290 Shares 7180 views

Jak dbać o róży domu

Rose jest często nazywana królową ogrodu. Mimo obfitości egzotycznych roślin, które są wypełnione półkach sklepów kwiatowych i centrach ogrodniczych, wielu hodowców zdecydować się tylko różami. Urodził się w starożytnej Persji tysięcy lat temu, to kolczasty urody szybko i trwale podbił serca Europejczyków. A jeśli przed hodowli uprawiana tylko na otwartych polach lub szklarniach, a teraz miniaturowe róże można nawet urządzić małe mieszkanie w mieście. Choć, przyznaję, nie jest łatwym zadaniem.

Jak dbać o domu róża, tak, że roślina nie stała się „one-off”, a właściciel nie jest rozczarowany? Spróbuj zrozumieć. Aby rozpocząć, aby zdefiniować co zrobić, nie powinien. Przed dbać o siebie wzrosła, a ty nawet przed przynieść go do domu, trzeba dokładnie przeanalizować poniższą listę i zdecydować, czy naprawdę spełnieniu wszystkich tych warunków ciebie. Jeśli nie, to lepiej zrezygnować z tego pomysłu.

Tak więc, Rose nie lubi:

– nadmierne wysuszenie na powietrzu;

– przezimowania w temperaturze pokojowej;

– przegrzaniem w okresie letnim, ekstremalne ciepło;

– brak oświetlenia;

– stagnacja powietrza;

– płukanie zimną wodą;

– podlewanie twardą wodę;

– przeszczep w pierwszych dniach po zakupie;

– uszkodzenie korzeni podczas przesadzania.

Jeśli masz możliwość, aby chronić rośliny przed tymi negatywnymi czynnikami, jest kluczem do sukcesu. Pozostaje dowiedzieć się, co przyczynia się do pełnego rozwoju tego kompleksu, ale taka atrakcyjna kultura.

Rose kocha:

– słoneczne miejsca, idealnie południe balkony i loggie, ale nadające się i południe okna, południowo-zachodniej i południowo-wschodnim kierunku;

– podatny na podłoże;

– nawożenie częste w okresie wegetacji (raz w tygodniu);

– chłodne zimy;

– świeże powietrze w lecie;

– podczas wegetacji – liczne nawadniania jak krem miękką wodę , w temperaturze pokojowej ;

– terminowe obsługa w dużym garnku.

Są to podstawowe zasady, dowiedziawszy się, że nawet niedoświadczony hodowca wie, jak wyhodować różę w warunkach domowych. Ale to nie wszystko. Teraz pomówmy o tym, jak do domu opieki wzrosła w zależności od sezonu.

Na wiosnę, zanim roślina zacznie się przesuwać do wzrostu, cięcie jest wykonywane. Usunięte słabe pędy i te, które sprawiają, że gęsty krzew. Inne są cięte około jednej trzeciej długości. Jednocześnie prowadzone przeszczep roślinę, jeśli to konieczne.

Od początku wiosny do jesieni raz w tygodniu top dressing. Pierwszy wprowadzony nawóz z przewagą azotu, które stymulują zdolności zielonej masy, to fosfor potasowe mieszaniny są odpowiedzialne za kwitnienia. Podczas wegetacji wzrosła musi być regularnie podlewane (przynajmniej suszenie powierzchni podłoża) i aerozolu. Jeżeli istnieją szkodników (mszyce, przędziorka chmielowca) lub choroby (dodatkowe, mączniakowych , itd.), Przy czym przetwarzanie przeprowadzane natychmiast upoważnionych agentów.

Jak dbać o dom wzrosła w okresie kwitnienia? W tym czasie, oprócz wszystkich powyższych działań, należy nadal regularnie usunąć zwiędły kwiaty. Odbywa się to ze względów estetycznych i higienicznych, a ponadto, te działania można rozszerzyć kwitnienia pokój róży.

Przez jesienią podlewanie powinno być stopniowo zmniejszane. Jeżeli roślina nie jest w tym okresie nie jest poddawane dodatkowym oświetleniem, że przygotowuje się do fazy spoczynku – zaczynają spadać liście i mniej obficie kwitną.

Winter rose jest w fazie spoczynkowej, ale tym razem, że jest pożądane, aby utrzymać go w chłodnym pomieszczeniu (15-18 ° C). Podlewania powinny być zredukowane nawet więcej, a rozpylanie i karmienia zatrzymać całkowicie. Overdry gleba którego niemożliwe jest – ważne jest, aby regulować proces nawilżania. W tym okresie zakład nie jest w rozkwicie i odrzuca o jedną trzecią liści.

W obecności dodatkowego oświetlenia okres odpoczynku nie występuje. Zatem krzewów i kwiatów i liści zachował wpływy. Lampy powinna znajdować się w takiej odległości od rośliny, na liście nie były ogrzewane. Jak dbać o domu róża, uprawy pod sztucznym światłem? Jak również w okresie wegetacji: regularne i obfitego podlewania, nawozić raz w tygodniu, aby rozpylać, odciąć wyblakłe pąki kwiatowe.

Przez cały rok, nie powinniśmy zapominać o szkodnikami i chorobami. Łatwiej uporać się z kilkunastu kleszcze niż próbować zapisać krzew, uwikłany sieci, tam gdzie nie było przestrzeni życiowej. Miłujcie rośliny, zwracać uwagę na to – a wtedy sukces jest gwarantowany.