391 Shares 9147 views

terapeutyczny dieta i odżywianie. Cukrzycy typu 2: Charakterystyka menu leczenie

Cukrzyca – nie jest to zdanie, ale nadal jednym z najpoważniejszych i powszechnych chorób układu hormonalnego. W przypadku, gdy umieścić taką diagnozę, lekarz stawia pacjenta na płycie i stale monitoruje swój status, powołuje niezbędnych badań i leczenia. Jednak każdy, kto ma do czynienia z tą diagnozą, potwierdzają, że większość zaleceń lekarza oraz instrukcji odnoszą się do tego, co człowiek spożywa. W rzeczywistości, to drastyczne zmiany w diecie, wybierając pokarmy i sposoby gotowania – to jest podstawa leczenia, które ma wpływ na przebieg choroby i stanu ogólnego pacjenta. Dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się podkreślić to, co powinno być prawidłową dietę i odżywianie. Cukrzyca typu 2 – jest złożonym i dość niebezpieczna choroba, więc cała rada dajemy, powinna nie tylko uczyć, ale także wydrukować i post w widocznym miejscu.

Trochę teorii

W rzeczywistości, prosty człowiek z ulicy trudniejsze do zrozumienia co cukrzyca jest inna. Chociaż, oczywiście, w każdym przebiegu tej choroby potrzebują odpowiedniej diety i żywienia. Cukrzycy typu 2 – choroba wrodzoną w starszej generacji, a poza tym, że choroba rozwija się stopniowo, może to być miesiąc, a nawet rok, zanim dana osoba ma świadomość, że poważnie chory. Objawy kliniczne zwykle nie są zbyt jasne. Prawie 90% tego typu cukrzycy wiąże się z otyłością, ale częściej dotyka kobiety. Leczenie – to przede wszystkim specjalna dieta i leki doustne, obniżające poziom cukru we krwi.

Cukrzyca Pierwszy typ

Natomiast pierwszym typem cukrzycy mogą występować u młodzieży w wieku poniżej 30 lat. Początek choroby jest zwykle ostre objawy kliniczne są ostro. Bardzo często, masa ciała, wręcz przeciwnie, zmniejszyła się ta forma choroby jest bardziej powszechne u mężczyzn. W leczeniu obowiązkowego stosowania insuliny oraz diety.

Naruszenie dieta: jak niebezpieczne to jest?

Fakt, że cukrzyca – choroba przewlekła. Nigdy lekarz nie może zagwarantować pełnego odzyskania, czyli nawet cała rada jest zawsze ryzyko pogorszenia. Oznacza to, że jesteś w błędzie jeśli myślisz, że kilka słodycze lub kilka kieliszków alkoholu nie niosą żadnego zagrożenia dla Ciebie. Takie awarie neguje wszystkie swoje dotychczasowe wysiłki i jeszcze większe zaostrzenie diety. Dlatego też, szczególnie po raz pierwszy, należy uważnie monitorować nie tylko dietę, ale także prowadzić dziennik żywności.

zasady energetyczne

Tak więc wiemy już, że najważniejszym sposobem leczenia tej postaci choroby – to jest poprawna dieta i odżywianie. Cukrzyca typu 2 pozwoli Ci żyć normalne zwyczajne życie w znanym rytmie, jeśli można zaobserwować szereg warunków. Jednak ta forma cukrzycy jest często wykrywane dość późno na słabe manifestacji objawów klinicznych diagnoza jest opóźniony, a zatem osoba nie zastosuje się do specjalistycznej diety. W efekcie duże ilości węglowodanów w diecie jest przechowywana, a wzrasta poziom glukozy we krwi. Dlatego nasza dzisiaj przedmiotem jest tak ważna. Wszystko, co człowiek potrzebuje do normalizacji stanu – to jest prawidłowa dieta i odżywianie. Cukrzycy typu 2 – jest brak wrażliwości na insulinę, czyli zdolność do metabolizowania cukru, a my, dostosowanie diety, stopniowo przywrócenie go.

Jakie są produkty przygotowane diety

W rzeczywistości, nic szczególnie złego w diecie terapeutycznym dla diabetyków nie jest. To nie znaczy, że będziesz jeść marchewkę. Wykonując pewne zasady, można stworzyć dietę tak, aby nie czuć się opuszczony, a jednocześnie jeść zróżnicowane, ciekawe i smaczne. Oczywiście, trzeba zrezygnować z pokarmów zawierających węglowodany, konieczne jest, bez których nie jest on leczony na cukrzycę typu 2. Dieta i odżywianie, jednak może być bardzo zróżnicowany i atrakcyjny, a w niektórych przypadkach nawet znakomity. Po tym wszystkim, istnieje tak wiele pysznych i zdrowych produktów, oprócz ziemniaków, makaronów i cukru.

iść na zakupy

Tak więc, przede wszystkim, na biurku powinny być świeże owoce i warzywa w asortymencie. I to nie znaczy, że głównym Oczywiście trzeba będzie sałatkę z kapusty. Eksperci zalecają spożywanie 900 gramów warzyw i co najmniej 400 gramów owoców. Mogą one być łączone z różnymi przekąski, mięso i produkty mleczne. Dla wielu powstaje pytanie: „Czy to możliwe, aby całkowicie zrezygnować z węglowodanów?” W rzeczywistości, węglowodany – to przede wszystkim energia do ciała, niezależnie od tego, czy dana osoba ma cukrzycą typu 2. Dieta i odżywianie powinny być kompletne, co oznacza, że można uwzględnić w diecie 200 g ziemniaków, 100 g chleba lub 2 łyżki każdego zboża.

Ale warzywa i ziemniaki – to nie jest wszystko, co można sobie pozwolić. W dniu, można dodać 300 gramów ryb i mięsa, a także 0,5 litra produktów mlecznych. Okazuje się pożyteczny i satysfakcjonujący menu. Jedyną wadą jest to, że chcesz, aby wykluczyć z diety mąki i słodkich pokarmów. Mamy już wspomniano na wstępie, że dieta terapeutyczne dla chorych na cukrzycę typu 2 ma na celu przywrócenie metabolizmu. Dlatego wszystkie pyszne ciasta i ciastka – to najgorszy wrogami. Muszą być całkowicie zastąpiony przez warzyw i owoców.

Co za słodki ząb

Jeśli nie myśleć samodzielnie, bez słodyczy, to wyjście jest również tam. Oczywiście, żadne środki mają ciasteczka i cukierki nie będą działać. Jednakże, jeśli zrezygnować z produktów zawierających węglowodany, na cały dzień, można pozwolić sobie kawałek słodkiego ciasta (około 100 g). W diecie w tym dniu powinno być mięso i ryby, warzywa i ser. Ale proszę mi wierzyć, trudno jest trzymać się tego menu dopiero po raz pierwszy. Wyrafinowane słodycze są obce dla naszego organizmu, więc to zajmie tylko kilka miesięcy, a wszystkie procesy metaboliczne wraca do normy, co oznacza, że można spokojnie przejść przez licznik z ciasta bez czując palące pragnienie natychmiastowego zjedzenia jednego z nich.

Zamiast cukru użyć substytutów cukru dozwolone w ilościach regulowanych. Udziela się zgody na użyciu i miód, ale nie więcej niż 2 łyżki dziennie. Ale desery wybierać tłuszcze roślinne, ponieważ ich trawienie spowalnia wchłanianie cukru. Kolejna zasada: słodki nie może być stosowany jako przekąskę.

konstruowaniu zasad diety

Muszą nauczyć się na pamięć, jeśli chcesz pokonać cukrzycą typu 2. Dieta (żywienie) polega na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii, ale istotne jest to, że pozostaje kompletne i dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne. Wszyscy jesteśmy różni, więc powinien uwzględniać menu, a koszty energii. Im mniej się poruszać, tym bardziej skromne może być dieta. Tak, kobiety mogą uciec z 1200 kalorii dziennie, a mężczyzn – 1400-1600 kcal. Jedzenie koniecznie jeden i ten sam czas, że środek ten zapewnia harmonijną pracę przewodu pokarmowego.

Żywności dla pacjentów cierpiących na cukrzycę typu II, cukrzycę wiąże się z koniecznością posiłek ułamkowy, który jest podawany pacjentowi często konieczne jest co najmniej 5 razy dziennie. Główne posiłki powinny być mniej więcej równa kalorii, a między nimi – lekkie przekąski. W tym przypadku, pożądane jest, aby pozostawić w godzinach wieczornych, warzyw i ryb lub gotowanego mięsa.

Pomimo faktu, że jest – diety, ważne jest, aby nie koncentrować się na tych samych produktów i potraw, i jest stale eksperymentuje do jedzenia był bardzo zróżnicowane. Świeże warzywa są dodawane do każdego dania.

W dodatku do powyższego, właściwego odżywiania w cukrzycy typu 2 nie mają ograniczać tłuszcze zwierzęce i złożone węglowodany w zasadzie całkowitą eliminację soli z wyjątkiem objadania się. Pełni dać się alkohol, a zaleca się, aby co najmniej połowa picia litrów czystej wody na dzień.

Zwłaszcza diety, indeks glikemiczny

Jak widać, nie wiele zmian w diecie sprawia, cukrzycą typu 2. Odżywianie (dieta 9) zakłada obowiązkową śniadanie i przekąski, ale głodny w tej chorobie jest niemożliwe. Ostatni posiłek powinien być nie później niż 2 godziny przed snem. Jednocześnie pełni funkcję temperatury i dań gotowych. Nie powinny one być zbyt gorący lub odwrotnie, cool. Posiłek, pożądane jest, aby rozpocząć z warzyw i produktów białkowych wykończenie.

Niepożądane jest, aby zwiększyć indeks glikemiczny żywności. Można to osiągnąć, oprócz obzharivaya, dodając mąkę, paniruya w bułce tartej i masła smakowego, więc lepiej jeść gotowane na parze żywności. Indeks glikemiczny – miara zdolności żywności powoduje wzrost poziomu cukru we krwi. Wszystkie produkty z wysokim IG (ponad 70), powinny być wyłączone z diety.

Jaki jest XE

Wreszcie, Chleb jednostkowa (BU) – kolejna postać zna wszystkich diabetyków. A taki, XE zawiera 15 g węglowodanów. Dzienna normą cukrzycowej 18-25 XE, który jest wymagany do dystrybucji do 6 posiłków. To nie jest tak mało. 1 BU 25 g białego chleba, pół szklanki gryki, jabłkowy 1, 2 sztuczki śliwki. Na podstawie tego prostego schematu, można obliczyć węglowodanową dietę na dzień i stosować się do niego. Jak widać, nie będzie głodny, jeśli zdiagnozowano cukrzycę typu „2”. Dieta (leczenie i jedzenie, dwa w jednym) pomoże utrzymać normalne procesy metaboliczne, a także pozwalają schudnąć i pozbyć się wszystkich problemów towarzyszących.

Kilka opcji menu na dzień

Aby pomóc Ci zrozumieć, co jest suplementem menu, zdecydowaliśmy się naocznie zademonstrować kilka opcji. Na śniadanie można wybrać dla siebie lub proso owsianka i jabłko lub omlet z warzywami, serem i pudding z jagodami. Na pierwszym przekąskę lub lunch jest idealny do jogurtu lub sfermentowanego pieczone otręby lub parę zielonych jabłek.

Obiad – to bardzo ważny posiłek, który nie może przejść. W przypadku pierwszej opcji, możemy zaoferować Państwu wegetariańskie zupy, papryka faszerowana mięsem i warzywami, i świeże sałatki. Druga opcja – to zupa jarzynowa z kalafiorem i prosa kasza z gulaszem mięsnym. Wreszcie trzecia opcja – jest to zupa jarzynowa i grillowane mięso z warzywami. Taka bogata i zróżnicowana obiad nie pozostawi głód. Zbliża się czas przekąskę zapraszamy na gratin serowym z marchwi lub kapusty, ale można po prostu wypić szklankę kefiru. Wreszcie, kolacja powinna być najlżejszym posiłkiem, ale jednocześnie bardzo pożywne. To może być pierś z kurczaka z warzywami na parze lub duszone cielęciny z gulaszem warzywnym lub przegotowanej krewetki z warzywami. Jak widać, i dla zdrowej osoby jest bardzo odpowiednia dieta dla chorych na cukrzycę typu 2. Menu i receptury pokazują, że zdrowie jedzenie – to nie tylko użyteczne, ale także bardzo smaczne, obfite i praktyczne.

Najważniejsze przepisy na numer tabeli 9

Prędzej czy później, wszystkie potrawy są stare i są kuszeni, aby zrezygnować z diety, tym bardziej, że czujesz się zupełnie normalne. Ale nie zapominaj, że to nie jest tymczasowa, lecz środek trwały jest dieta „9 Tabela” na cukrzycę typu 2. Najlepsze przepisy kulinarne my specjalnie ułożyła dla Ciebie tak, że zdajesz sobie sprawę, że jedzenie w prawo nie jest nudny.

Chcę smaczną sałatkę? Przygotuj pyszną przekąskę z dorsza. Będziesz potrzebował 200 g filetów z dorsza i 100 gramów gotowanego ziemniaka, pomidora i ogórka jeden, 1 jajko, sałata i Groszek konserwowany. Zrób sałatkę nie jest twarde jaja wrzenia i ziemniaki pokrojone w kostkę, dodać groszek i sałata, następnie duszone ryby i zatankować.

Chciałem nowy gorący posiłek? Spróbuj nadziewane gryki. trzeba będzie główka kapusty, konieczne jest, aby gotować do miękkości. Oddzielnie ugotować kruchy gryki, dodać jajko. Położyć farsz na liście kapusty i miejsce nadziewane w głębokiej patelni. Pozostaje dodać śmietanę i piec przez kolejne 30 minut.

Gotowanie zdrowy deser

Na deser można spróbować jabłko souffle, smaczne i zdrowe potrawy. potrzebne będą 3 białka jaj i łyżeczkę substytut cukru i 2 jabłka. Owoce potrzebne do piekarnika i piec przez sito, a następnie wraz ze słodzikiem gotować na małym ogniu, aż zgęstnieje. Bitej pianki do białka wprowadzanych do gorącego puree, po czym masę układać formy i wypalano przez 10-15 minut. Bon appetit!