515 Shares 7244 views

Nowa Fundlandia (rasa psa): zdjęcia i opis

Ogromny pies w luksusowym futrze, przypominający niedźwiedzia – Newfoundland. Rasa ta jest starożytny, jej przedstawiciele wielu wieków żyją obok siebie z ludźmi. Pomimo imponującej wielkości, ten pies jest jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych. Jest inteligentny i posłuszny, nieskończenie kocha dzieci, a jednocześnie jest doskonałym wygaszacz i strażnik.

historia

Nowa Fundlandia – starożytna rasa (uzgodnić wszystkie badaczy), ale dokładny czas, kiedy to pojawił się na wyspie Nowa Fundlandia, nie jest znany. Około dwóch tysięcy lat temu Indianie północnoamerykańscy mieszka w zachodniej części wyspy. Wystarczy na nich i tam były te wielkie psy.

Uważa się, że rasa Fundlandia (fot widać poniżej) wyszedł z Molosser, które przez wieki były gromadzone na pracę zalet, wytrwałość, odwagę i siłę. Po raz pierwszy są one wymienione w 1639 roku. Od połowy XVII wieku na kształtowanie rasy psów zaczął wywierać wpływ, importowane z Europy. I sto lat od Nowej Funlandii zaczęli aktywnie eksportowane do Europy. W Anglii zaangażowany w poważnej pracy hodowlanej w celu poprawy rasy. Po raz pierwszy w tym wspaniały zwierząt wykazano na wystawie w 1860 roku w Birmingham.

Do lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku w ZSRR jest bardzo rzadkie w Nowej Funlandii. Rasy psów, którego zdjęcia można zobaczyć tylko w specjalnych edycjach dla profesjonalnych trenerów psów, wyhodowana w jednej hodowli, należący do Ministerstwa Obrony. Znacznie później, podobnych instytucji pojawiły się w wielu dużych miastach.

cechy zewnętrzne

To jest ogromny i pozornie nieco niezdarny pies jest w rzeczywistości składa się z zaskakująco proporcjonalnie. Mocne kości, zaokrąglone, duże, z szerokim i krótkim głowy pysk. Uszy małe, obcisłe, zwiększenia jego podobieństwo do niedźwiedzia.

Newfoundland Wysokość kłębu 66 (samice) na 71 cm (samce). osiągnie masy (a czasami większy, niż 70 kg). Skóra tego zwierzęcia elastyczny, o grubości malowane niebiesko-szarej.

wełna

Nowa Fundlandia – rasa, która oferuje luksusowe długie włosy. Obejmuje ona wszystkie ciała zwierzęcia (oprócz głowy). Wełna jest trochę sztywna w dotyku, ale nie gruba, gruba i bardzo miękkiego podszerstka, który nie zmoknąć w wodzie. Często ma brązowy lub szary.

kolor

Czarny, czarny z czerwonawym odcieniem, brązowy – kolory, które są cechami charakterystycznymi psów rasy. Różnorodność Funlandii, która jest czasami traktowane jako odrębnej rasy, zwanej Landseer. To niezwykle piękne zwierzęta z białych i czarnych kolorach. Ich głowica jest całkowicie czarny (dopuszczalne tylko biała strzałka na twarzy), na krzyżowej i tylnej siodła, łagodne u podstawy ogona.

wełna newfoundland posiada charakterystyczną cechę – odpychania wody i brudu. A Położony pomiędzy nausznikami wykonane są z tych gigantów niezrównaną pływaków. Na piersi, czubek ogona, palce futra może mieć małe białe plamy.

Nowa Fundlandia opis rasy

Ten futrzany olbrzym, który wzbudza szacunek w swoim rodzaju – bardzo dobry, całkowicie pozbawiony agresji zwierząt. Ale to nie znaczy, że czworonożny przyjaciel nie może radzić sobie sami lub w celu ochrony swojego pana.

Nowa Fundlandia – rasy psów (zdjęcia pisał ten artykuł), który jest trudno przypisać aktywny. Ale największą radość z tego giganta – pływanie. Z tego powodu, przedstawiciele rasy – jest stała, a najbardziej aktywni uczestnicy międzynarodowych konkursach psów na wodzie. Kocham woda zwrócił je do zasadniczych ratowników. Dziś często są rozmieszczone w różnych zbiornikach. Ale częściej to potężny pies w dzisiejszych czasach stać się doskonałym towarzyszem.

Jak każdy pies (szczególnie tej wielkości), Nowa Fundlandia wymaga wczesnej socjalizacji, inaczej pies może rosnąć zamknięty, a nawet wykazują agresję wobec obcych. Szczenięta Fundlandia jest bardzo zabawny, ale ponownie, ze względu na ich wielkość, mogą powodować znaczne szkody dla właściciela nieruchomości. Jest to mocny argument na rzecz wczesnej socjalizacji, edukacji i szkolenia tych „dzieci”.

szkolenie

Zaczynają angażować się nowy, czworonożny, członek rodziny musi być od tej chwili szczeniak przychodzi do domu. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy uroczy „Mały Miś” okazuje 2,5-3 miesięcy. Jest to najlepszy wiek do nauki. Szkolenie powinno być oparte na zasadach pochwały i nagrody.

Jeśli chcesz trenować ćwiczenia PET w wodzie, te zajęcia powinny być prowadzone pod ścisłą kontrolą, a lepiej jest poprosić o pomoc profesjonalnego trenera.

Jest to ważny punkt, że każdy powinien wiedzieć, w którego domu nie było Newfoundlander. Rasa ma szczególny rozwój fizyczny. Do dwóch lat aktywnie tworzących szkielet zwierzęcia, więc konieczne jest, aby zmniejszyć dużym obciążeniem, które mogą niekorzystnie wpływać na rozwój grzbietu, dla tej sprawy, a cały układ mięśniowo-szkieletowy. W tym czasie, dla normalnego psa jest dość długie spacery na działalności powietrza i wody. Podczas joggingu obciążenie powinno być ograniczone.

charakter

Według trenerów psów, Nowa Fundlandia ma niezwykły charakter psa. Myślą, nieskończenie pacjenta, kochający, spokojny i posłusznych zwierząt. Są w stanie mieć prawdziwą tęsknotę za członków rodziny, a nawet zwierząt domowych, którzy z jakiegokolwiek powodu, zniknąć z ich życia. Są łatwe do zaprzyjaźnić się ze wszystkimi zwierzętami, w tym małych psów, kotów i chomików. Nowofundlandy nie powodują problemy w nauce z powodu wysokiego poziomu inteligencji i pragnienie podobania się z właścicielem, które wiążą bardzo mocno.

Te zwierzęta są wrażliwe na ostrym tonem, krytykowane, więc ich oswajania zawsze opiera się na grze i pieszczoty. Nowa Fundlandia – jest to ogromny puszyste, surowe, ale nieskończenie kochający i bardzo słodki niani dla małych dzieci.

Jeśli ten pies nie ma pracy od gospodarza, to wolą znaleźć fajne miejsce w stoczni, gdzie można leżeć cicho, nie zakłócając domowego.

zawartość

Oczywiście, taki jak pies Funlandii, nie może jednak wzbudzić podziw dla miłośników zwierząt. Ale zanim zdecydujesz się na zakup takiego przystojnego mężczyznę, trzeba rozważyć plusy i minusy. Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, że ten pies potrzebuje dużo miejsca. Nawet w mieszkaniu miasta, że nie powinna być duża, ale w osobnym pomieszczeniu (lub duży balkon).

Ponadto nie należy zapominać, że wełna luksus, który znany jest dla tej rasy wymaga regularnej i starannej konserwacji. W przeciwnym razie, to będzie wszędzie. Konieczne jest, aby regularnie czesać, pokroić wzdłuż obwodu ciała, dbać, by nie pojawić się maty.

Pies kąpielowy jest konieczne, ale nie częściej niż raz w miesiącu. Za pomocą tej procedury, zwierzęta są przeszkoleni do szczenięcia. Zwierzę, oczywiście, bardzo lubi wodę, ale szampon i odżywka używana w wannie, na początku jest to trochę denerwujące. Niektórzy hodowcy w ostatnich latach zaczęto stosować suchy szampon, który pozwala zaoszczędzić naturalną wełnę wodoodporny smar.

Nowofundlandy są podatne na otyłość. Dlatego też ich dieta, a dawka powinna być zaprojektowana z wyspecjalizowanego lekarza weterynarii. Kanał powinien być zrównoważony, ale z mniejszą ilością kalorii każdego roku.

zdrowie

Niestety, te wielkie i dobre zwierzęta żyją długo. Ich średnia długość życia – nie więcej niż dziesięć lat. Psy są podatne na pewne choroby. Na przykład, wiele wagi często staje się przyczyną dysplazji stawu biodrowego, a grube ciemne włosy często prowadzi do udaru termicznego.

O tym, co gospodarz chce Newfoundland szczeniaka?

Jest to szczególna odmiana, bardzo wiele, więc właściciel takiego psa może być osoba, która widzi w jego czworonożnego przyjaciela pełnoprawnym członkiem rodziny, należy zwrócić uwagę na to i czas, w którym on potrzebuje. Nowa Fundlandia jest ważne, aby być w centrum wydarzeń rodzinnych. Ale on potrzebuje fizycznie silny i sport mistrz, który może zostać uruchomiony w parku, i popływać w stawie. I tak, aby poradzić sobie z tym potężne zwierzę nie jest łatwe (nawet jeśli jest dobrze wychowany).

Nowa Fundlandia: przeglądy właścicieli

Większość właścicieli tych łagodnych olbrzymów i inteligentnych wierzy, że główne argumenty przeciwko przejęciu takiego zwierzęcia może być tylko brak powierzchnię niezbędną do treści i czasu do opieki nad nimi. Wszystko przemawia na korzyść tylko Funlandii – Sprytny i lojalnego przyjaciela, łagodny i opiekuńczy pielęgniarki, doskonały towarzysz na jogging. Większość właścicieli żałuję tylko, że pies nie jest długowieczny.