358 Shares 5753 views

Taktyka i strategia – co za różnica? Jaka jest różnica między taktyki ze strategią

Wiele osób często zastanawiam się: co ze sobą różne taktyki i strategii? Różnica polega tylko na skali operacji. Inne zasadnicze różnice po prostu nie mają. Najwyraźniej różnica ta przejawia się w odstępach czasowych, które działają na tej koncepcji.

Osobno, ale razem

W przypadku gdy osoba złoży plan dnia – to jego taktykę stosunkowo tygodnia. Jeśli plan na następne kilka godzin, to będzie taktyka dnia z szacunkiem. Organizacja dnia staje się strategia dla organizacji godziny. Tak, między „taktyki” i „strategii” różnica jest większa niż zauważalne.

Należy rozumieć, że te dwa pojęcia współistnieją jako taktyka odnosi się do strategii, a strategia, odpowiednio, z taktyki.

przykład

można wziąć jako przykład pewnej zadanie organizowanie działalności. Będzie to strategia. W tej sytuacji, jest to strategia, aby wygenerować przychody poprzez świadczenie wszelkich usług. Wszystko to jest częścią działalności samego: Znajdowanie i współpraca z klientami w celu opracowania planów sprzedażowych, tworzenie programów szkoleniowych dla pracowników – wszystko to będzie to taktyka, ale tylko w odniesieniu do strategii opisanej powyżej.

Można przyjąć, że dana osoba podejmie decyzję, czy najlepszą metodą sprzedaży usług jest reklama w internecie, używane na własnej stronie internetowej, przez którą trzeba zdobyć klientów. Czy ta taktyka? Oczywiście, to tylko w odniesieniu do idei człowieka biznesu. Ale w tym samym czasie cała idea i będzie strategia promowania usług i reklamy. Czyli między „taktyki” i „strategia” różnicy.

W tym miejscu możliwe jest, aby zakręcić inaczej. Jest to możliwe do przeprowadzenia pełnego search engine optimization, można kupić reklamy na stronach znanych już miejsc. Zauważ, że to wszystko będzie na sprzedaż promocyjnej usług taktyki internetowej.

Cała ta koncepcja może być porównywana z zasadą lalek. Jeden, w którym inni zainwestowali, jest to strategia, a zagnieżdżone Matrioszka mniejszy rozmiar – to taktykę. Każda strategia będzie strategia w odniesieniu do wewnętrznego.

Podstawowa strategia

Analizując powyższe, należałoby określić termin, takich jak podstawowej strategii. Definicja ta może być uznana za tej strategii, która opiera się na dostosowaniu innymi strategiami dla realizacji określonych działań. Jeśli wrócimy do powyższego przykładu organizacji biznesowych, warto zauważyć, że najbardziej podstawowa strategia tutaj jest pomysł dla tej działalności. Jest to podstawowa idea pod wieloma względami przesądza przedsiębiorstwa upadają lub uda.

I znowu przykład

Na przykład, skuteczność idei, aby przejść dany miasto w chwili obecnej wynosi 30 procent (czyli cała reszta odbywa się bez błędów i pochodzą trzydziestu klientów z setek, do którego było odwołanie się do świadczenia usług). Wydawałoby się, że jest to bardzo dobry pomysł. Ale to tylko w idealnych warunkach, kiedy wszystko inne nie powoduje żadnych dolegliwości: właściwi ludzie zostali wybrani do leczenia z propozycją wybrać odpowiedni zakres usług, odpowiednio zaprojektowany program prowadzenia działalności gospodarczej, to jest właściwie w obrocie. Oznacza to, że wszystko to zakłada, że opracowanie strategii, która jest podporządkowana podstawowy, prosty, skuteczny w stu procentach.

W rzeczywistości jest to bardzo trudne do osiągnięcia. Na każdym poziomie systemu strategicznego tracą skuteczność. Jeśli wynik sprzedaży 10 procent, o temperaturze powyżej 30, tylko trzy klienci korzystają z usługi.

Co te wszystkie negatywne myśli? Jak to możliwe, aby ocenić podstawową strategię? A jest to możliwe?

strategia oceny

Pytanie ocena jest bardzo trudna i kontrowersyjna. Tradycyjnie, aby odpowiedzieć na to jest możliwe, wykorzystując ekspertyzy i marketingu opinii. Liczby Wartość tutaj – nie najważniejszą, ponieważ często są one trudne do uzyskania. Ważne, aby zrozumieć, że stopień skuteczności podstawowej strategii i jej żywotności doprowadzi do udanych działań w ogóle. Próby poprawy prywatnych polityk nie dramatycznie zmienić całą sytuację, gdyż problem może leżeć w odpowiednio skonstruowanej strategii podstawowej.

Powiedzmy, seminaria szkolenia biznesowe na rozwoju osobistego człowieka. Czy oni potrzebują kogoś, kto? Zastanawiali się około 5 procent ludzi. Jest to oparte na doświadczeniach wielu biznesmenów. Seminaria na temat technik sprzedaży jak popyt jest wyższy – od 10 do 30 procent. Oczywiście, te wartości są przybliżone i znajdują się w różnych sytuacjach, może znacznie różnić się od siebie. Jednocześnie jest to istotna różnica w jakości popytu w tym samym koszt warsztatu.

bardzo dobrze można sprzedać seminaria na temat rozwoju osobistego, ale to będzie mało przydatne, ponieważ cena dla jednego słuchacza podniesiona bardzo wysoko, i obiecując zysk nie płacić.

Tak, to jest oczywiste, że w sytuacji, kiedy został zbudowany złego podstawową strategię, nawet prawidłową realizację taktyki zagnieżdżone nie będzie w stanie naprawić sytuację. Wszystkie plany są po prostu skazane na niepowodzenie. Można to porównać z emisją łodzi pod prysznicem z nadzieją, że on nigdy spaść do morza. Ale to nigdy nie nastąpi, ponieważ ogranicza się do podstawowych strategii. Jeśli biegł w potoku, szanse byłyby znacznie wyższe, a w rzece – nawet wyższa. Ten sam statek może być dowolna liczba oszałamiająca, ale nie jest to fakt nie ulega zmianie. Są to cechy taktyki i strategii.

wniosek

Podsumowując, możemy powiedzieć, że taktyka i strategia, różnica między nimi jest znacząca, niezależne od siebie. Wybór właściwej strategii może przesądzić o sukcesie lub porażce przedsięwzięcia. Sama strategia nie może być niezależna. Nie wchodząc w jej taktyki jest abstrakcyjny.

Tak więc będzie to źle o pewnych zasadniczych różnic między tymi dwoma pojęciami. Powinny one być rozpatrywane w stosunku podporządkowania. Same taktyka może być strategią dla innych taktyk, które były przedmiotem.

Należy zauważyć, że prawie każdy człowiek przy urodzeniu jest strategiem i taktykiem. Po planów ułożonych w wieku szkolnym, które zostały sporządzone dla ustanowienia każdego, został starannie przemyślany, a strategia została zbudowana na ich podstawie. Ustalenie właściwego celu prowadzi do sukcesu.