877 Shares 6460 views

Jak oczyścić swój telefon przed wirusami i zabezpieczyć go przed ponownym użyciem „zakażenie”?

Zdałem kilkunastu lat od pojawienia się pierwszych telefonów komórkowych. W tym czasie technika zmieniła się tak bardzo, że stał się praktycznie tak samo bogate w funkcje, takie jak komputery. Dlatego nie jest zaskoczony tym pytaniem, jak czyścić swój telefon przed wirusami.

Co osiągnięcia tych uruchamia złośliwe oprogramowanie?

Wraz z pojawieniem się dużej liczby darmowych programów, które można pobrać na telefon komórkowy, hakerów stały zaangażowany w rozwój wirusów, które mogą „zarazić” telefonu. Wbudowany złośliwe oprogramowanie może zakłócać działanie smartfonu, spędzając na nim różne operacje, w tym o charakterze finansowym. Jeśli telefon jest „złapać” wirusa, można go używać łatwo do obciążania rachunku z konta przywiązany do jednego z kont internetowych.

Malware, nie pokazuje się dostał na urządzeniu mobilnym. Atakujący zarządzać nimi za pomocą polecenia prowadzone zdalnie.

Jak sprawdzić swój telefon w poszukiwaniu wirusów za pośrednictwem komputera?

W celu „złapać” szkodliwego programu, wystarczy pobrać do telefonu komórkowego pliku zawierającego niebezpiecznych skryptów. Ponadto wirusy są często „złapać” ludzie aktywnie korzystać z poczty e-mail. W tym przypadku szkodników wchodzi do urządzenia, jak tylko użytkownik otworzy list, oznaczone przez system jako spam.

Przed usunąć wirusa z telefonu, trzeba upewnić się, że naprawdę istnieje. Można to zrobić za pomocą komputera stacjonarnego lub laptopa. Połączenie odbywa się za pomocą dedykowanego kabla, operacji synchronizacji tych dwóch systemów. Proces weryfikacji zostaną wyświetlone w „Mój komputer”. Przed oczyszczeniem telefon przed wirusami, niezbędne jest, aby zeskanować kartę pamięci. Można to zrobić klikając na odpowiednią ikonę. Proces weryfikacji trwa kilka minut. Po tym czasie monitor wyświetla listę plików, które spowodowały problemy.

Jak usunąć wirusa z telefonu?

Aby pozbyć się złośliwego oprogramowania, zidentyfikowane po skanowania antywirusowego, należy kliknąć na przycisk „wyleczyć wszystko”, który pojawia się obok plików „zarażonych”. Ponadto wszyscy, którzy są zainteresowani, jak czyścić swój telefon przed wirusami, warto wiedzieć o istnieniu innego sposobu usuwania złośliwego oprogramowania. Ale gdy użytkownik wykonuje reset do ustawień fabrycznych, z telefonu komórkowego znikną wszystkie informacje zapisane na nim. Natychmiast po tym, trzeba zainstalować program antywirusowy od a do zdiagnozowania.

Zdarza się, że wirus pozostaje w wymiennym nośniku pamięci. Dlatego zanim czyszczenia telefonu przed wirusami, to oprócz niego zaleca się skanowanie karty pamięci na większą niezawodność. Można to zrobić na komputerze stacjonarnym za pomocą sprawdzonego programu antywirusowego.

Jak zainstalować na telefon komórkowy programu antywirusowego?

Większość nowoczesnych urządzeń są sprzedawane z preinstalowanym ochrony. Ale ci, w których telefony nie mają nawet prosty program, zaleca się, aby go zainstalować samodzielnie. Aby to zrobić, przejdź do odpowiedniej strony internetowej i pobrać odpowiedni program antywirusowy. Takie programy są w pełni dostosowane do urządzeń mobilnych. Są one nie tylko chronić swój telefon przed wszelkiego rodzaju atakami hakerów, ale również czas wykrywania i likwidacji wirusów. Ponadto, niektóre programy są w stanie zablokować połączenia na numery o podwyższonej i podejrzanych SMS. Pobierz ten użytkownik antivirusnik nawet przypadkowo połączyć z niebezpiecznymi serwerami i nie reaguje na „zainfekowanym” rozmowy.

Jak uniknąć „zanieczyszczenia” wirusy telefoniczne?

W celu uniknięcia wpadnięcia w nieautoryzowanym złośliwego oprogramowania telefonu, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad. Po pierwsze, trzeba wyłączyć możliwość pobierania oprogramowania z jakichkolwiek niezaufanych witryn. Następnym krokiem jest zainstalowanie dobrego programu antywirusowego. Ponadto, nie zaniedbywać regularne aktualizacje istniejącego oprogramowania. Ci, którzy nie chcą, aby ich telefon ma wirusa zaleca powstrzymanie się od czytania odebranej wiadomości SMS i MMS-mailing. Często „zanieczyszczenie” jest właśnie za pośrednictwem poczty e-mail.

Nie zaleca się stosowania „tryb programisty” oraz odsyłacz do oprogramowania urządzenia z niezaufanych źródeł. Całe oprogramowanie musi być zainstalowane jedynie z oficjalnych witryn. W procesie instalacji konieczne jest, aby ściśle monitorować, jakie informacje są wymagane przez program. Jeśli to możliwe, zaleca się, aby włączyć funkcję szyfrowania i ochrony danych osobowych. Czasem zakażenie może nastąpić w wyniku podłączenia telefonu do komputera złapał wirusa. Dlatego eksperci zalecamy podłączenie smartfonów tylko zaufanych komputerów. Ponadto, z najwyższą starannością należy podjąć w celu korzystania z niezabezpieczonej Wi-Fi. Korzystanie z bezpłatnym dostępem do Internetu, i rozprowadzane w miejscach publicznych, wskazane jest, aby powstrzymać się od przeprowadzania transakcji finansowych.