726 Shares 5957 views

Nasze ulubione zwierzaki. Rzadka rasa kota

Rzadkie rasy kotów zawsze były cenione przez hodowców, a wśród nich są zarówno hybrydy i zwierzęta pochodzące urodziło się wiele wieków temu. Kędzierzawy, bezogonowy furry, łyse zwierzaki starannie strzeżony, ponieważ są na skraju wyginięcia, w niektórych przypadkach istnieje tylko setki lub nawet dziesiątki przedstawicieli danej rasy. Czasami trudności w zwiększaniu liczby mają problemy zdrowotne lub skomplikowanych warunków przetrzymywania.


Amerykański Wirehaired – najrzadszy kot rasa, wyhodowana w Nowym Jorku. Ze względu na szereg mutacji dostała rodzaju rozmycie. Poza USA, zwierzę nie można znaleźć gdzie indziej, aw domu ma nieco ponad dwa tuziny fuzzies. Innym ciekawym rasy – Napoleon. Ten karłowate kotów, które mają wymiary 3 miesiące konwencjonalnych kotek w wieku dorosłym ich waga wynosi nie więcej niż 2 kg. Zwierzęta te uzyskane poprzez krzyżowanie Munchkin i perskim, ale nie wszystkie kocięta z miotu stać Napoleon.

Burmilla – kolejny rzadki kot rasa, wyhodowana w Wielkiej Brytanii przez skrzyżowanie Birmy i Chinchilla. Charakteryzują się one jedwabistym futrze, które mogą być czerwony, fioletowy, czarny, niebieskawy, brązowy. Choć oficjalnie elfem i nie uznane jako odrębna rasa, ale nadal wielu hodowców zwierząt odróżnić jako osobny gatunek. Otrzymali w wyniku krzyżowania Amerykański Curl z sfinksów. Poza łysych zwierząt wciąż mam skręcone uszy.

Brilliant Kalifornia – rzadka rasa kota charakteryzuje lamparta zabarwienie. Pojawił się w latach 80. XX wieku, ale dziś nie jest popularny, więc walcząc o przetrwanie. Śnieg Show – hybrydowy pochodzenia syjamski, który pojawił się w latach 60. ubiegłego wieku. Jest to nie tylko rzadkie rasy kotów, ale także jeden z najpiękniejszych. Zainteresowanie nim potem spada, a następnie wzrasta, ale teraz wiem, to w prawie wszystkich krajach świata.

W latach 80-tych latach XX wieku, na farmie w stanie Oregon pojawiła perwersyjne kotek, który spodoba się wszystkim w sąsiedztwie. Kot dał potomstwo, przekazując na ich genów, a więc okazało LaPerm rasy. Została znaleziona w Wielkiej Brytanii i USA, obecnie jest długowłosy i podgatunki krótkich włosach. Rzadkie rasy kotów ze zdjęciami powodować chęć zakupu tych pussies, to tylko niektóre z nich są bardzo drogie. Na Isle of Man rozpoczęła Manx, co jest godne uwagi na brak ogona lub w przeważającej części. Rasa pojawiła się gdzieś w XVIII wieku.

Piękny i bardzo stary kot jest Turetskiy Van, która znajduje się na skraju wyginięcia, nawet w domu. Zwierzę czerwony ogon, uszy i plam na głowie, – głównego koloru białego. Turetskiy Van słynie z miłości do wody, był szczęśliwy, pływać i nigdy się nie poddaje uzdatniania wody. Najrzadszych ras kotów, fotografia, która powoduje kruchość i obejmują Cao Mani. Początkowo zwierzęta były hodowane w Tajlandii dla rodziny królewskiej. Dziś są one warte swojej wagi w złocie, hodowcy dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać tę ciekawą rasę.