763 Shares 8867 views

Jak naprawić foteliki dla dzieci w samochodzie, szybkie poradnik

Jedzie na wycieczkę z dzieckiem, nie zapomnij wcześniej obawia się o bezpieczeństwo jego transportu. Aby to zrobić, po prostu trzeba znać odpowiedzi na pytania takie jak: jak rozwiązać foteliki dla dzieci w samochodzie, jak chcą i ile czasu one mogą być? Na pierwszy rzut oka nic skomplikowanego w tym, ale istnieje kilka niuansów, które są bardzo ważne do rozważenia.

Dlaczego są foteliki?

Tak, przede wszystkim nie należy zdecydować, w jaki sposób naprawić foteliki dla dzieci w samochodzie, a więc to, co robią. Mimo wszystko, wielu rodziców nawet dzisiaj nie widzę ich jako koniecznym i wolą nosić niemowlęta w kołyskach na wózku lub na kolanach. Według danych przedstawionych przez Światową Organizację Zdrowia, foteliki dziecięce faktycznie zaoszczędzić dzieci mieszka w razie ewentualnego wypadku. Na przykład, śmiertelność niemowląt za pomocą specjalnych miejsc jest zmniejszona o 71 procent, a ryzyko urazów i kontuzji – o ponad 90 procent. Liczby te są naprawdę imponujące. Konieczność zainstalowania foteliki zadeklarowane we wszystkich rozwiniętych krajach świata, w tym Rosji, na poziomie legislacyjnym. Nie myśl, że można zachować nawet drobny dziecko w ramionach podczas hamowania awaryjnego. Dowiedziono naukowo, że prędkość, przy której samochód jest w ruchu, co znacznie zwiększa ciężar wszystkich osób obecnych w nim. Nawet jeśli szybki tryb okruchy waga będą odczuwalne 30 razy więcej.

Klasyfikacja siedzeń samochodowych

Fotelik dla dziecka w samochodzie jest klasyfikowany w zależności od wieku i wagi dziecka. Dla najmłodszych, od pierwszych dni życia, opracowany specjalny avtolyulki. Mogą być używane aż do wagi dziecka osiągnie 10 kilogramów, jest kategorią wyznaczony numer 0. Są absolutnie anatomiczna, wykorzystywane do transportu dziecka w pozycji leżącej na plecach, bardzo często są one wykorzystywane jako przenośny noszenia. To krzesło jest zwykle umieszczona na tylnym siedzeniu tyłem do kierunku jazdy, stały pas i dziecko wewnątrz – dodatkowych urządzeń. W tej kategorii nie ma specjalną podgrupę, +0, jego Główną różnicą jest to, że kołyska może być umieszczony zarówno w ruchu i przeciw-ruchu.

Grupa 1 jest przeznaczony dla dzieci ważących od 9 do 18 kg. Siedzenie to miało miejsce w trakcie ruchu, istnieją specjalne pasy pięciopunktowe, a ona sama jest zabezpieczona za pomocą pasa bezpieczeństwa samochodu personel. Grupa 2 skupia się na przedziale wagowym od 15 do 25 kg, a w kategorii 3 – od 22 do 36 kg. Dzieci z większą wagę przed osiągnięciem 12 lat są specjalne pasy. Istnieje również model uniwersalny, przystosowany do wielu kategorii. Mają one wiele cech, można regulować szerokość, wysokość, kąt.

kup poprawnie

Fotelik dziecięcy do samochodu powinien być wybrany prawidłowo, duża liczba modeli w sklepach dziecięcych, nie zgodne z międzynarodowymi normami i standardami. Aby określić jakość tych produktów w kraju i za granicą istnieją specjalne testy zderzeniowe symulujące różnych sytuacjach awaryjnych na drodze. Dzięki takim imprezy dla publiczności jest dostępna lista z najbezpieczniejszych i najbardziej substandardowych modeli siedzeń. Sprawdź, czy fotelik jest dość prosta, aby dać pierwszeństwo do modeli do przetestowania, a także żądać od sprzedawcy zaświadczenia o zgodności.

Gdzie umieścić krzesło?

Przed zamontowaniem fotelika dziecięcego w samochodzie, należy określić Najbezpieczniejszym miejscem dla niego. Tak więc, najbardziej korzystna jest tylne siedzenie pojazdu, w środku. możliwe ustawienie za krzesłem, po bokach jest również, ale to jest mniej korzystna i bezpieczna pozycja. Gdy poduszka jest wyłączony, co jest warunkiem wstępnym, fotel może być umieszczony na przednim siedzeniu po stronie kierowcy.

opcje montażu

Więc jak to naprawić foteliki dla dzieci w samochodzie? Istnieją dwie główne opcje, a mianowicie:

  • Instalacja przy regularne pasy. To krzesło jest uniwersalny, może być zainstalowany w prawie każdym samochodzie. Wybór podobnego modelu, należy zwrócić uwagę na długości pasa, powinien być wystarczający, aby zapiąć dziecko. Jeśli nie ma tylne siedzenia pasy są, ich montaż należy przeprowadzić nie na własną rękę, ale w specjalnym warsztacie. Zakup fotelika, należy sprawdzić zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z nim i zapytać sprzedawcę, aby pokazać, w jaki sposób jest on zainstalowany. Należy pamiętać, że pasy powinny pasować ciasno i nie mają przerw;
  • Nowe rozwiązanie dla bezpieczeństwa Twojego dziecka – ISOfix. Instalowanie fotelika w pojeździe w taki sposób, jaki został opracowany w 1987 roku z udziałem Romer i Volkswagen firm. Głównymi kryteriami tego urządzenia była prostota i niezawodność. Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, od 2011 takie uchwyty są wyposażone wszystkie samochody.

Więcej o IsoFix

W systemie Isofix, trzeba zatrzymać się trochę więcej, jest to naprawdę wyjątkowa oprawa. siedzenia dla dziecka w samochodzie w takim systemie są ustawione dość łatwo, a co ważniejsze, aby zrozumieć podstawowe algorytm działania. IsoFix składa się z pętli wykonanych ze stali, a razem tworzą one rosyjski literę „P”, a odległość między jej końcami jest równa 280 mm. Zapętlenia rama pojazdu pomiędzy oparciami foteli wybrany, przymocowany do siedzenia samochodowego odbywa się za pomocą blokady. Znajdź specjalny uchwyt na tylnym siedzeniu, dopasować je do ramion i zatrzask bezpieczeństwa, potwierdza prawidłowość obiegu charakterystycznego dźwięku. Istnieje dodatkowy załącznik. siedzenia dla dziecka w samochodzie mogą być mocowane za pomocą specjalnej kotwicy pasa.

Należy również pamiętać, że podczas jazdy dziecko powinno być wydane tylko miękkich zabawek i ciężkich przedmiotów, w tym talerze, muszą być zabezpieczone.