265 Shares 2348 views

Obustronne zapalenie płuc i jednostronny

Zapalenia płuc lub zapalenia płuc – ostrą chorobą wywoływaną przez wirusowych lub bakteryjnych roślin, znamienny tym, uszkodzeń tkanki płucnej. Do tej pory istnieje wiele form i rodzajów zapalenia płuc, które różnią się w ewolucji choroby, objawy i taktyka pacjentów, ale postaramy się rzucić światło tylko na najczęstszą z nich. Różne formy zapalenia płuc pojawiają się z dużą ilością drobnoustrojów chorobotwórczych, jak również od układu odpornościowego każdego osobnika. Zdarza się, że przejawem tego samego zakażenia mogą być różne w różnych ludzi. Dobry lekarz może określić indywidualnych cech pacjenta i choroby, ponieważ jest kluczem do skutecznego leczenia.

typowe zapalenie płuc

Typową formą zapalenia płuc – to zbiorowy wizerunek dużej grupy różnej etiologii zapalenia płuc, które występują w mniej więcej tych samych zasadach. Diagnoza typowego zapalenia płuc opiera się na badaniu rentgenowskim płuc, w wyniku której ujawnia szczególny nacisk w jednym lub obu płuc. W ten sposób wykrywane jednostronnym lub obustronnym zapaleniem płuc. Dla typowej postaci zapalenia płuc charakteryzuje się gwałtownym wzrostem temperatury, ciężki kaszel z „zardzewiały” plwociny, ból w klatce piersiowej, dreszcze. Patogeny, takie zapalenie płuc są najczęściej gronkowce, pneumokoki, jelit i Haemophilus influenzae. Najczęściej ta forma choroby występuje u dorosłych.

SARS

Nietypowa forma zapalenia płuc – to zbiorowy obraz chorób płuc, które rozwijają się w całkowicie odmiennych zasadach niż typowe zapalenie płuc. Obecnie, wielu badanych patogenów tej choroby, jeden z nich – mykoplazmy. SARS jest najbardziej prawdopodobne u dzieci, a jest ona podobna do przeziębienia. Podczas diagnozowania radiologicznie określić jedynie nieznaczne ciemnienie z rozmytych granic i analizy krwi na ogół spokojny. Pomimo pewnych różnic typowe i atypowe zapalenie płuc (objawy, leczenie), są bardzo podobne. Czasami atypowe patogeny mogą powodować typową postać choroby, i vice versa. Dlatego bardzo często lekarze nie uznają to za konieczne, aby określić, które z powodu zapalenia płuc występuje w każdym przypadku.

Najczęstsze typy SARS

Mycoplasma pneumoniae często występuje u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 15 lat. U dorosłych, choroba jest bardzo rzadka. Patogeny zapalenia płuc są właściwości bakterii i wirusów, w tym samym czasie.

Chlamydia pneumonia jest również bardziej powszechne u dzieci. Właściwości podobne do Chlamydia mykoplazmy, a ponieważ te bakterie nie posiadają ścianę komórkową, są odporne na pewne typy antybiotyków. Chlamydia dwustronne zapalenie płuc jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, a jednak jej diagnoza bardzo trudne z kilku powodów.

Legioloznaya zapalenie płuc praktycznie nie występuje u dzieci i jest efektem ubocznym nowoczesnego systemu klimatyzacyjnego.

Wirusowe zapalenie płuc, często z SARS, grypa i inne choroby dróg oddechowych, ale nie zawsze może być czynnikiem sprawczym wirusów. Czasami w rozwoju wirusa zapalenia płuc uczestniczą Klebsiella, E. coli, Staphylococcus i Streptococcus. Wirusowe zapalenie płuc dwustronna źle zdiagnozowany i może prowadzić do poważnych konsekwencji dla organizmu, łącznie ze śmiercią.

Jakie terminy są używane do opisania zapalenie płuc?

Oddzielenie ostrych i przewlekłych postaci współczesnej praktyce nie są już wykorzystywane. Wszelkie choroba uważana jest za ostry, a termin „przewlekłe zapalenie płuc” jest wykluczona ze słownika medycznego. W zależności od lokalizacji zapalenia płuc podzielony na segmentowe (uderzony przez jednego segmentu) ułamkową (zaangażowany w proces wszystkich akcji) podstawnej (ogniska znajdują się wyłącznie w dolnym segmencie). różnią się także jednostronne (prawej i lewej) i obustronnym zapaleniem płuc.

Zapalenie płuc – niebezpieczna choroba, która wymaga profesjonalnej pomocy medycznej, więc jeśli istnieje podejrzenie o jej rozwoju powinny skonsultować się z lekarzem.