579 Shares 5412 views

łożysko przodujące

Co to jest łożysko przodujące, nie zna wszystkich. Jednak wiele kobiet w ciąży mają do czynienia z tym pojęciem podczas ciąży ich dziecka. Łożysko przodujące reprezentuje pewną patologię. Jest to związane z faktem, że w takiej sytuacji łożysko znajduje się w dolnej części macicy. może obejmować obszar wewnętrznego systemu operacyjnego jest częściowo lub całkowicie. Patologia ta jest charakterystyczna dla jednego procenta wszystkich przyszłych matek. Jeśli ciąża jest normalne, łożysko znajduje się w dolnej części macicy, tylnej ściany i przesuwa się w bok. W tym momencie nie jest dobry dopływ krwi do narządów płciowych kobiet. Łożysko przodujące na tylnej ścianie w większości przypadków w stanie ochronić go przed różnego rodzaju uszkodzeniami lub urazu.

Previa nazywa pełna patologia, w którym łożysko jest prawie całkowicie pokrywa wewnętrzne szczęki. Specjaliści emitują również niską pozycję. W tym regionie łożyska jest poniżej poziomu zakładki, ale nie ma wewnętrzny os.

Łożysko przodujące ma kilka przyczyn. Najczęściej zapalenie lub różnych zabiegów chirurgicznych powoduje rozwój tej patologii. Łożysko przodujące jest bardziej powszechne wśród tych kobiet, których poprzedni poród był bardzo skomplikowany. Dlatego często obserwowane to patologia w re matek ciężarnych.

Łożysko przodujące. objawy

Lekarz może wykryć łożysko przodujące, którego objawy są uważane być przede wszystkim powtarzające krwawienia, za pomocą badania ultrasonograficznego. Krwawienia matki oczekującej w tym samym czasie nie ma absolutnie na każdym etapie. Mogą uczestniczyć w drugiej połowie okresu noszenia dziecka, ponieważ w tym czasie tworzy się tzw dolnego odcinka macicy. W ostatnim tygodniu, są wzmocnione poprzez regularne skurcze mięśni macicy. Warto zauważyć, że podczas oderwania łożyska naczyń krwionośnych pojawia się bezpośrednio z samej macicy. Jeśli chodzi o owoce, to nie traci krew. Jednak dziecko zagraża innym – brak tlenu, ponieważ ta część łożyska nie będą już uczestniczyć w koniecznej wymiany gazowej dziecka.

Kobiety w ciąży powinny ograniczyć obciążenia, życie seksualne i różne zabiegi cieplne. Ponadto, ostry typ ruchu kaszel, zaparcia, badania pochwy może również przyczyniać się do powstawania krwawienia. Gdyby jednak okazało się kompletne łożysko przodujące, nie należy się dziwić, że istnieją regularne krwawienia i nagle. Najczęściej proces ten nie towarzyszy silny ból.

Ogólnie rzecz biorąc, łożyska Previa może powodować opóźnienie w rozwoju dziecka w wyniku głodu tlenowego, który został już wspomniany. Niektórzy eksperci związane z tym patologii nienormalny prezentacji płodu, czyli ukośnych lub zamka. Jednak wydarzenia te nie są w żaden sposób powiązane ze sobą.

Jeśli pacjent idzie do lekarza ze skargami krwawienia, specjalista pierwszy kontroluje szyjki macicy i ścian pochwy. Aby to zrobić, lekarz używa specjalnego lustra. Jest to konieczne w celu wyeliminowania możliwości jakichkolwiek urazów lub patologiami, które są również charakterystyczne dla krwawienia. Ponadto, w przypadku kompletnych łożysko przodujące w USA, podobnie jak macicy i pochwy badania przeprowadzonego na ogół nie jest zalecane.

Kobiety w ciąży z tej patologii są umieszczane w specjalnym szpitalu. W tym przypadku, przyszła mama musi koniecznie zgodne z leżenia w łóżku, brać te leki, które przypisuje się z lekarzem. Jeśli krwawienie na koniec kadencji powtarzany bardzo często, może mama zrobi cięciu cesarskim. Czasami ta metoda staje się ostatnią szansą, aby uratować życie i zdrowie dziecka.