689 Shares 9470 views

Czym jest muzyka reggae?

Czym jest reggae? Dla niektórych to fantazyjne Jamajczycy, grać na gitarze, dla czyjegoś ulubionego stylu muzyki, a dla niektórych zupełnie nieznanym słowem. Cóż, wciąż próbują dowiedzieć się, jaki rodzaj takiego muzyk reggae?

Było to styl muzyki w latach 60-tych 20 wieku na Jamajce, ale sam reggae termin powstał nieco później (1968). Podstawą stylu zawiera rytmy bębnów Nayabingi połączonych z rytmami rytm and blues i ska.

Pierwszy człowiek, który wprowadził muzykę reggae na całym świecie, był Bob Marley. W połowie lat siedemdziesiątych XX wieku, piosenka Boba Marleya zyskał niezwykłą popularność w Europie. Jego piosenki zaczęła zajmować pierwsze miejsce na liście przebojów w Niemczech i Anglii. Której słuchali reggae prawie wszystko, a to naturalnie wzbudził wielkie zainteresowanie reggae z różnego rodzaju producentów. Były zespół pop-reggae, z których najbardziej popularne – był UB40.

Najbardziej sławnych wykonawców reggae że czas to:

  1. Burning Spear;
  2. Peter Tosh (rozpoczął swoją muzyczną karierę Boba Marleya w grupie The Wailers);
  3. Aswad;
  4. Kultura.

The Wailers reggae był pierwszym zespołem, który udało się zdobyć popularność w Europie i Ameryce. I od tego czasu całe życie Jamajczycy zaczął wirować wokół muzyki reggae, bo były tylko dwa sposoby, aby stać się: piosenkarz reggae lub gangsterem (wiele łączny). Jamajka tłum powalonych bogatych producentów Ameryki i nagranych miejscowych chłopaków, w rzeczywistości, za grosz, a na domu przyjazdu udali muzyczny dobre pieniądze.

Dziś muzyka reggae miał ogromny rozprzestrzeniania się w Rosji. I nie ma już nawet wiele zespołów grających muzykę reggae w języku rosyjskim, oto krótka lista rosyjskich zespołów reggae: Addis Abeba, Jah Division, marlin, Plant Wisdom Wyspa Komitet upale, Roma VPR, NS, i itd. Generalnie, reggae – to. styl muzyki, który zarodivshilsya na Jamajce w latach 60. XX wieku, a dziś jest coraz bardziej popularny w Rosji …

Istnieje nowa grupa reggae, stale utrzymywane różne koncerty i festiwale reggae i jest coraz więcej fanów tego wyjątkowego stylu muzyki!