419 Shares 5509 views

Najwyższa góra w Europie – debata trwa

Każdy wie, że Elbrus nad Mont Blanc. Jej wysokość sięga 5642 metrów, podczas gdy najważniejsze szczyty Alp prawie 800 metrów poniżej. To dlaczego do tej pory będącego spór o to, co jest najwyższą górą w Europie?

Chodzi o to, że Elbrus usytuowany jest u zbiegu dwóch częściach świata. A dla niektórych z nich należy – w Europie i Azji – to zależy od tego, jak można spędzić między nimi granica. Ten kontrowersyjny „border” Wydanie przez kilkaset lat. I że Elbrus jest jednym z powodów jego znaczenie.

Problemem jest to, że w przyrodzie nie występują nagłe zmiany lub wyraźne rozróżnienie między częściami świata, a naukowcy nie mogą nawet ustalić, gdzie się kończy i zaczyna Azja Europa. Gdy granica jest zasysane przez Obniżenie Kumsko-Manyckie, Kaukazu, wraz z najwyższym szczytem jest w Azji. I w tym przypadku, jest to najwyższa góra Elbrus już nie w Europie, Mont Blanc.

Jednak większość badaczy uważa ten rozdział nieuzasadnione. Ich zdaniem znacznie bardziej logicznie podzielić Europę i Azję na linii środkowej pasma górskiego Kaukazu, w rzeczywistości, oprócz czynników geologicznych, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę inne. W szczególności, flora południowych stokach Kaukazu znacznie różni się od tej, która znajduje się po stronie północnej. Na południe od zlewni dominują subtropikalnej roślinności, a na północy – step. Wynika to z faktu, że w górach Kaukazu ochrony przed zimnym powietrzem i służyć jako naturalną granicę, która dzieli obszary naturalne. Istnieje wiele innych argumentów przemawiających za granicę wzdłuż głównej zlewni z Kaukazu, które sugerują, że najwyższa góra w Europie – Elbrus jeszcze.

Dwugłowym góra

Ta nazwa Elbrus otrzymał pod kątem obecności dwóch szczytów: zachodni 21 metrów nad wschodzie. Są one pokryte czap lodowych śnieżnobiałe. Od śnieżnych kopuł na stokach schodzą lodowce, które niedawno zostały szybko zmniejszone. atrybut wielu naukowców to do globalnego ocieplenia, ale niektórzy uważają, że gwałtowne topnienie lodowców ze względu na zwiększenie aktywności wulkanicznej Mount Elbrus.

A wszystko dlatego, że to najwyższa góra w Europie jest pochodzenia wulkanicznego. Ostatnia erupcja Mount Elbrus odbyła się na początku nowej ery. Dziś naukowcy są pewni, w niedalekiej budzeniu wulkanu. Oznacza to nową okazję do jego erupcji. Ale najprawdopodobniej w następnym stuleciu jest mało prawdopodobne.

Młodzi gór europejskich

Istnieje kilka pasm górskich, rozbudowany pasek z Kaukazu do Atlantyku na terytorium europejskim. Najważniejszą z nich są Alpy, to złożony system grzbietów i tablic 1200 kilometrów. Najwyższe góry w Europie znajdują się w ośmiu krajach Europy oraz w niektórych przypadkach zajmują duże obszary, na przykład w Szwajcarii, prawie 60%, aw Słowenii – 40%. Pomimo faktu, że Alpy zajmują tylko 3% terytorium Niemiec, jest najbardziej podwyższona część kraju. Oto najwyższa góra w Niemczech z nietypowej nazwie Zugspitze, co oznacza „głowę pociągu.” Z wysokości 2962 metrów, to jego kształt jest bardzo podobny do lokomotywy z rurą.