627 Shares 5934 views

Jak rosną ryżu w Azji

Przy zakupie owoców i warzyw w sklepie, często nie myślą o ich pochodzeniu. Tak więc, na przykład, o ryżu tylko wiemy, że jego uprawa wymaga wilgotnej gleby. W rzeczywistości, ta roślina pierwotnie rosła w glebie, jednak, gdy Azjaci poniosły go w wodzie, okazało się, że ta kultura zaczęła dać 20 razy więcej wydajności. Po liczba ta zaczęła rosnąć wszędzie w wodzie. Dlaczego ta technika daje takie niesamowite rezultaty? Okazuje się, że uprawa ryżu w dziedzinie wody izoluje roślinę od zimna i ciepła, które tworzy specjalny system ekologiczny, który sam zapewnia wszystko, czego potrzeba. Rhys nie przeszkadzać chwasty. Jeszcze przez długi czas sklepach polowych niezbędny poziom naturalny nawóz, który doskonale stymuluje wzrost roślin. Kiedy ich liczba nie jest wystarczająca, chłopi natychmiastowego przywrócenia niezbędnej równowagi. Weźmy bliżej przyjrzeć się jak uprawiać ryż.

Praca, praca i jeszcze raz praca

Proces rozpoczyna się od przygotowania boiska. Jest starannie uprawiane przez chłopów. Aby ułatwić pracę w pług zaprzężony byka, która przewozi najcięższe prace. Chociaż Azji Wschodniej codziennie podnosi standard życia, ale na polach ryżowych, jak setki lat temu, nie ma specjalnych maszyn. Ręcznie lub za pomocą hodowców zwierząt miesza się wodę na ziemię, obracanie wszystko jednorodnej masy. Jednocześnie w specjalnych „ogniska” zasadził ziarno ryżu. Odbywa się to w celu podkreślenia i wzmocnienia silnych pędów początkowy wzrost kultury. Ponadto, natychmiast po siewie pole ryżu w wodzie, on rośnie chory. Tylko wtedy, gdy w szklarniach pędy do 10 cm, są zbierane i wysyłane do pola. Były one po prostu wrzucono do wody. Korzeń roślina sama.

Jak uprawiać ryż w tej dziedzinie? Na jego starzenia się wymaga od 5 do 7 miesięcy. Jednak w laboratorium przyniosły ryżu, które dojrzewają dwa razy szybciej. Po około dwóch miesiącach, kiedy pędy osiągnie pięćdziesiąt centymetrów, pojawiają się kwiaty. Jak rosną teraz ryż? Kwiatostan tej rośliny są zwykle siedemdziesiąt małych kwiatuszków. Mają tendencję do kwitną wcześnie rano. Jednocześnie cały obszar wokół pola jest wypełniona wspaniałym aromacie podobnym do świeżo parzonej ryżu – słodkie i delikatne. Gdy roślina zanika utworzona ziaren. Mieszkańcy Chin są niezwykle wirtuoz regulowanie rzek, wykorzystując je do nawadniania. Czasami odbywa się to za pomocą kanałów, które zapewniają wymaganą ilość wody bezpośrednio do pola ryżowego.

unikalna kultura

Ryż jest bardzo interesująca nieruchomość – mogą rosnąć w jednym miejscu przez dłuższy czas. Ponadto, ta kultura jest bardzo wygodne do przechowywania. Ziarna w stanie przechowywać około 1 roku. Istnieją różne odmiany ryżu. Ważnym wyznacznikiem ich jakości jest uważany za poziom wilgotności. Suszarka na rysunku, droższy i wyższej jakości. W wielu krajach, w tym kultura – drugi chleb. Dziś i kuchni rosyjskiej jest bardzo trudno sobie wyobrazić bez danie ryż lub lekkie zupy ryżowej. Ziarno ryżu jest bardzo przydatne dla organizmu. Zawiera dużą ilość białka, węglowodanów, witamin i minerałów. Teraz już wiesz, jak uprawiać ryż i jak przydatny jest.