265 Shares 925 views

Sposób użycia: „Diaskintest”. Opis analogi narkotyków

„Diaskintest” – co to jest? Opinii na temat tego leku, a także instrukcje dotyczące jego stosowania są podane poniżej. Ponadto dowiesz się, czy nie oznacza to, analogi, dla którego jest przewidziane i jakie przeciwwskazania do stosowania go ma.

Skład, kształt, opis środek diagnostyczny

Czym jest wspomniany lek? Co mówią o nim opisu i instrukcji obsługi? „Diaskintest” sprzedawany jest w postaci bezbarwnego i przezroczystego roztworu przeznaczonego do podawania śródskórnego. Jego głównym elementem jest rekombinowane białko ESAT6 CFP10, który został przedstawiony i genetycznie modyfikowane rośliny rozpuszczono w izotonicznym roztworze soli fizjologicznej buforowanej fosforanami (sterylnych), z dodatkiem środków konserwujących, takich jak fenol.

Oprócz substancji czynnej środek leczniczy zawiera substancje dodatkowe: diwodorofosforan potasu, diwodorofosforan sodu, wodorofosforan, chlorek sodu, wodą d / i Polisorbat 80.

Kupić lek instrukcje „Diaskintest” do użytku, który jest dołączony do każdego opakowania mogą być w szklanych butelek umieszczonych w blistry.

Mechanizm działania leku

Jak działa lek w pytaniu? Co jest napisane w instrukcji użytkowania? „Diaskintest” – TB alergenu w standardowym rozcieńczeniu. Zawiera ona dwa antygeny, które są dostępne w szczepami tuberculosis (wirulentnego), Mycobacterium tuberculosis i nie występuje w szczepie BCG.

Efekt jest spowodowane przez lek „Diaskintest”? Przewodnik informuje, że narzędzie to wykrywa komórkową odpowiedź immunologiczną na specyficzne antygeny Mycobacterium tuberculosis.

Po iniekcji śródskórnych osób zakażonych gruźlicą powoduje specyficzną reakcję na skórze, który reprezentuje specyficzny przejaw nadwrażliwości typu opóźnionego.

Wskazania do stosowania roztworu

Co jest uważane za środki przeznaczone? Jakie są wskazania leku zawiera instrukcję obsługi? „Diaskintest” służy do ustawiania śródskórnej próbie u osób w każdym wieku:

 • diagnostyce różnicowej chorób, takich jak gruźlica;
 • Diagnoza zakażenia TB, jak i oceny aktywności procesu patologicznego i identyfikacji osób z wysokim ryzykiem wystąpienia tej choroby;
 • oceny skuteczności leczenia gruźlicy, w połączeniu z innymi sposobami;
 • diagnostyki różnicowej chorób zakaźnych, jak poszczepienne alergii (to jest nadwrażliwość typu opóźnionego).

Należy również zauważyć, że lek „Diaskintest” (Instrukcja, opinie są ważne informacje, które zaleca się badać przed użyciem) jest aktywnie wykorzystywana do celów przesiewowych i indywidualnej diagnozy zakażenia gruźlicą. W tym podskórnie Badanie jest wykonywane tylko dla specjalisty przeznaczenia (TB), oraz w celu zapewnienia jego pełnej metodologicznych.

Przepisywać lek?

Która kategoria pacjentów przepisywany lek w pytaniu? Co o tym informuje, instrukcję obsługi? „Diaskintest” do identyfikacji zakażenia gruźlicą jest wprowadzany do następujących osób:

 • związane z grup wysokiego ryzyka dla zakażenia TB, z uwzględnieniem czynników ryzyka społecznych, medycznych i epidemiologicznych;
 • skierowane na gruźlicę rozdzielenie urządzeń medycznych w celu dodatkowej kontroli aktywności i obecność infekcji gruźliczych;
 • skierowanie do specjalisty po wynikach masowej tuberkuliny.

Zasady próbce

Jak jest diagnostyka gruźlicy przez „Diaskintest” lek? Instrukcje użycia zastrzeżeniach śródskórnie badania przeprowadzone z X-ray i badania kliniczne i laboratoryjne pacjenta w środowisku szpitalnym.

Do monitorowania pacjentów, którzy są zarejestrowani w phthisiatrician z różnymi objawami zakażenia gruźlicą uważany za lek jest podawany w odstępach 3.5-6 miesięcy. W tym przypadku, należy przeprowadzić badanie follow-up wszystkich grupach pacjentów w ambulatoriach.

Uwzględniając fakt, że preparat ten wywołuje reakcje nadwrażliwości typu opóźnionego, który jest połączony z testem śródskórne BCG nie może zastąpić tuberkulinową do selekcji ludzkich szczepienia pierwotnego, a szczepienie przypominające.

Zakazuje stosowania

W jakich warunkach pacjent nie może być wykonane za pomocą diagnostyki gruźlicy „Diaskintest” narkotyków? Instrukcje (producent tego narzędzia – JSC „Generium”) sugeruje następujące przeciwwskazania:

 • Choroby zakaźne przewlekłych i ostrych (zwłaszcza bólu ostrego), z wyjątkiem przypadku podejrzenia gruźlicy;
 • powszechne choroby skóry;
 • i inne choroby somatyczne (zwłaszcza w zaostrzenia);
 • alergia.

Nie możemy powiedzieć, że w instytucjach, w których istnieje kwarantanny na infekcje dzieci, testy śródskórne należy przeprowadzić dopiero po jego usunięciu.

Instrukcje użytkowania

„Diaskintest” stosowane jest wyłącznie na receptę. Próbka jest obok przeszkolony personel medyczny mający dostęp do przeprowadzania testów.

Widoczna jest tylko lek przezskórnie. W tym celu strzykawkę tuberkulinową i krótkie i cienkie igły o ukośnej przekroju.

Przed faktycznie użyciem produktu należy sprawdzić datę wydania i data ważności.

Jak to zastrzyk? Strzykawka zyskuje dwie dawki środka diagnostycznego (0,2 ml), a następnie uwolnienie roztworu w sterylnym wacikiem na poziomie 0,1 ml.

Podczas wstrzykiwania Zdający powinien znajdować się w pozycji siedzącej. Po przetworzeniu przez skórę w środkowej trzeciej części przedramienia (wewnętrznej powierzchni) za pomocą 70% alkoholu etylowego i delikatnie wyciągając na górnych warstw blach odbywa się podawanie 0,1 ml preparatu.

Po przeprowadzeniu badań na ludzkiej skórze tworzy rodzaj wielkości 7-10 mm grudki białawy kolor.

wyniki

Wyniki testów śródskórnych powinien ocenić lekarz lub pielęgniarka po trzech dniach od daty jego wykonania. Proces ten odbywa się przez pomiar wymiaru poprzecznego infiltracji i kielichowych grudek użyciu przezroczystego linijki.

Poniższa ocena odpowiedzi:

 • Ujemna – wraz z całkowitym brakiem przekrwienie i infiltrację, a także obecność „reakcji ukolochnoy”, którego wielkość nie przekracza 2 mm.
 • Wątpliwe – cechuje zaczerwienienie, ale bez infiltracji.
 • Pozytywny – infiltracja towarzyszy obecności dowolnej wielkości.

Należy również zauważyć, że dodatnia reakcja na lek pod uwagę warunkowo odróżnić w następujących stopniach nasilenia:

 • umiarkowanie ekspresji (infiltracji wielkość – 9,5 mm);
 • słabo ekspresji (5 mm);
 • wyraźny (10-14 mm);
 • hyperergic reakcji (15 mm lub więcej).

Ludzie z dodatniego lub wątpliwego reakcji na lek przesianego na gruźlicę.

skutki uboczne

To może powodować negatywne reakcje śródskórne przygotowanie testu „Diaskintest”? Instrukcje (uczulenie na ten lek zwykle nie występuje) stwierdza, że w niektórych przypadkach, krótkoterminowe choroba może wystąpić u pacjentów z gorączką i bólem głowy.

interakcji lekowych przedawkowanie

Informacje na temat przedawkowania narkotyków „Diaskintest” w załączonej instrukcji dostarczonych.

Rozpoznanie gruźlicy przez leki uznane za niezbędne do realizacji plan szczepienia ochronnego. Jeżeli zostały one już Trybunał, śródskórne testy wykonane nie wcześniej niż jeden miesiąc po wstrzyknięciu.

Analogi i opinie

Lek w pytaniu jest zastąpiony przez jego niedostępności lub nietolerancji? Według ekspertów, rówieśnicy w narzędziu nie.

Co ludzie mówią o konsumentów leków? Większość pacjentów, zwłaszcza rodzice małych dzieci, które nie chcą robić takie testy. Według nich, te zastrzyki mogą łatwo sprowokować rozwój gruźlicy. Eksperci raport jednak, że narzędzie, takie jak „Diaskintest” otrzymano z genetycznie zmodyfikowanych szczepów E. coli, tak, że nie może przyczyniać się do rozwoju choroby.

Ponadto, wielu lekarzy, że testy śródskórne, przeprowadzone przez raportowania leku, tolerowane bardzo dobrze w większości przypadków. Chociaż czasami ludzie są nadal widoczne nieznaczne i przemijające gorączka, złe samopoczucie, ból głowy i lekkie. Zazwyczaj takie stany chorobowe są ich własne i nie wymagają odrębnego traktowania.

Używanie leków „Diaskintest” w szkołach, lekarze mogą zapobiec rozwojowi gruźlicy. W tym przypadku odrzucenia wyników próbki w większym zagrożeniem dla dziecka, a ludzie wokół niego dla zdrowia.