763 Shares 7233 views

„Losy perkusisty”: podsumowanie i główną ideą autora

Autor wątku – wspaniały pisarz Arkady Gajdar. „Losy perkusista” – książka napisana z myślą o średnich dzieci w wieku szkolnym. Ale wielu facetów zrozumieć to wcześniej, kiedy będą mieli interes w temacie przyjaźni, lojalności i uczciwości. Uczniowie, którzy czytają historię „Losy perkusisty”, przedstawia podsumowanie podstawy do pracy. Materiał ten może być również zalecane do nauczycieli. Jest to przydatne do badania kreatywności Arkadiya Gaydara, nie ograniczając się do historii „Losy perkusisty.” Podsumowanie powiedzieć dzieciom w klasie pomoże znaleźć podobieństwa do innych dzieł autora.

Główne postacie i początek imprezy

Bohaterem powieści – Siergiej, 8-letni pionier, syn dowódcy saperów firmy. Jego matka zmarła, a ojciec na emeryturze, wyjechał z synem do Moskwy. Dwa lata później zdecydował się ponownie ożenić, i na początku wszystko było w porządku. Valentine, piękną i kochającą żonę ojca, zadbał o chłopcu, mieli szczęśliwą rodzinę.

Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy ojciec Siergieja otrzyma stanowisko dyrektora w sklepie tekstylnym. Problem zaczyna się w domu. Raz w nowym kręgu przyjaciół, powoli zmieniając Walentynki. Ona pojawia się zazdrość, kobieta jest stale rozdrażniony i narzekają na brak pieniędzy. Uczciwy i prostolinijny człowiek nie może się oprzeć swój atak, a kończy się, że ojciec Siergieja oskarżony o popełnienie przestępstwa. Jego skazany na pięć lat więzienia za defraudację majątku państwowego. Kiedy jego ojciec trafił do więzienia, Siergiej przebywał z Valentina, który miał dbać o niego. Sergei wyznaczyć starszy druzyne perkusistę w dwunastu lat. On jest bardzo dumny z tego.

To trwa trzy lata, a Valentine, macocha Siergiej nagle wychodzi za mąż i odchodzi ze swoim nowym mężem, rzeczywiście rzucił chłopca na samym sobie. Jego ojciec pozostanie w więzieniu na kolejne dwa lata, a Serge pozostał sam w tym czasie. Wszyscy odwracają się od niego, i nikt nie troszczy się o chłopca. Uczucie pusty, jest on związany ze złymi ludźmi, „spływa pochyłą”. Pozostawienie macochę lewo nim sto pięćdziesiąt rubli. Ale ze względu na złe towarzystwo znajomych Jyrki, pieniądze szybko wybiegł. Chłopiec próbuje znaleźć mieszkanie przynajmniej pewne oszczędności, przypadkowo znajdzie rewolwer ojca. Nie ma pieniędzy, a Sergei zdecyduje się sprzedać kilka rzeczy sprzedawcą śmieci za grosz. Jednocześnie czyta książkę, która opisuje los perkusisty. Podsumowanie historii francuskiego żołnierza zmusza chłopca do porównania się z bohaterem opowieści, samotny i opuszczony przez wszystkich, jak on sam. Utożsamia się z bohaterem tej historii, próbując rozweselić i mieć odwagę w trudnym dla niego czasie.

Urojony „względna” i podejrzenie Sergei

Jeden dzień dziwny człowiek przychodzi do Siergieja i jego brat wydaje Valentina, który uciekł ze swoim nowym mężem. Dobroduszny grubas zajmuje miejsce zamieszkania w więcej niż jednym mieszkaniu. Z nim jest starzec Jakub, jego przyjaciel. To jest zły, brzydki człowiek, który nienawidzi Siergiej. Po pewnym czasie, Siergiej, jego „wujek”, brat Valentina i Jakuba iść do Kijowa. Po drodze chłopiec dać dziwne rozkazy, że on naprawdę nie podoba. Serezha istnieją wątpliwości, zaczyna podejrzewać, że „wujek”, a jego przyjaciel miał coś do ukrycia. Czuje dziwny zapach w domu, znajduje niezrozumiały papieru. „Wujek” zapowiada się go w szkole Chorąży w Odessie, ale Serge dowiaduje się, że ona po prostu nie istnieje. Jego podejrzenia są coraz silniejsze z dnia na dzień. Po „względna” Siergiej daje zadanie spotkać się i zaprzyjaźnić się z Slava, chłopca z wykształconej rodziny. Początkowo był znudzony z nowym przyjacielem, ale aby sprawdzić, czy jest prawdziwym przyjacielem.

Odsłaniając szpiegów i powrót ojca Siergieja

Przypadkowo podsłuchać rozmowę, Sergei dowiaduje się, że grubas jest oszukiwanie na niego od początku. On nie „wujku” i szpiega. Znalezienie samotny chłopiec w Moskwie, ci ludzie specjalnie przyniósł go do Kijowa, aby przypodobać się Slava, uzyskać informacje o swoim ojcu, inżynier wojskowy, którego chcieli zabić. Sergei znajdzie rzeczy niby „wujka” ojca Browninga, który ukradł i bierze go. Pamiętając francuską Drummer Boy okazuje zdecydowany zapobiegać złoczyńców i w czasie, kiedy szpiedzy próba ucieczki, on dzielnie stoi na ich drodze i pożary, a potem traci przytomność. Wszystko skończyło się dobrze: okazało się, że ta para od dawna następnie KGB. Kiedy zaczęła się strzelanina, że interweniował i aresztowała „wujka”, a stary Jacob Sergei zabił swoją szansę. W szpitalu odzyskiwania ojciec chłopca przychodzi. Został zwolniony na początku, a teraz mogą zacząć nowe życie razem.

„Losy perkusisty”: co jest główną ideą pracy?

Taki jest los perkusisty – Główną ideą autora, który chciał przekazać do młodych czytelników. Człowiek nie wybiera swoich rodziców i ich otoczenia, ale może zmagać się z trudnościami, jeśli ma wystarczająco dużo odwagi. Jest to możliwe do przedstawienia faktów lub budować własne przeznaczenie. Że męstwo uczyć dzieci książki Autor takich jak Arkady Gajdar. „Losy perkusista” – jedna z książek, które napisał dla swego syna Timur. Zrobiłem ten pisarz powiedzieć dziecku, jak być człowiekiem o dobrych i złych uczynków. Dla dzieci „Fate perkusista” – opowieść o swoich lękach i wątpliwościach. Wszystkie nastolatki boją się samotności i popełniamy błędy, starając się go pokonać. Wielu rodziców czytać wraz z historią „Losy perkusisty„dzieci. Streszczenie omówi z dzieckiem swoich trudnościach, szybkiej decyzji. To dodatkowo pozwala uniknąć działań pochopnych i lekkomyślnych.

Rodzice uczniów powinni być świadomi, że dzieci powinny całkowicie czytać produkt, studia w ramach programu, historię „los perkusisty.” Streszczenie nie może dać wyobrażenie o artystycznych cech książki, styl autora i atmosferę tamtych czasów. Dlatego lepiej jest do zapoznania się z produktem całkowicie.