120 Shares 5239 views

Amsterdam Central Station: adres, zdjęcia

Znanym miejscem w całym Amsterdamie – centralnego dworca kolejowego w samym sercu miasta. To ma swoją nazwę nie tylko ze względu na lokalizację. Ta stacja – miejsce gdzie łączy głównych węzłów komunikacyjnych, pochodzących z całego kraju. Każdego roku, Central Station Amsterdam odwiedza ponad 250 tysięcy ludzi, którzy wysłali do różnych częściach kraju również tu absolutnie wszystkich turystów. Funkcjonuje nawet z odległego 1889 roku i do dziś pozostaje jedną z największych atrakcji miasta.

Na dworcu centralnym ma nie tylko wymiana transport pociągów – tu można również dojechać autobusem lub tramwajem, ponieważ to jest, gdy ostateczna zatrzymać niektóre z tych tras transportu publicznego. To przeprowadziła także wchodzenie i schodzenie turystów z okrętów, które znajdują się na dużych kanałów miejskich.

przystanek autobusowy

Central Station Amsterdam – miejsce, gdzie znajduje się największy dworzec autobusowy w mieście. To właśnie stąd są wysyłane do długodystansowych lotów autobusów, które są bardzo popularne nie tylko wśród mieszkańców, ale również wśród turystów. W chwili obecnej na terenie stacji, po przebudowie, nowy terminal, przez który do wysyłania bardziej komfortowe autobusy do wszystkich miast Holandii.

Podróż na szybkich pociągów

Pociągiem można dojechać z głównego dworca kolejowego w Amsterdamie do Kekeofa, Paryżu, Brukseli, Kolonii i innych dużych miast w sąsiednich krajach europejskich. Możliwość ta jest często wykorzystywane przez turystów, ponieważ aby dostać się do pociągu dużej prędkości w pożądanej lokalizacji może być kwestią czasu. Na przykład, platforma z dworca do Brukseli można dojechać w zaledwie 2,5 godziny, a do stolicy Francji – trochę mniej niż 1,5 godziny.

Jak dostać się do dworca kolejowego

Central Station Amsterdam – miejsce, w którym można osiągnąć tylko przy użyciu transportu publicznego łatwo. Najwygodniej – wycieczka na tramwaj, ponieważ tego rodzaju transportu zrobiłeś bezpośrednio na terenie stacji i zatrzymuje się tuż przed jego głównego budynku. Również dostać się do głównego dworca kolejowego można dojechać taksówką lub jazdy podróż.

Nie jest to najlepszy sposób na wejściu do stacji kolejowej – na własnym samochodem. Wynika to z faktu, że na terytorium stacji, co do zasady, zawsze dużo samochodów i lokalnych parkingach nie ma miejsca na samochód zostawić. Oraz, dodatkowo, w przypadku przyjazdu na samochód osobowy, będzie musiał podjechać do stacji wyłącznie od jeziora, co nie jest bardzo wygodne.

Po przybyciu do głównego dworca kolejowego w Amsterdamie …

Gdy pasażer dotrze do stacji, musi koniecznie zdecydować się na środek transportu, na który później będzie musiała przejść. Chodzi o to, że ziemia z dworca – to nie wszystko, co jest w rzeczywistości. Innym składowej – to część podziemny, który jest reprezentowany przez kilka tuneli.

Trzy tunele ( „Wschód”, „Zachód” i „Chief”), torując drogę do wielkiej platformie kolejowej turystyczny. Jest też „centralny” tunel, przechodząc przez które pasażerowie dostać do strefy ruchu tramwaj, autobusy i metro. Stąd można wybrać się na wycieczkę na promie.

Cechy zakup biletów

Rdzennych holenderski już dawno zapomnieli co klasyczne bilety papierowe – w tym kraju od dłuższego czasu działa system zbiórki taryfa za pomocą specjalnych kart lub OV chip. Nawiasem mówiąc, przy pomocy tych kart jest to możliwe do zakupu biletów dla każdego rodzaju transportu.

Jednak turystów nadal Istnieje tradycja wykorzystać klasyczne karty podróży, które są bardziej zaznajomieni z człowiekiem rosyjskiego na ulicy. Są one przeznaczone do jednorazowego użytku, a ich nabycie jest korzystne tylko wtedy, dłuższego pobytu w Amsterdamie, nie jest konieczne w planach.

Każdy pasażer ma możliwość zakupu innego rodzaju biletu – elektroniczny. Odbywa się to w trybie in-line na oficjalnej stronie stacji. On przedstawiony dokument podróży w telefonie.

Każdy pasażer zobowiązany jest przy wejściu na platformę, aby aktywować swój bilet, w jakiej formie to nie zostały przedstawione (plastikowe lub jednorazowe papieru). Gdy pasażer dotrze do miejsca przeznaczenia, należy zaznaczyć ten fakt.

Usługi, które mogą być wykorzystane na stacji

Każdy turysta, który tu ma możliwość wglądu we wszelkich sprawach dyspozytorów w specjalnych przedmiotów, na terenie stacji dużo. Zazwyczaj ta funkcja pomaga odwiedzających miasto turystów, którzy często są zagubione, uderzając ogromny obszar dworca. Te centra serwisowe, pasażerowie mogą kupić bilety na podróż.

Każdy może skorzystać z przechowalni bagażu na głównym dworcu w Amsterdamie. Działa przez całą dobę i siedem dni w tygodniu, co jest bardzo wygodne.

Wewnątrz dworca kolejowego istnieje znaczna liczba sklepów, które w większości są otwarte od 7:00 aż do rana. Wśród sklepów są bardzo popularne, które sprzedają pamiątki i duży rynek zbytu dla sprzedaży i wynajmu rowerów. Wszyscy mają okazję zjeść w lokalnej restauracji lub kawiarni oraz zagranicznych gości możliwość wymiany waluty w specjalnych punktach.

Tu jest ogromny parking, parking rowerowy i parkingi przeznaczone dla turystów i zwiedzających do Dworca Centralnego.

Celowniki

Turyści, którzy przyjeżdżają do głównego dworca kolejowego, rzadko przegap okazji do zwiedzania lokalnych atrakcji, które są w niewielkiej odległości od niego. Przede wszystkim, wielu stają się w słynnej dzielnicy czerwonych latarni (RLD) lub odwiedzić Plac Dam.

Wielu turystów po przybyciu do stacji przede wszystkim iść podziwiać przestrzeń rzeki Hej, na brzegach której się znajduje. Istnieje również duży i wysoki budynek Havengebouw – jedna z głównych atrakcji w pobliżu głównego dworca kolejowego w Amsterdamie. Zdjęcie obok niego robi prawie wszystko odwiedzają turyści.

Ponadto, jeden z głównych obiektów do sesji zdjęciowych gości – kościół św Mikołaja, zbudowany przez architekta Blais z powrotem w 1887 roku.

Znaczące miejsce stacja – piano black

Główny dworzec kolejowy w Amsterdamie – w sobie szczególne miejsce, ale nie ma w nim szczegół, który przyciąga uwagę.

Przede wszystkim, jest to znany na całym Amsterdamie Piano Black, który znajduje się w centrum głównej hali dworca kolejowego. Na nim każdy ma okazję grać swoje ulubione utwory muzyczne, a zakochane pary już dawno przyniósł tradycja spotkań jest blisko tego fortepianu.

Pozycje dla turystów konsultacyjnych

Wszystkim odwiedzającym, zwłaszcza tych, którzy wchodzą na teren stacji po raz pierwszy, często są zagubieni w swoim rozległym terytorium. W celu uniknięcia nieporozumień, serwis przewiduje głównego biura turystycznego „VVV” w pobliżu głównego wejścia. Pracownicy tego urzędu może doradzić wizytujących gości o wszelkich sprawach związanych z ruchem, kontaktując się z punktem serwisowym, a także we wszystkich kwestiach prawnych.

Nie daleko od biura „VVV” to kolejna użyteczna usługa dla odwiedzających miasto – „GVB”. To również konsultacje dotyczące różnych zagadnień, jak i pracowników „GVB” zaangażowanych w realizację bilety dla wszystkich rodzajów transportu.

hotele w okolicy

Wszyscy turyści, którzy przyjeżdżają do Amsterdamu, przede wszystkim starają się szybko znaleźć miejsce noclegowe. Nie daleko od dworca kolejowego ma kilka hoteli, który przywita gości. Przede wszystkim ten hotel „Ibis”, który znajduje się w sąsiedztwie dworca kolejowego, a dzięki dogodnej lokalizacji, cieszy się ogromną popularnością. Także w pobliżu znajdują się hotel "Saint Nicolas", "pojedynczy", "Avenue" i "Plakat Genrih".

Wskazówki dla turystów

Przede wszystkim, zanim przyjeździe na dworzec, pożądane jest, aby dokładnie zaplanować swój czas tak, że transport do wyjazdu było co najmniej 15 minut. Tak więc, bez pośpiechu, pasażer będzie mógł łatwo znaleźć odpowiednią platformę.

Zaleca się również, aby zwrócić uwagę na różnego rodzaju oszustów i kieszonkowców. Przede wszystkim, należy zachować nienaruszony kody PIN kart bankowych. Pracownicy stacji zaleca się obserwować swój bagaż i rzeczy osobiste, aw przypadku utraty powinien natychmiast skontaktować się z policją.

adres

Główny dworzec kolejowy w Amsterdamie znajduje się pod następującym adresem: Stationsplein 1012 AB, Amsterdam, Holandia.

Numer telefonu, pod którym można zadzwonić w celu wyjaśnienia zagadnień będących przedmiotem zainteresowania w odniesieniu do usług, stacji roboczych, jest dostępny na jego stronie głównej.