747 Shares 2140 views

Po otwarciu mostu nad Kuban Varenikovskaya po naprawie?

Mieszkańców i turystów podróżujących na wakacjach w dzielnicy Temryuk lub Anapa, nie zagrażają godzin objazdów: most przez rzekę Kubań w Varenikovskaya otwarte. W sierpniu ubiegłego roku, remontowania mostu, otworzy bezpośrednią drogę przez rzekę Kozacy kubańscy i Erik. Jak donosi dziennikarzy, zakończone główne prace na ten temat. Ostatnie akcenty, które pozostaje do zrobienia, nie zapobiega samochody pokonać całkowicie odnowiony most nad Kuban Varenikovskaya.

Robotnicy muszą jeszcze pracować nad układem chodników. Ale najważniejsze jest wykonywana: remont mostu na rzece. Kuban, jak obiecał, zakończony 1 sierpnia i otwarte przejścia ku uciesze kierowców, zarówno dla mieszkańców i turystów, skręcając kierownicę w kierunku plaż Anapa.

Po otwarciu mostu nad Kuban Varenikovskaya?

To pytanie jest przez sześć miesięcy martwi wielu. Przez długi czas nie można było tu jeździć. Most w Varenikovskaya przez rzeki Kubań położony jest przy autostradzie Anapa – wieś Varenikovskaya – Andreeva góra. Eksperci „Stroiproekt” w lutym 2016 roku obiekt został znaleziony w sytuacjach awaryjnych. ruch pojazdów na nim było zabronione. Most w pobliżu miejscowości Varenikovskaya można śmiało nazywany strategiczny. Jest łącznikiem pomiędzy trzema obszarami. Po zamknięciu skrzyżowania Kuban mieszkańców jednego banku musiał dostać się na drugą, tworząc ogromny rozmiar objazd prawie sto kilometrów. Kierowcy karetek z Anapa i Noworosyjsk, aby uniknąć korków na autostradzie przy użyciu most nad Kuban Varenikovskaya. „Kiedy otwarte?” – to pytanie jest również zaniepokojony kierowców autobusów Anapa – Krasnodar, turystów i mieszkańców w drodze do pracy.

Jak długo potrwa naprawa nie była znana każdemu. W momencie zamknięcia mostu opracowane trasy objazdu. Aby ominąć nakładającego się obszaru w miejscowości Varenikovskaya oferowane kilku kierunkach: od Temryuk przez Krasnodar i Kropotkina – do granicy Stawropol Territory, z Temryuk – do wsi Fontalovskaya ze wsi Peresyp – do miejscowości Sól Krymsk – do wsi Dzhiginka z Noworosyjsk – do Kerczu Strait, z Krasnodar – do Verkhnebakansky.

słabym punktem

„Most w pobliżu stanicy Varenikovskaya (Kuban) nie wytrzyma napływ turystów!” – lokalne Kozacy naprawdę wszczął alarm. Martwisz się o siebie, a dla 5-milionowego krawędzi, a dla turystów, którzy przybyli jako lokalny, aby ogromny objazd. Most na Kubań we wsi został zamknięty do naprawy, ale zgodnie z obserwacjami jakiegoś czasu pracuje nad nim nie zostały utrzymane.

Jak donosi działaczy lokalnych korespondentów mediów, pierwsi pracownicy widzieli tu w spadku, w 2015 roku. Przetarg na remont został odebrany z jednej z firm w Moskwie. Dziala przezimował w regionie Kuban i lewo, rozrywając na betonie drogowego i pozostawiając niedokończone napraw.

„Nieuczciwi kontrahenci”

Wykonawca prac wykonywane bardzo powoli. Stało się jasne, że nie tylko nie udało się do końca okresu, ale do końca roku 2016-go. W związku z tym Ministerstwo rozwiązał umowę i powtarzać procedurę ustalania wykonawcę.

Jak donosi działaczy mediów, stali się świadomi, że umowa z nieuczciwych wykonawców zostały zakończone. W ciągu dwóch lat, spółka jest zabronione w celu przeprowadzenia prac naprawczych w regionie Krasnodar.

obawy

Większość mieszkańców wsi obawiali lato Varenikovskaya. Osada znajduje się 30 km od Azowskiego i Morza Czarnego. Zazwyczaj sezon wakacyjny trasa jest przepełniona. Wiele samochodów osobowych będą musieli przejść przez wieś, która w wyniku byłby sparaliżowany: osada nie jest gotowy do takiego strumienia transportowego.

Jednak bardziej niepokojący był fakt, że na serwisowanie mostu koło Varenikovskaya często zależy życie człowieka. Ambulanse z Anapa, Noworosyjsk i Raevskaya mieć głównie do poruszania rzeki w tych miejscach. Mieszkańcy obawiają się, że z powodu długotrwałego utrzymania mostu „wkrótce” będzie utrzymywał się w dżemie.

inne naprawy

Jednocześnie remont przeprowadzono remonty mostów nad Kubań w Arrow wsi (60 km od Varenikovskaya) w Temryuk. Przez jakiś czas można było odwrócić przepływ. Mieszkańcy obawiali się, że kiedy most zostanie całkowicie zablokować przez wieś drogi będzie wielkim testem dla wszystkich.

Naprawdę konieczne jest, aby pamiętać o promie?

Taka możliwość nie jest zadowolony z wieśniaków. Varenikovskaya jest pierwszym w stanicy prowincji na lewym brzegu rzeki Kubań. Kiedyś był punkt wymiany między górali i Kozaków. Następnie wystawił tu promem. „Czy mieszkańcy będą ponownie myśleć o promu i łodzi?” – zastanawiał się Kozaków. W 21 wieku, a wszystko miało być podzielone wieśniaków z dziennikarzami, po obszar został odcięty, a coś musiało zostać rozwiązany.

remonty zakończone

Kwestia, kiedy otwarcie mostu nad Kuban Varenikovskaya, w ciągu sześciu miesięcy, a także zainteresowany pracowników lokalnych mediach. Szli wzloty i upadki naprawy i zgłosić wiadomości. Teraz mieszkańcy dzielnicy i innych kierowców, mogą informować przyjemną wiadomość, że został już otwarty most nad Kuban Varenikovskaya.

Konstruktorzy przebudowa mostu na Kubań została zakończona przed terminem. Codzienne podróżowanie mieszkańcy i turyści zatem przedwcześnie wyciąć kilka godzin. Teraz dziennikarze chętnie stwierdzić, że czas naprawy o wycofaniu tylko drogowców, którzy ukończą montaż ogrodzeń.

Jak zrezygnować z obiektu?

Według odwiedził na moście sprawdzenia Wiceminister Gospodarki transportu drogowego i regionu Krasnodar Yuri Surzhenko w celu przekazania obiektu w czasie, wykonawca włożył wiele wysiłku. Powrót we wrześniu ubiegłego roku, została zakontraktowana do przeprowadzenia poważnych napraw mostu. Ale pierwszy wykonawca, który rozpoczął pracę okazał się nieuczciwy. Umowa została rozwiązana, mamy powtórzył ofert.

Dla nowego wykonawcę mam żadnych skarg. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na koniec listopada. Pomimo tego, ruch rozpoczął się w sierpniu. Wcześniej (zmotoryzowanych turystów i lokalnych) spędził co najmniej godzinę objazd, a teraz jadą do ośrodka i do pracy na najkrótszej drodze. Systemy nawigacyjne są turystów do kurortu Anapa, z pominięciem most nad Kuban Varenikovskaya. „Kiedy otwarty obiekt?” – to był bardzo gorący problem zarówno dla mieszkańców i dla naprawy organizatorów i wykonawców. Eksperci uważają, że mimo intensywności ruchu, odnowiony most będzie teraz służyć przez długi czas.

Dzięki kierowców

Pierwsi sędziowie skali prac wykonanych byli mieszkańcy, którzy są szczególnie zainteresowani w pytaniu, po otwarciu mostu nad Kuban Varenikovskaya. Kierowcy przechodzące przez most naprawiony, wdzięcznych ludzi trąbić ruchu w jasnej formie. Wszakże ich praca uratował mieszkańców z konieczności pokonania dodatkowe 100 km objazd na drodze do rodziny lub do pracy.

Cechy naprawy

Nadmierne bolshegruzov natężenie ruchu doprowadziła do tego, że nawierzchnia asfaltowa na moście stał się falisty kształt i zaczynają się kruszyć. Na przejażdżkę drogowego było zagrażające życiu.

Wiadomo, że do dokładnego remont mostu nie zostały podjęte od 1978 roku, czyli od kiedy został wybudowany. Początkowo jeden projekt nie przewiduje zastąpienie belek został pomyślany. Ale kiedy starego bruku, wykonawcy doszli do wniosku, że stary sufit wymaga pilnej wymiana został nakręcony. W związku z tym nowe belki zostały zainstalowane, wyposażone w dogodne jezdni szerokości 9,5 m.

Jakość pracy wykonawców śmiało zagwarantować. Równolegle z tych stacji naprawczych otworzył kolejny most na kozackiej Erik na jego rund i Temryuk. Ten obiekt, jako zgłaszane przez dziennikarzy Wykonawców, również nie został naprawiony przez ponad czterdzieści lat. Teraz mieszkańcy i turyści są aktywnie interesują się, po otwarciu mostu nad Kuban Varenikovskaya, może znacząco zmniejszyć czas przejazdu z miasta Krasnodar do ośrodków w Półwyspie Krymskim i Morza Azowskiego wybrzeża.

problem

Dostępność transportu drogowego portów i kurortów, jak podkreślił na posiedzeniu styczniowym gubernatora V. Kondratiev, jest niezmiernie niewystarczające. Całkowita długość brzegu – 400 km, lecz tylko dwóch dróg prowadzi do tego: A-146 (Krasnodar – Novorossiysk) i M-4 "KS" (Krasnodar – Djubga).

Systematycznie naprawiane autostrad, to stwarza dodatkowe trudności dla podkładu w sezonie turystycznym. Stopniowo aktualizacji nie zwiększy zdolności wejściach do wybrzeża. W celu złagodzenia napięcia z sieci elektrycznej, należy przenieść je do statusu drogach 1. kategorii, czyli przekształcony w trzy-lane, gubernator powiedział. Oficer został poinstruowany ekspertów do opracowania strategii rozwoju brzegu sieci dróg. Minister kurortów krawędzie E. holowania również związane z jednym korkiem na autostradach i problemy utrzymania dróg. Przyczyną zatorów, według ministra, polega na niedostatki systemu tworzenia i podziału środków budżetowych.

Subtelności emisji

Kwestia meandry remontu mostu w miejscowości Varenikovskaya nie stracił swoją aktualność po wznowieniu ruchu na naprawionej drogi. Alert użytkownicy sieci widać pewne subtelności, które odbyły się od dziennikarzy. Grupa autorów artykułu zapewnić społeczności internetowej, aby zwrócić uwagę na następujące warunki. Ich zdaniem, jeśli prace remontowe na moście rozpoczął pierwszy wykonawca, który w materiałach medialnych określonych jako „zaniedbanie” zatrzymany z powodu sytuacji awaryjnej obiektu, wykonawca nie jest w ten winien. Umowa stan z wykonawcą, otrzymała oferty na naprawy, należy zostać rozwiązana w przypadku wad struktur budowlanych nie są wykrywane na etapie badania pre-site. Takie wady nie mogą być wyeliminowane w trakcie prac remontowych niezbędne remonty lub przebudowy mostu.

Dziennikarze pozwolili sobie fałszywie oskarżony o zakłócanie firmy naprawa wykonawca nie zrozumieć wszystkie zawiłości sprawy. Tymczasem naukowcy odkryli drobiazgowe informacje, że obiekt w ubiegłym roku i pół „handel” jest teraz 4 raz. To daje powody, by podejrzewać, że poprzedni konrakty spotkał ten sam los. Cała ta historia pokazuje nieudolność nie jest wykonawcą, a także razem z klientem, tj. E. Ministerstwo Budownictwa, jest również odpowiedzialny za architekturę i dróg, nie zapewniają kontrolę jakości podczas projektowania mostu, a także po zakończeniu poprzednich transakcji. W rezultacie – która stała się znana na całym stanu awaryjnego mostu.

Wiele pytań w tej sprawie pozostaje do projektantów, w dobrej wierze, aby wykonywać swoje zadania, a klient zaakceptował tę pracę z błędami w ocenie stanu obiektu. Ale jeśli jego „non-naprawy” został zainstalowany na czas, most mógłby się odbyć w ramach innego finansowania i oszczędności, a także czasu i frustracji podatników.