819 Shares 8100 views

Październik Palace (Kijów): historia i architektura

Jedną z wizytówek stolicy ukraińskiego jest uważany Pałac październiku. Kijów Dumni prace architektoniczne ciekawej i zachowuje nawet najciemniejsze strony swojej historii.

Masterpiece Vincent i Aleksander Berettiego

W 1834 Dmitry Begichev Generalny przekazał swój majątek do domu dwupiętrowego Uniwersytetu w Kijowie. Jednak na prośbę ziemi Rady Miejskiej został przekazany na budowę Instytutu Szlachetnych Panien. Budowa rozpoczęła się w 1838 roku i trwała pięć lat.

Znany Kijów architekt, Vikentiy Berettiego, wybrałbym stylu późnego klasycyzmu. Ale żeby po drodze nie działa – zmarł przed zakończeniem prac i jego syna Aleksandra. W budynku głównym z trzech kondygnacji przyszedł. Posiada zarówno pokoje dzienne (dla nauczycieli, uczniów i pracowników), a bezpośrednio do sal lekcyjnych. Półkolisty ryzalit mieści Kościoły prawosławne i katolickie. Wokół budynków parku z chodników i pawilonów, a teren otoczony jest wysokim płotem.

W tym czasie nikt nie podejrzewał, że tylko sto lat, mieszkańcy, odnosząc się do powstania ojca i syna Beretta, będą o tym mówić: „Październik Palace”. Kijów I zainaugurować nowy budynek Instytutu Szlachetnych Panien.

Gdzie się uczyć i zrozumieć, że szlachetnego Maiden?

Dziewczyny z szlachetnego pochodzenia w wieku od 8 do 13 lat mają prawo do uczestniczenia w szkole kończąc na koszt publiczny. córka kupca przychodzi tu po ich ojców lub opiekunów dokonały dla nich znaczną opłatę (350 rubli w srebrze za rok). Była to szkoła z internatem, która przygotowała edukację estetyczną i etyczną. Nie badano:

  • Literatura rosyjski i literatura;
  • języków obcych (polski, niemiecki i francuski);
  • teologia (lub prawosławny katolicki) i kościół śpiew;
  • geografia i historia;
  • arytmetyka;
  • Podstawy mineralogii i fizyki;
  • rysunek i grafika;
  • taniec;
  • robótki i sprzątanie.

Nauki Oczywiście trwała sześć lat. Program został podzielony na trzy postacie, każda z dwóch lat. Pod koniec instytucji edukacyjnych i odbierania absolwentów dyplomowe może posiadać pozycje guwernantki w rodzinach szlacheckich i kupców. Tak więc w połowie XIX wieku, Pałac października (Kijów) była kuźnia kadry nauczycielskiej w regionie. Chociaż w rzeczywistości wśród absolwentów można znaleźć znanych pisarzy, śpiewaków i pianistów.

Ich znajomość dziewcząt przeszedł najlepszych nauczycieli gimnazjów Kijów i profesora Cesarskim Uniwersytecie Kijowskim św Vladimir. Wśród nich były takie znane naukowcy, jak Nicholas von Bunge, Witalij Shulgina, Mykoła Kostomarow Mykola Lysenko.

Z biegiem czasu, Instytut Szlachetnych Panien stał się tak popularny, że ci, którzy chcą się nauczyć było znacznie więcej niż dopuszczają możliwość instytucji. ulica Institutskaya, na której ciało zostało przemianowane (dawniej Street Begichev) z tego samego powodu.

era Soviet

Nowa moc przyniósł zmian we wszystkich sferach życia. Tak więc, w 1919 roku, został zamknięty przez Instytut Szlachetnych Panien z powodu braku takich w kraju. Ulica została nazwana na cześć rewolucji proletariackiej – 25 października. Tutaj krótko mieści urzędów, a następnie osiadł College przemysłu skórzanego.

Kolejny krok milowy w historii tego budynku jest połączony ze zwrotem stolicy stanu Republikańskiej w 1934 roku. Plac Październikowy (Kijów) stał się siedziba NKWD. W jego piwnicach zostały zbudowane komór dla więźniów politycznych, a także pomieszczeń dla tortur i egzekucji. Nie zostały torturowani i zabijani przez najlepszych przedstawicieli ukraińskiej inteligencji – pisarzy, artystów, aktorów, lekarzy, prawników, wojskowych. Wszyscy ci, którzy uwierzyli, nowy rząd, a nie wymieniać ich ojczyznę do życia na emigracji.

Dewastacja i odzyskiwanie

Druga wojna światowa zniszczyła budynek na ziemię. Jego odrodzenie (w latach 1952-1958), zespół architektów pod kierunkiem Alekseya Zavarova stał się teraz bardzo popularne. Pracował przy budowie połowa ludności Kijów – pracowników, studentów, uczniów szkół średnich, a także kultury i sztuki. Od tego momentu oficjalna nazwa budynku miała być wymawiane jako Pałacu października. Kijów otworzył drzwi pałacu dla pierwszych widzów 24 grudnia 1957.

W połowie 1970 roku, to miejsce było główną sceną kraju. Widownia przenosi się do 2200 osób. Były najważniejsze spektakle, koncerty, spotkania i kongresy w Ukrainie. Każdego roku były Christmas party. Ponadto, gdy w pałacu otwarto różne sekcje – balet klasyczny, taniec ludowy, śpiew i pieśni ludowych.

Międzynarodowe Centrum Kultury i Sztuki

Nowy czas wstrzykuje się w sferze politycznej i kulturowej sił świeżych kraju. Energetyczne wiatry zmian w 1991 roku wydał miliony Ukraińców nadzieję na nowe życie. Pożegnanie niedawnej przeszłości, możemy zmienić nazwę całych miast i prospekty, organizację i okolicę. Pod ogólnym hum innowacji geograficznych i topograficznych Institutskaya Ulica odzyskała swoją nazwę pre-sowieckiej.

Pałac cały ten czas pozostawał prawdziwe duchowe centrum stolicy Ukrainy. Tak więc, jego biblioteka posiada unikalną kolekcję książek ponad 70 000 woluminów. Istnieje wiele działań z udziałem znanych pisarzy, kompozytorów, dyplomatów, polityków, parlamentarzystów i innych osób publicznych, które przyczyniły się do duchowego odrodzenia Ukrainy. Dobrze oświetlone i przestronne pokoje, hol są regularnie scena różnych wystawach. Możliwości Centrum zakres od spotkań rodzinnych do dużych międzynarodowych konferencjach, sympozjach, seminariach i kongresach.

Już w XXI wieku, pałac stał się Międzynarodowe Centrum Kultury i Sztuki. Konkursy i festiwale organizowane są tutaj są święta narodowe. Profesjonalne i amatorskie grupy teatralne i zespoły koncertowe z różnych krajów uważa za zaszczyt pojawić się na scenie.

A publiczność z przyzwyczajenia, mówimy o centrum, Wypowiada „Październik Palace” (Kijów). adres instytucje krajowe niedawno ponownie zmieniona. W budynku znajduje się jeszcze w pobliżu Placu Niepodległości na wzgórzu w domu nr 1, ale na ulicy setki niebieskich.