474 Shares 6395 views

Miasto szybko rośnie na pustyni. Republiki Kazachstanu Astanie kapitału

Jeden z największych i szybko krajów rozwijających się Azji jest Kazachstan, który jest stolicą, Astana, stał się jednym z najpiękniejszych miast na świecie.

Historia tego miasta zaczyna się od odległego 1830 roku. To wtedy na bank w Iszym Twierdza została zbudowana, która ostatecznie przekształciła się w miasto. Jest on uważany za założyciela płk Fiodor Kuźmicz Shubin. Miasto nazwano Akmola, a nosi się do 1961 roku. W tym czasie, walka o rozwoju ziem dziewiczych, a Akmolinsk stał się ośrodkiem nasion „bitwy”. Rząd radziecki przemianowano ją w Tselinograd, Kazachstanu, a kapitał, który w tym czasie był w Ałma-Acie, dostał kolejny ważny miasto, gdzie kierownictwo republiki i Związek Radziecki zainwestował. W 1992 roku miasto przeszedł kolejną zmianę: teraz był nazywany Akmola.

Miasto było drugim największym i najważniejszym w Kazachstanie do 1998 r. Kazachski prezydent Nursułtan Nazarbajew podpisał dekret w czerwcu 1998 roku przemianowany Akmola do Astany i przeniesieniu wszystkich podmiotów publicznych i finansowych z Ałmaty do Astany, czyniąc to miasto stolicą państwa.

Republiki Kazachstanu Astanie kapitału – teraz, jak to teraz brzmi na świecie. Skutkiem tego przeniesienia był aktywny rozwój infrastruktury miejskiej, obiektów handlowych i kulturalnych. Kapitał zaczął gwałtownie rosnąć, rozwój z prowincjonalnego miasteczka w piękną metropolii z przepięknych form architektonicznych, które są ze sobą ściśle powiązane europejski styl i orientalne. Na budowę nowego miasta Eurazji kazachski prezydent zaprosił czołowych architektów świata, który stworzył miasta-tale.

Piękne stolicy Kazachstanu, Astanie, atrakcji, które są znane na całym świecie. Wyjątkowy obiekt jest woda-Green Boulevard. Ta perspektywa raczej most dla pieszych, zbudowany na trzech poziomach. Na parterze znajduje się parking, co jest szczególnie ważne w dużych miastach, druga jest zarezerwowana dla sklepów, butików i centrów znanych firm i przedsiębiorstw. Na trzecim piętrze znajduje się piękny zielony ulica z wszelkiego rodzaju czcionki, nienagannie utrzymanych trawników i klombów.

Podziwia ich monumentalności Ak-Orda – budynek, w którym mieści się rezydencja prezydenta Republiki Kazachstanu (Astana) kapitału.

Pod jednym dachem zakwaterowani delfinarium, akwarium, park wodny, kompleks rozrywkowy dla dzieci i wielu placówkach handlowych w dużym centrum handlowo-rozrywkowego Khan Shatyr, która jest zawsze dużo gości – jako mieszkańców stolicy i gości stolicy Kazachstanu.

Astanie, stolicy Kazachstanu, szczególnie piękny w nocy, gdy światła budynków reinkarnować niesamowite miasto nie do poznania.

Nowej stolicy Kazachstanu rozwija się w szybkim tempie, a w planach architektów jest jeszcze wiele ciekawych pomysłów. Kazachskie ludzie zawsze wyróżnia gościnność i serdecznie wita wszystkich gości ze stolicą.