580 Shares 1228 views

Ile kot rodzi? woda kot złamał – ile będzie rodzić?

Puszysty, dotykając grudki … ich narodzin, wiele z nich czeka z wielką niecierpliwością, ale trzeba wiedzieć, że ciąża i poród – bardzo ważny moment w życiu nie tylko zwierzę, ale również mnóstwo. Pamiętaj, aby przygotować: z góry, obliczyć, ile kot rodzi tym krytycznym momencie nie była zaskoczeniem dla Ciebie.

ciąża kot

Najczęściej jest to łatwe, i prawie niezauważalnie. Nie zapomnieć, natychmiast dokonać prostych obliczeń. Więc zawsze będziesz wiedzieć, ile kot rodzi. Pielęgnowanie domu kociąt Murka długo. Od momentu poczęcia aż do narodzin trwa około 9 tygodni. Dokładna data trzeba wiedzieć, aby przygotować się do porodu. Chociaż w przypadku zawartość wolnego kot nie zawsze jest to możliwe. Zazwyczaj weterynarze sugerują, stosując następujący wzór. Dotychczasowe kojarzenie dodaje dwa dni i dwa pełne miesiące. Wiedząc, ile kot rodzi, jest możliwe do zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości i zasięgnąć porady lekarza.

Zmiany fizjologiczne u kotów organizmu

Zazwyczaj stają się zauważalne w trzecim tygodniu, czyli około 21 dni po kopulacji. To właśnie ten okres jest ważne dla diagnozy i okresu dostosowawczego. Zaczynają się czerwienić i puchnąć pąki, są zaokrąglone i zniesione. Brzuch staje się gęsta i stałe wokół brodawki brązowieje obierania. Kot staje się senny, ma dobry apetyt. Jeśli pojawią się te objawy, możemy już potwierdzić datę i dowiedzieć się dokładnie, ile kot rodzi.

Powodem pilnego odwołania się do weterynarza

W większości przypadków, koty w ciąży przebiega sprawnie i na czas wyznaczony masz mały futrzany rodzinę. Ale czasami są nieprzewidziane komplikacje, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, ile miesięcy będzie rodzić kota. Jeśli wstępnie ustawiony według daty minęło, a pracy nie występują, jest powodem do niepokoju. Jest to szczególnie ważne, aby nie opóźnić, jeśli puszysty ulubionym jest zawsze szuka miejsca żałośnie miauczy, odmawia jedzenia przez długi czas. Takie zachowanie jest normalne w trakcie porodu, ale jeśli widzisz, że minęło więcej niż 10 godzin i kocięta nie pojawiają, to pilna potrzeba przeprowadzenia go do weterynarza.

Inne objawy natychmiastowego leczenia u lekarza może być kot letarg, wymioty i biegunka, ciężki zapach z pochwy, drgawki. Nie ciągnąć, ponieważ wpływa na żywotność swojego zwierzaka.

Przygotowanie miejsca ciążowe

Biorąc pod uwagę, jak wiele miesięcy będzie rodzić kota, można przejść do przygotowania mini-szpital. Ponieważ może to być mała skrzynka z otworami na powietrzu, zamknięte, zacienionym i miękkim podłożu. Na dzień przed dostawą kot zaczyna szukać przytulnym gnieździe, martwić, a także wymaga uczucia i uwagę na podwójną cenę. Najbardziej ulubione miejsca na ocieleniu lniane są szafy, szuflady, z ciepłych ubrań. Co najważniejsze, miejsce było przytulne i pachniało właściciela, idealny – łóżko, więc jest często właściciele obudzić się rano wraz z całą rodziną. Nawet po urodzeniu gdzie indziej, kot ma tendencję do poruszania się bliżej ludzkich niemowląt. Aby tego uniknąć, należy przygotować wcześniej pudełko. Przygotuj się, że kiedy kot czuje pierwsze skurcze, będzie starał się być na kolanach, więc jedna nie chciała siedzieć w swoim oknie. Przed narodzinami pierwszego kotka lepiej jest pozostać przy swoim pitomitsy, Pat i uspokoić ją. Jeśli poród odbędzie się w nocy, istnieje ryzyko obudzić z piski dzieci w swoim łóżku.

ciąża

Bardzo przypomina ludzką ciąży, ponieważ wszyscy – ssaki i organizmy działają bardzo podobnie. Jedyna istotna różnica – czas trwania. Ile dni rodzi kota? Zwykle po odbywa się 59-66 dni, więc czekać na dzieci koncepcja będziesz musiał trochę dłużej. Bardziej precyzyjne określenie jest bardzo trudne, ponieważ rut u kotów zaczyna się na długo przed owulacją i trwa przez pewien czas po zapłodnieniu. Ewentualne odchylenia. W rzadkich przypadkach ciąża może zakończyć się przedwcześnie, ale w tym przypadku kociąt będzie opłacalne. Jeśli ciąża jest wydłużony, tym bardziej, że właściciel musi wiedzieć, ile dni kot rodzi. W przypadku przedłużającej się ciąży – jest powodem do pilnego skierowania do lekarza weterynarii. Maksymalnie kocięta kot może nosić 66 dni.

Ciąża kot przez kilka tygodni

Wszyscy właściciele są bardzo zainteresowani, ile dni będzie rodzić kota. Rozważmy teraz cały proces ciąży, to lepiej, że sobie wyobrazić. Zaczyna się od poczęcia i wyjścia zarodka w macicy. Natomiast wyraźne oznaki ciąży nie jest przestrzegana. W okresie od 1 do 3 tygodni płodu przymocowana do ściany macicy. Zaczynają tworzyć najważniejsze narządy, istnieją zarysy płodu. W tym czasie, żołądek nie jest pożądane, aby czuć się kota w celu określenia rozwoju małych dzieci. W tym czasie, zmieniając zachowanie kota, ona wymioty i nudności. Kiedy zaczynają się obracać różowe sutki, można z całą pewnością powiedzieć, że pod koniec trzeciego tygodnia. Tak, to jest jasne, ile dni będzie rodzić kota. Byłoby to kolejne 6 tygodni, i trzeba będzie Furry dzieci.

Od 4 do 6 tygodni owoców znacznie zwiększają rozmiary, stały się one jak kocięta. Już są pierwsze oznaki włosy. Kot zaczyna jeść dużo, zwiększa żołądka i staje w kształcie gruszki. To nie jest już konieczne jest odgadnąć, ile będzie rodzić kota. lewo „trymestr” ostatni jest.

Od 7 do 9 tygodni życia kocięta są w pełni ukształtowane i pokryte włosami, teraz tylko rośnie, przybiera na wadze. Długość kotek w chwili urodzenia wynosi 8 cm i wadze około 100 gramów są teraz dzieci są aktywnie w ruchu. Gładząc brzuch, można poczuć się głowami. Ale zbyt dużo prasy nie może, bo można skrzywdzić dziecko. Teraz sutki kota puchnąć pojawia Siara i jasnej absolutorium z pochwy.

Zmiana zachowania kotów w czasie ciąży

Teraz już wiesz, ile miesięcy rodzą kotów, a tym samym być w stanie przygotować się do tego wydarzenia. Zbliżanie urodzenia i powiedział zachowanie swojego zwierzaka. Staje się bardziej ospały i pasywny, traci swoją dawną sprawność. Około 8 tygodni kot jest trudno skakać i wspinać się na najwyższe przedmiotów, można go łatwo pękają i odpadają. To pokazuje niezwykły apetyt, ale w ostatnich dniach przed narodzinami może odmówić jedzenia. Nie na siłę, po porodzie wraca apetyt.

Narodziny kociąt

Ostatnie prace nad i teraz kota wody płodowe. Ile będzie rodzić – pytanie staje się najważniejsza. Połóż rękę na brzuchu. poczujesz skurcze, można go pogłaskać, to pomoże Ci się zrelaksować. Po około 20 minutach rozszerzenia szyjki osiąga maksimum, a światło będzie pierwszym kot. Jeżeli pęcherz płodowy pozostaje nienaruszony, to trzeba podzielić go delikatnie, a następnie dać kotu możliwość lizać jej dziecko. Ona ma czasu na odpoczynek i zdobyć siłę, ponieważ to nie znaczy, że światło pojawi się po wszystkich kociąt, jeśli woda kot złamał. Ile będzie rodzić drugi – zależy od cech fizjologicznych, często odstęp wynosi około 4 godzin, chociaż czasami, kocięta rodzą się jeden po drugim.

podsumować

Najczęściej rodzą łatwo, a kot nie potrzebuje pomocy. Są dobrymi matkami, a bardzo rzadko odrzucony przez dzieci. Wręcz przeciwnie, kot przyjmie chętnie cudzego kotek, szczeniak, a nawet szczura, jeśli są one wykorzystywane do siebie od dzieciństwa. Ale zawsze mieć na baczności. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, powinna być podana natychmiast, lub może być zagrożona nie tylko życie dzieci, ale także ich matki. Wraz z pojawieniem się futrzany rodziny w przyjmującym jest inny problem: znaleźć każdemu dziecku dobrego nowego domu.