694 Shares 8782 views

Sanatorium "Samara" (Kislovodsk): dbanie o zdrowie emerytów i rencistów

Jesteśmy w jakiś sposób przyzwyczajeni do tego, że dla emerytów i rencistów budowane są domy starców, w których samotne osoby starsze żyją w pozostałych latach. Są jednak inne instytucje, takie jak sanatoria "Samara" w mieście Kislovodsk. W życiu emerytów przynoszą wiele radości i ciepła, a także wzmacniają ich stan zdrowia przez wiele lat życia.

W sprawie historii sanatorium "Samara" (Kislovodsk)

W 1997 r. Rząd Samara w mieście Kislovodsk utworzył bazę sanatoriów przeznaczoną do leczenia emerytów i rencistów. W 2007 r. Pensjonat został przekształcony w sanatorium "Samara". Podjęto wszystkie te kroki w celu zachowania zdrowia obywateli, którzy szczególnie potrzebują opieki nad rządem.

Początkowo sanatorium miało tylko 2 sypialnie, przeznaczone na 39 miejsc noclegowych. W ciągu ostatnich 10 lat istniała znaczna rozbudowa bazy materiałów: w chwili obecnej sanatorium "Samara" Kislovodsk obejmuje 4 budynki sypialne, które mogą pomieścić 110 turystów. Z tej liczby 100 miejsc noclegowych jest w pełni finansowanych z budżetu regionalnego w regionie Samary, a 10 – są wypłacane każdemu.

Profil medyczny sanatorium

Sanatorium "Samara" w Kislovodsku prowadzi profilaktykę i leczenie chorób:

 • Układ sercowo-naczyniowy;
 • Układ mięśniowo-szkieletowy;
 • Organy wewnętrzne;
 • Układ endokrynologiczny;
 • Organy oddechowe;
 • Układ nerwowy.

Wiele uwagi poświęca się zapobieganiu chorobom i wzmocnieniu odporności, co wyraża się w urzeczywistnieniu zdrowego stylu życia. Na przykład pacjenci z cukrzycą są nauczani w "Szkole Diabetologicznej", gdzie uczą się zasad prawidłowego odżywiania w celu zmniejszenia poziomu cukru we krwi.

Dzięki kompleksowemu podejściu, obejmującemu nie tylko stosowanie leków, ale także spożycie żywności, spożycie wody mineralnej, leczenie choroby i leczenie fizyczne, pacjenci sanatorium znacząco poprawiają stan zdrowia w tydzień po ich przybyciu.

Baza terapeutyczno-diagnostyczna sanatorium

Przed wyznaczeniem leczenia diagnostyka jest obowiązkowa. Baza badawcza obejmuje funkcjonalną komórkę diagnostyczną, w której wykonuje się badanie elektrokardiograficzne, badania ultrasonograficzne, echokardiografię, dopplerografię naczyń kończyn dolnych, veloergometry, monitorowanie Holtera, ciśnienie krwi. Istnieje również laboratorium kliniczne. Wąskimi specjalistami, takimi jak okulista, neurolog, ginekolog, urologa, otorynolaryngolog, na podstawie tych badań postawi wyrafinowaną diagnozę.

Baza terapeutyczna sanatorium "Samara" (Kislovodsk) obejmuje:

 • Wanny Narzan;
 • Pokój błota;
 • Pompa;
 • Spoleokameru;
 • Zakład Fizjoterapii;
 • Ozonoterapia;
 • Hirudoterapia;
 • Wdychanie;
 • 3 pokoje do masażu leczniczego;
 • Pokój do fizjoterapii;
 • Phytobar;
 • Gabinet stomatologa;
 • Gabinet parafinowy.

Do odzysku pacjentów wykorzystywane są lokalne wody mineralne i borowinowe borowinowe z dołu jeziora Tambukansky. Ponadto goście mają okazję wziąć kąpiel piankową i łaźnie iglaste i perłowe. Biorąc pod uwagę fakt, że większość emerytów lub rencistów nie rusza się w zwykłym życiu, organizowane są dla nich mierzone spacery (ścieżki zdrowia). Po tak użytecznej procedurze dla ciała warto odwiedzić fiołek, w którym można wypić koktajl tlenowy lub pyszną herbatę terapeutyczną. Aby poprawić osiągnięty efekt poprawiający stan zdrowia pomogą sauny lub kąpieli w basenie z procedurami hydropatycznymi.

Sanatorium "Samara", Kislovodsk: budowla i wypoczynek

Poza budynkami sypialnymi, sanatorium obejmuje budynek administracyjny, bazę balneologiczną i blok żywnościowy. Główna baza leczenia znajduje się w budynku nr 8. Procedura zwykle trwa od pierwszej połowy dnia, a po obiedzie turystowie czekają na fascynujące wycieczki do Dombai, Arkhyz, Teberdu, miast Kaukazowych Wód Mineralnych, spacery po olbrzymim kwaśnym parku.

Goście mogą wybrać się na sport w siłowni lub zagrać w bilard lub tenisa stołowego. Wieczorem Goście mogą pamiętać o młodych latach i bawić się w dyskotece. Sanatorium często organizuje koncerty artystów filharmonicznych.

Tu są święta

Przez okres leczenia i odpoczynku pacjenci sanatorium "Samara" (Kislovodsk) są zakwaterowani w przytulnych pokojach w budynkach z 4 sypialniami. W razie potrzeby można wybrać standardowy pokój jednoosobowy lub dwuosobowy, który oferuje wszelkie udogodnienia do beztroskiego wypoczynku, a także luksusowe i apartamenty. Pokoje sanatorium przypominają domową przytulność, uważa się, że projektanci z duszą zbliżyli się do swojego projektu. Budynek 10 budynku sanatorium "Samara" w Kislovodsku wygląda bardzo pięknie. Zdjęcie zostało przedstawione poniżej.

Co mówią goście

Jak umieścić sanatorium "Samara" (Kislovodsk) opinie pacjentów. Dzięki przyjaznej atmosferze, wysokiej jakości świadczonych usług, zwróceniu uwagi na osoby starsze i wspaniały lokalny klimat, sanatorium zostało docenione przez tych, którzy tu odpoczywali. Szczególnie miło było dla personelu medycznego słyszeć dobre słowa z ust kolegów, którzy wybrali sanatorię "Samara" na odpoczynek.

Według emerytów sanatorium "Samara" w Kislovodsku jest jednym z najlepszych miejsc, w których kiedykolwiek spoczęli. Tu są otoczone dbałością o opiekuńczy personel, komunikują się z bliskimi duchem i wiekiem. Wszystko to prowadzi do poprawy ich stanu zdrowia.