565 Shares 2177 views

Złamać się w odbytu

Pęk w odbytach pojawia się w wyniku niedrożności błony śluzowej odbytnicy . Jej długość może wynosić do dwóch centymetrów. Zasadniczo pęknięcia odbytu występują w obszarze przedniej i tylnej ściany odbytnicy. Jest to jeden z najczęstszych schorzeń proktologii, które w większości przypadków cierpią na kobiety. Występuje również u osób z przewlekłym zaparciem. Wielki wpływ wywierany jest przez utrzymanie spokojnego stylu życia.


Objawy tej choroby – jest stały ból w odbytu, który jest wzmacniany podczas wypróżniania, który jest przydzielany do krwi z odbytnicy. Jeśli w odbytu jest pęknięcie, należy skontaktować się z specjalistą bezpośrednio zajmującym się leczeniem tej choroby. Z reguły w takich przypadkach konieczne jest przestrzeganie pewnych zaleceń, takich jak aktywna aktywność motoryczna, stosowanie odpowiednich leków, które przyczyniają się do gojenia pęknięć. Ale najważniejsze jest znalezienie przyczyn zaparowania i prób ich wyeliminowania.

Głównymi przyczynami pojawienia się pęknięcia odbytu są: zaburzenia przepływu krwi w odbytnicy i wynikająca stagnacja krwi (zwykle u osób biernych lub zmuszonych do długotrwałego pozostawania w pozycji siedzącej); Uraz z odbytu, uzyskany w wyniku seksu analnego; Hemoroidy osłabiające ściany odbytu i traumatyzowane podczas wypróżniania; Anatomiczne cechy struktury odbytnicy.

W dziecku są też pęknięcia w odbytnicy, ale najczęściej są one spowodowane zaparciem. Utwardzone masa kału łzuje błonę śluzową, niszcząc ją. Długotrwała biegunka, w wyniku której błona śluzowa pęka i staje się podatna, może wywołać tę chorobę. Jedną z przyczyn tej choroby u dzieci jest swędzenie w odbytem, spowodowane obecnością wrotnych robaków.

Pęknięcie w odbyt u dzieci wywołuje duże lęki, ból brzucha. Bardzo często uciekają się do opóźnienia stolca, obawiając się, że ból zintensyfikuje się. To pogarsza sytuację, prowadzi do dużego zagęszczenia stołka, w wyniku czego błona śluzowa jest jeszcze bardziej traumatyzowana. Podczas defektu możliwe są małe kropelki krwi. Leczenie powinno rozpocząć się od określenia przyczyn zaparć, stosowania diety przeczyszczającej. Równolegle z tym – użycie oleju wazelinowego wewnątrz.

Jak leczenie pęknięć w odbytu jest ustalane przez lekarza. Jeśli pęknięcie jest małe i uformowane około trzech miesięcy temu, leczenie zachowawcze. Cóż, jeśli pojawiło się to znacznie wcześniej, a leczenie nie miało wpływu, interwencja chirurgiczna jest nieunikniona.

W leczeniu pęknięć ważną rolę odgrywają zapobieganie i poprawianie w odpowiednim czasie reakcji na już pojawiający się problem. Ważne jest, aby zrozumieć, że nie wystąpią problemy z regularnym i miękkim stołem, co oznacza, że musisz przestrzegać właściwego odżywiania – jeść żywność zawierającą włókno, zawsze są pierwsze kursy i nie wolno pomijać śniadania w żadnym wypadku. Nawet jeśli dana osoba podąża za dietą, to nie znaczy, że powinien pożegnać się z normalnym fotelem. Szczególną uwagę należy zwrócić na enemy, które są używane przez wielu, którzy tracą wagę – regularne użycie enemów prowadzi do złego, przedwczesnego nękania i problemów z oddawaniem, więc lewatywa powinna być umieszczona tylko na receptę lekarza, a nie w zależności od woli i chęci pacjenta, czasami zupełnie nieświadomi leku.

Łatwa i terminowa wypróżnianie to gwarancja zdrowia w obszarze odbytu i odbytnicy. Jeśli proces odsysania jest prawidłowo wyregulowany i nie towarzyszą mu bolesne odczucia, pęknięcia w odbytach nigdy nie zakłócą tej osoby.