwierzę będzie ciasno i niewygodnie. Jednak idealnym rozwiązaniem dla Shih Tzu – mały ogrodzony dziedziniec z zielonym trawniku, gdzie pies będzie igraszki.