579 Shares 9676 views

Co jest EGD? Przygotowanie do tego egzaminu

Osoby z chorobami narządów trawiennych, dla dokładniejszej diagnozy, inogoda wyznaczenia dodatkowych metod diagnostycznych, np fibrogastroscopy. Ten artykuł rschitana do tych, którzy przechodzą go po raz pierwszy i nie wie, jak przygotować się do EGD. Opisuje choroby, w których badanie jest pokazane. Uważamy technikę EGD, przygotowanie niezbędnej do zbadania i zdiagnozowanych chorób.

EGD lub fibrogastroduodenoscopy – metoda badania układu pokarmowego. Pojawienie endoskopii medycznej zrewolucjonizowało diagnostykę i leczenie wielu chorób. Dzięki tej metodzie można wzrokowo przełyku, żołądka i początkowej części dwunastnicy. Kontrola odbywa się za pomocą endoskopu (fibrogastroskopii). Zasada działania endoskopu opartej na światłowodach. Na zewnątrz urządzenia znajduje się elastyczna rurka o średnicy około jednego centymetra. Endoskopy wykorzystywane są dla dzieci powyżej mniejszej średnicy i długości odpowiednio cech wiekowych. Wewnątrz tulei są cienkie włókna światłowodowe , które prowadzą światło i przesyłania obrazu. również przechodzi przez kanał rury za pomocą którego można wydawać narzędzia do biopsji, do wtryskiwania do odpowietrzania narzędzie wrzodów i specjalnych wsporników, które są wystawione na krawędzi wrzodów. Poprzez endoskopu wstrzykuje trochę powietrza, aby wyprostować fałdy na brzuchu.

Jak wspomniano powyżej, dokładnie określić diagnozy w chorobach układu pokarmowego, umożliwia przeprowadzenie EGD. Przygotowanie do niej odbywa się z góry. Dzięki tej metodzie jest możliwe rozpoznanie choroby przełyku (zapalenia przełyku uchyłków, rozworu przepukliny nowotworowych, etc.), żołądka (nieżyt żołądka wszystkich postaciach, wrzody żołądka, polipy, rak, itd.), Wrzód dwunastnicy (wrzód, raka, ocena zwieracza Oddi et al.). Po wykryciu wątpliwej części lub owrzodzenie błony śluzowej, morfologicznie niezbędne do zbadania tkanki. Wraz z wprowadzeniem endoskopii, stało się to możliwe. Kleszcze „ugryźć” powinno być kawałkiem tkaniny. Z EGD nie tylko możliwe do zdiagnozowania, ale także wykonywać manipulacje terapeutyczne, takie jak hemostazy, nawadnianie owrzodzenia alkohol, narkotyki, itp obkalyvanie

Przygotowanie pacjenta do EGD. Technika zabiegu

Jeśli chcesz przeprowadzić rutynowe EGD, szkolenie powinno być przeprowadzone wcześniej, nie mniej niż 12 godzin przed badaniem. Po prostu nie jeść i nie pić. Ważne jest, że żołądek nie miał jedzenia, ponieważ, po pierwsze, to chroni organizm przeprowadzenia kontroli, a po drugie, zbyt wywołać odruch wymiotny i powoduje wymioty resztek jedzenia. Przed badaniem pacjenta na pióro i gardła lidokainy podawanego w postaci aerozolu z roztworu ampułki. Ten środek znieczulający zmniejszy dyskomfort i odruch wymiotny. W ustach wstawić specjalny ustnik z tworzywa sztucznego, co zapobiega przypadkowemu zamknięciu zębów podczas procedury i zapobiega uszkodzeniom endoskopu. Dalsze stopniowo, bez gwałtownych ruchów, wprowadza się endoskop, zamieniając swoją elastyczną końcówkę, odpowiednio fizjologicznego wygięcia przez pierścienie na uchwycie. Wraz z wprowadzeniem endoskopu jest przeprowadzane stopniowo zmusza powietrze wyprostować fałdy na brzuchu. Podczas zabiegu jest mimowolnym odbijanie powietrza i wydzielanie śliny.

Aby badanie przeszedł łatwo, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Ta ankieta – nieprzyjemna procedura, więc zanim konieczne jest przeprowadzenie możliwe, aby się uspokoić i starają się kontrolować siebie. Szczególnie trudne i zwykle idzie z podniecenia pierwszy EGD, z powodu strachu przed bólem i dyskomfortem. Podczas ważne dokładnie oddycha przez nos i nie dokonywać ruchów połykania. Ręce nie musi kolidować z inspekcji. Powinny one być utrzymywane wzdłuż ciała lub „uścisku” sama. Jeśli chcesz, aby uchwycić kawałek tkanki do badań morfologicznych muszą wiedzieć, że to manipulacja jest absolutnie bezbolesny, jak błony śluzowej żołądka i dwunastnicy nie ma zakończeń czuciowych.

Pacjenta należy pamiętać, że do szybkiego zakończenia procedury EGD, szkolenie nie powinno być jedynie z wyłączeniem żywności dzień wcześniej, ale także w postawie moralnej. Następnie badanie odbędzie się sprawnie i szybko.