426 Shares 2841 views

Ferrari 250 GTO – najdroższe i poszukiwanych rzadkość

Ferrari 250 GTO – samochód, który mówią o rzadkiej pobożności, a każde zdarzenie z udziałem jego przypisać wysokim statusie. I to nie maszyna dziwnego nazywany najlepszym z Ferrari kiedykolwiek wyprodukowano, jak również „najlepszy samochód sportowy”, zasługuje na uwagę i podziw.

Model ten został po raz pierwszy wydany w 1962 roku do udziału w wyścigach FIA, który jest akronimem GTO – „samochód dopuszczony do wyścigów” Ferrari 250 GTO okazał się tak dobry, że pomimo wysokiej ceny 18 000 dolarów, nie można było kupić bez osobistej zgody właściciela ENTSO Ferrari.

36 samochody były produkowane w roku. Ta wersja Ferrari jest w pełni spełnił oczekiwania swoich producentów. Zdobyła Światową producenta, s Championship w 1962, 1963, 1964 GG i wygrał w 1962 roku Le Mans w 2. i 3. miejsca.

Ferrari 250 GTO stał się rodzajem etapie ewolucji Ferrari 250 GT SWB i ostatni przedstawiciel marki z silnikiem z przodu. Główny inżynier z firmy dołączył do niego najlepiej z poprzednimi wersjami W wyniku ulepszeń moc silnika wzrosła do 300 KM. c. dla przyspieszenia szybkości od 0 do 100 km / h był wymagany 5,6 sekundy, a samochód może osiągnąć maksymalną prędkość 280 km / h. W uczciwości, należy zauważyć, że silnik i hamulce łatwość zarządzania, aby wrócić do normy dopiero przy wyższych prędkościach. Dlatego ruch niej na zwykłych drogach jest zalecane tylko w nagłych przypadkach. Należy zauważyć, że w odróżnieniu od strony technicznej, wnętrze samochodu pozostał skromny.

Wersja później poddano wielokrotnych zmian technicznych i projektowania nowych drzwi, co poprawia sztywność ramy maszyny. Konkurenci twierdził, że z oryginalnego modelu było tylko wygląd. W 1964 roku, wydając serię 3 ostatniej instancji, firma zatrzymał produkcję.

Teraz Ferrari model ten jest najbardziej pożądane dla avtokollektsionerov. Posiadacze stanów stałych są skłonni zapłacić za kult rzadkość fantastyczną kwotę pieniędzy. Jest możliwe, że są one napędzane przez pragnienie bezpieczna inwestycja, ponieważ cena Ferrari 250 GTO stale rośnie.

Na początku 2012 roku, tajny zakup Ferrari 1963 prasowa została wykonana. Nabywca, który prosił o zachowanie anonimowości, kupił go od poprzedniego właściciela na $ 32 milionów dolarów. W tym czasie stał się właścicielem najdroższych Ferrari, ale jego rekord został dość szybko złamane.

W czerwcu 2012 roku zajęło rewelacyjny zakup Ferrari 250 GTO 1962 amerykański kolekcjoner McCaw. Cennym kopia jasnozielonego koloru został stworzony, aby uczestniczyć w wyścigu sławnego biegacza Moss, którego nazwisko jest napisane na siedzeniu kierowcy. Pomimo faktu, że Moss nigdy kierowania Ferrari 250 GTO, cena samochodu osiągnęła $ 35 milionów niż ustawione absolutny rekord.

Chociaż jest to najdroższy samochód archiwalne. W grudniu 2012 roku na portalu Anamera przyszła zapowiedź sprzedaży Ferrari w 1962 roku za 41 milionów dolarów, ale którzy chcą kupić to jeszcze nie znaleziono.

Uważa się, że wszystkie samochody Ferrari 250 GTO jest wciąż realne, co jest potwierdzone przez kilku pozycji, biorąc udział w konkursach.

Eksperci twierdzą, że obecnie na rynku motoryzacyjnym rarytasów, można uruchomić pod fałszywym legendarnego samochodu. Ale „wielka historia” z nim związane, a tak nie było.