656 Shares 7521 views

Oddychanie podczas biegu

W celu utrzymania jej figurę w kształcie, tak że ciało zawsze była szczupła i dopasowanie, trzeba pobiegać. To pozwala na użycie główne grupy mięśni i wzmacnia układ krążenia, stymuluje metabolizm, korzystny wpływ na układ pokarmowy, pomaga nasycenia krwi tlenem, poprawia wydajność i wytrzymałość.

Jak prawidłowo oddychać podczas biegu?

Podczas pracy układu sercowo-naczyniowego jest poddawany nadmiernym stresem, w wyniku czego występuje duszność. Dlatego wielu z nich poszukuje zalecenia oddychać prawidłowo. Proces oddychania u ludzi mogą się znacznie różnić, ale istnieją pewne ogólne zasady. Przed uruchomieniem pewno trzeba rozciągnąć mięśnie oddechowe i zrobić trening. Pomoc przysiady, pochylać i obracać tułów. W tym przypadku trzeba wdychać gdy skrzynia jest skompresowany, a wydech – kiedy rozwija.

Oddech, gdy uruchomiony do kontroli, ponieważ w przeciwnym razie możesz zacząć się dusić. Podczas uruchamiania tworzy deficyt energii, organizm nie jest już wystarczającą ilość tlenu. W przypadku nieprawidłowego oddychania przyspieszone tętno i stres powstaje.

Gdy wyścig na długich dystansach trzeba zachować oddech aż do mety. Musisz oddychać spokojnie i równomiernie, z naciskiem na wydechu. Zazwyczaj, w normalnej osoby publicznej wykorzystuje piersiowej oddech, w którym organizm zużywa minimalną ilość wysiłku. W tym przypadku powietrze cyrkuluje tylko w górnej części płuc.

metabolizm tlenowy występuje najbardziej wydajnie w dolnej części płuc. Dlatego oddychania podczas biegu najlepiej wykonać za pomocą przepony lub podbrzusza. Aby to zrobić, wdech i wydech powinien być rytmiczny, na przemian w regularnych odstępach czasu. Mogą być różne, na przykład co 2 lub 3 etapy. Konieczne jest, aby wybrać odpowiedni rytm siebie. Należy również kontrolować tempo biegu, aby zachować siły na ostatnim okrążeniu.

Oddychanie podczas biegu można zrobić w jeden z następujących sposobów:

  • wdychać-wydechowego w ustach;
  • wdychać-wydechowego nosa;
  • przez usta i nos wydech;
  • oddech nos i wydech przez usta.

Każdy wybiera dla siebie sposób, że liczy się najbardziej wygodne. Jednak oddychanie jest pożądane, aby wykonać gdy katar. Następnie zmęczenie pojawia się znacznie później. Można również oddychać za pomocą nos, usta i wydech. Jest to również dobra opcja. Należy pamiętać, że podczas pracy lepiej niż otworzyć usta, bo w przeciwnym razie trudności z oddychaniem.

Podczas wyścigu trzeba rozważyć impuls. Pożądane jest, to w minutę wahała się od 120 do 150 uderzeń. W przeciwnym wypadku, prowadzone korzyści trudno zabrać ze sobą, a nawet mogą być szkodliwe. Tętno powinno odzyskać przez 10 minut, jeśli nie, to znaczy, że ładunek jest duży, musi być zmniejszona. Sportowcy śledzić pracę serca i tętna, nabyć tętno na metę. Może ona również zawierać pewne dodatkowe funkcje. Na przykład, nawigacji GPS, za pomocą którego możliwe jest określenie położenia, a także bieżącą prędkość.