477 Shares 5768 views

Jak radzić sobie z zgagi w czasie ciąży

Do 50% kobiet doświadcza zgagi w pewnym momencie w czasie ciąży. Chociaż może to nastąpić w dowolnym momencie w czasie ciąży, występuje zwykle w trzecim trymestrze ciąży. Ciąża może być związany z zgaga, ponieważ rosnąca macica wywiera presję na brzuchu.

Jednym z głównych objawów jest pieczenie za mostkiem. Dzieje się tak, gdy zawór łączący przełyku lub rurę żywności do żołądka, jest osłabiony, a także na działanie kwasu żołądkowego i zawartość powrotem do przełyku. kwas żołądkowy drażni i powoduje uczucie pieczenia w klatce piersiowej.

Oprócz pieczenie w klatce piersiowej, objawy zgagi to:

 • mitralnej;
 • wzdęcia;
 • nudności.

Objawy te pojawiają się wkrótce po posiłku, choć nie zawsze od razu.

Dlaczego występuje w ciąży zgaga?

Kobiety w ciąży są narażone na zgagę z kilku powodów:

 • W czasie ciąży, hormon progesteron jest wytwarzany w dużych ilościach do wsparcia płodu ciąży. Progesteron stymuluje osłabienie zawór oddzielającego żołądka z przełyku.
 • W późniejszych etapach ciąży rosnąca macica zaczyna wywierać nacisk na żołądek i inne narządy wewnętrzne. Podobne efekty można również wcisnąć kwas żywności i żołądek z powrotem do przełyku.
 • Niestrawność i zgaga są bardziej prawdopodobne u kobiet, które cierpią z powodu takiej choroby przed ciążą lub w tych, którzy muszą nosić dziecko.

profilaktyka

Zapobieganie zgaga – najlepszym sposobem radzenia sobie z chorobą. Niektóre pokarmy lub napoje często powodują objawy. Ich wykluczenie z diety może pomóc uniknąć dyskomfortu związanego z zgaga.

Wykaz takich produktów powinien być zawarte:

 • pomarańcze, grejpfruty i ananasa;
 • kofeina;
 • napoje gazowane;
 • tłustych;
 • pikantne żywności;
 • pomidory;
 • czekolada.

Jest także przydatny jeść często iw małych porcjach.

Pozostać w pozycji pionowej przez co najmniej 20-30 minut po jedzeniu może zapobiec zawartość żołądka wpadła do przełyku.

Lepiej nie jeść 3 godziny przed snem. Zaleca się stosować dodatkowe poduszki trzymać głowę w stanie podwyższonej. To może pomóc zapobiec zgaga, który jest uruchamiany w nocy.

Ważne jest, aby unikać palenia papierosów i picia alkoholu. Żaden z tych złych nawyków nie sprzyja pomyślności w czasie ciąży i mogą wywołać uczucie pieczenia w żołądku. Każdy, kto trudno jest rzucić palenie, należy skonsultować się z lekarzem.

Po wypiciu szklanki mleka, można zmniejszyć objawy. Niskotłuszczowe lub odtłuszczone mleko jest lepsze, ponieważ mleko jest bogate w tłuszcz, ale może pogorszyć patologię.

leczenie zgagi

Jeśli zmiany stylu życia nie pomagają zapobiec objawy zgagi, to może nadszedł czas, aby uciekać się do używania narkotyków.

Poniżej przedstawiamy kilka ogólnych informacji na temat leków zobojętniających i innych mediów. Przed przeprowadzeniem leczenia, zaleca się, aby skonsultować się ze specjalistą.

węglan wapniowy

Środki są uważane za bezpieczne w czasie ciąży. Neutralizuje kwas żołądkowy. Zatem jego ściany są mniej denerwować, kiedy podpiera się przełyku. Musisz mieć pewność, że masz przeczytać instrukcje na butelce i ustawić sobie bezpieczną dawkę w czasie ciąży.

antagoniści receptora H2

Przygotowania są również uważane za bezpieczne w czasie ciąży. Należą famotydyna, cymetydyna i ranitydyna. Fundusze zwolnione bez recepty i na receptę. Pomagają one zmniejszyć ilość kwasu produkowanego w żołądku.

Inhibitory pompy protonowej

Inhibitory pompy protonowej zapobiec wydzielanie kwasu w żołądku i wpływają pozytywnie w leczeniu zgagi. Ogólne IPP obejmują pantoprazol i lansoprazol. Są one również dostępne bez recepty.

Większość inhibitory pompy protonowej są uważane za bezpieczne. Jednak „Omeprazol” użyć, nie jest zalecane. niewiele badań zostało przeprowadzone w celu potwierdzenia bezpieczeństwa leku.

Kobiety powinny zawsze poinformować lekarza o wszystkich leków i ziół są zachodzących w czasie ciąży.

Kiedy należy udać się do lekarza

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem regularnie w trakcie rodzenia konsultacji. Zgaga, które nie mogą być usunięte przez zmiany w stylu życia lub diety, należy powiadomić lekarza. Jeśli korzystałeś lek należy podać jak to jest skuteczne w leczeniu objawów.

Nawet jeśli jest to wspólne zgagi w czasie ciąży jest szczególnie ważne, aby wspomnieć, że objawy są nasilone i zakłócać codziennego życia.