84 Shares 4725 views

Wymiana pompy (KAMAZ) – powoduje zniszczenie mienia i pompę paliwową wysokociśnieniową

Silnik KAMAZ ma wiele skomplikowanych części i zespołów. Ale najbardziej skomplikowana maszyna jest tak wolny, jak pompy wysokiego ciśnienia. KAMAZ muszą zostać zrealizowane, to pompę. Nie ma znaczenia, co jego modyfikacja i pojemność – Pompa jest dostępna we wszystkich modelach, bez wyjątku. To urządzenie wyróżnia się wyrafinowany design i funkcjonalność. On jest po prostu niezbędna w układzie paliwowym, więc naprawić to sam nie jest konieczne, lepiej jest powierzyć tę pracę profesjonalistom. KAMAZa pompa paliwa (pompa paliwa wysokiego ciśnienia), chociaż ma wysoką niezawodność, ale prędzej czy później każdy element wymaga wymiany i naprawy. W tym artykule przyjrzymy się przypadki, które wymagają wymiany urządzenia, a także dowiedzieć się, jak to działa.

Urządzenie pompa (Kamaz) i jej wymiana

Zastąpienie części jest złożonym procesem technicznym, co wymaga szczególnej wiedzy, umiejętności i wysiłku. Nie na ostatnim miejscu tutaj oraz obecność specjalnego sprzętu, bez którego wymiana lub regulacja pompki KAMAZ jest po prostu niemożliwe. Warto również zauważyć, że KAMAZ pompa wysokociśnieniowa odgrywa kluczową rolę w dostarczaniu oleju napędowego na przewodzie paliwowym. Jeśli to nie zadziała, a silnik będzie stoisko i uruchomić samochód po prostu nie będzie możliwe. Ułatwienia złamania zanieczyszczony dyszę przypadkowego połknięcia kurzu oraz innych drobnych cząstek. Ale woda – jest głównym wrogiem dla pompy KAMAZ. Po kontakcie z płynem w urządzeniu pompy, wszystkie jego dzieła natychmiast zatrzymuje się i remonty nie są wystarczająco dłużej. Jedyną rzeczą, która może uratować sytuację – jest to całkowita wymiana pompy, z nim też jest przeprowadzane w specjalistycznej stacji obsługi.

Jak mogę przedłużyć żywotność układu paliwowego?

Aby pompa służył tak długo, jak to możliwe, na tyle, by nie skąpić na diagnostyce przewodów paliwowych, a także by tworzyć terminowe czyszczenia lub wymiany dysz. W przypadku silnego zanieczyszczenia (z reguły okazuje się, po rozpoznaniu) powinny być obowiązkowe, aby oczyścić cały układ paliwowy, w przeciwnym razie pompa awaria KAMAZ jest nieuniknione.

Jak można znaleźć pompę wina?

Oczywiście, sama pompa nie powie ci o szkody, więc trzeba przestrzegać pewnych zasad, które można zobaczyć, ile pozostało na „żywo” pompy i czy to jest czas, aby wysłać diagnozy. Więc spójrzmy na głównych cech, które wskazują na nieprawidłowe działanie tego urządzenia:

  1. Po pierwsze należy zauważyć, że kierowcy, jest to znaczne zmniejszenie mocy silnika. KAMAZ już niewielka, szczególnie, gdy jest on przeciążony, a gdy staje się ogólnie „słabe”, to jest takie same „dzwonu”, co wskazuje nieprawidłowe działanie układu paliwowego.
  2. Uruchamianie problemów z silnikiem. Jeśli silnik, gdy kluczyk zapłonowy nie jest chętny do pracy, co oznacza, że nadszedł czas, aby przejść do rozpoznania.
  3. Zużycie paliwa. To, oczywiście, cała historia – wielu kierowców często krytykowane nawet KAMAZ-dobry dla takiego dużego przepływu (około 40 litrów oleju napędowego przy obciążeniu 15 ton), ale jeśli znak upadł nawet wyższy, wiem, że problem jest na pompie.
  4. I ostatnia cecha – to czarny dym z rury wydechowej.

Znając te znaki, zawsze będziesz wiedzieć, kiedy należy szukać profesjonalnej pomocy i, w razie potrzeby, dokonać napraw układu paliwowego.