401 Shares 5463 views

Jakie powinny być kieliszki koniaku? Jaka jest nazwa na kieliszek brandy?

Brandy – napój jest niesamowite. Przypadkowo wymyślił, że był to wiek, że ozdobić nasz stół, podoba niesamowity smak, rozgrzewa duszę rozprasza smutek leczy dolegliwości. Elite wieku Cognac – najlepszy prezent szanowanym człowiekiem. A pewni pani też nie da się tak luksusowy prezent. A jeśli umieścisz skarbem butelkę do świątecznego posiłku, sukces imprezy jest gwarantowany!

Zasada pierwsza: wybór potraw

Musi być w stanie pić koniak. Tak, to nie jest piwo i wódka, wymaga szczególnej kultury, jej z etykiety, jego zasadami. Przede wszystkich roszczeń są przedstawione na patelni. Jakie są kieliszki koniaku? Mają kształt gruszki, (zwany także tulipan) lub półkulę, ich objętość wynosi od około 125 do 150 g Bardzo mały nodze uzupełnia ogólny wygląd. Jednak, aby napełnić kieliszki koniaku nie powinny być do góry, a tylko jedna czwarta w celu podkreślenia nieocenioną wartość i godność unikalnego napoju. W górnej części zbiornika powinny być nieco zwężone bazy – „puzatenky”.

Zasada druga: wysokość zależy od wieku

Należy jednak pamiętać, że stopień ciasnoty zależy od tego, ile trwały napoju. Jeśli wciąż jest „młody”, z wystarczająco dużej zawartości alkoholu i odpowiedniego smaku do szklanki brandy są brane z szyjką jest szersza, na zapach alkoholu nie pocięte nos. A teraz na drinka z doświadczeniem podjętej pojemnik z wąskim otworem gardła. Dzięki niemu, pijący mogą w pełni cieszyć się wspaniały aromatyczny bukiet. Dlaczego kieliszki koniaku jest puzatenky, okrągłe dno? Ponieważ ta forma maksymalizuje zanurz je w dłoni. Ciepłe dłonie ciepły napój, dzięki czemu jest jaśniejszy zapach. Czy znasz nazwę kieliszek brandy? Snifter! Słowo to pochodzi z języka angielskiego i oznacza „zapach”.

Zasada trzecia: różne dopuszczalne

Koniak w małych kieliszków, którego pojemność wynosi 25-35 g, nie więcej. Są one uważane nie tylko koniak, ale likier. Okulary wypełniona prawie po brzegi, i są wykonane muszą być wykonane z kryształu. Po tym wszystkim, przez kapryśny twarze łamie ciepły miodowo-brązowy kolor napoju wygląda szczególnie kusząca. A jeśli na kieliszek brandy jego nazwa – „Tulipan” – było spowodowane wdzięku formie, przypominający delikatny kwiat, szkło nazywany jest prosta – „kropla” lub „beczka”, a także ze względu na szczególny wygląd.

Z porad specjalistów

Można zapytać: „Jaka jest różnica co do picia?” Nie mów mi bardzo! sommelierów profesjonalne, przy okazji, możesz mi powiedzieć, co największy kieliszek koniaku nazwa mówi – jego pojemności skokowej 800 gramów. Na degustacji im służył najstarszych, w wieku napoju. Ale, oczywiście, wlewa do maksimum w granicach najszerszej części miski. Często stosuje się tak innowację w postaci szkła brandy ogrzania. Fakt, że w wieku napój smak jest jak 3 stopniach wyzwolenia i manifestacji. I stopniowo ocieplenie pomaga ujawnić odcienie zapachów. Ale temperatura w żadnym wypadku nie powinna przekraczać pokój! Okulary koniak, t, E., „tulipany”, często stosuje się bezpośrednio do picia. Indykatywny w tym względzie, kieliszek brandy bez nóg. Jest wygodnie leży w dłoni, mały występ w zewnętrznej części dolnej przechodzi między palcami. Wydaje się, objąć szybę, oczekując na przyjemności.

Szkło niezgoda

Ze szklanym pojemniku powinny być wykonane dla boskiego napoju? Najbardziej znany w europejskiej części naszego kontynentu od dawna uważany za czeskiego – Czeski – Crystal. I choć jest to obecnie elita rynek stołowej jest szeroka i zróżnicowana, wszystkie są też popularne okulary „Bohemia” koniak. Są one wykonane z czystego szkła przezroczystego, emitują wysoki, cienki, długi melodyjny dzwonek, warto tylko mały palec, aby kliknąć na ścianie. W odniesieniu do tradycji narodowych, tutaj prymat należy do słynnej fabryki Gus-kryształu. To właśnie tam produkowane najlepsze kieliszki koniaku. Kryształ Super zrobić dla nich. Wcześniej często miał wygląd zestawów brandy niż tradycyjne okulary i misterne figurki ryb, ptaków, zwierząt. Oryginalna, nawiasem mówiąc, wyglądał!

Triumf chwili

Co jeszcze można powiedzieć o brandy? Nie pić przypadkowo, w zwykłych okolicznościach. Takie zastosowanie jest uważane za złe maniery, t. E., w złym guście. Koniak domaga się szacunku! Jest ono serwowane na spotkanie biznesowe, bankiet, blisko miłym towarzystwie. napój związane z eleganckich low-cut wieczór suknie kobiet, uroczystych i eleganckie stroje mężczyzn. Otoczenie dla koniak ma mniejsze znaczenie niż okularów, w której jest wylana. Więc jeśli chcesz zorganizować urlop – ubrać się, włożyć włosy, makijaż, nosić biżuterię, jeśli jesteś damą, albo golić ubrani w modnej koszuli dla człowieka. Dopiero wtedy otworzyć najcenniejsze butelkę. Tylko w tym przypadku, z pewnością docenią ten napój.

pić Art

Musisz być w stanie nie tylko do picia koniaku, ale także, aby go wybrać. Jak to zrobić? Doświadczeni sommelierów dzielić swoje umiejętności, w jaki sposób określenia jakości produktu. Gdy napój wlewa się do szklanki, ściskać palcami. Jeśli wydruk po przeciwnej stronie widać zatem dobre brandy. Następnie powoli toczyć szklankę w ręku w kierunku ruchu wskazówek zegara. Były plamy, znaki szklane – spójrz, jak długo będą one widoczne. Jeśli około 5 sekund, prędkość jest od lat koniak 8. Jeśli ścieżka jest dłuższa – .. Od 10 do 20 lat, czyli napój jest bardzo szlachetny. On – zapach, jak trzeba „rasprobovat”, a jego. Pierwsze nuty, zauważalne tak szybko jak szklanka jest blisko twarzy, zazwyczaj wanilii. Następna fala aromatu, obejmujący Cię w kontakcie ze szkłem, związany z owoców lub kwiatów: morela, róża, lipa. I wreszcie, gdy pacjent jest pierwszy łyk, dołączony do najbardziej złożonych i skomplikowanych bukietem zapachów. Gardła zrobić mały, trzymać płyn w ustach, to czuję. Po połknięciu, nie spiesz się ponownie wziąć łyk, cieszyć się posmak. Pamiętaj, aby nie jeść niczego, a napój bogów!