739 Shares 8662 views

Jak skonfigurować bluetooth na laptopie?

Bluetooth jest przemysłową specyfikacją bezprzewodowej sieci osobistej. Z tego typu połączenia mogą być wykonane między wymiany i kieszeni komputery osobiste, drukarki, telefony komórkowe, laptopy, aparaty cyfrowe, a innymi urządzeniami z wysoce niezawodne i dostępne za niewielką opłatą. Promień działania takich stanowisk – 1-10 metrów, nie jest konieczne, że są w tym samym pokoju.


bluetooth protokół komunikacyjny jest już szeroko rozpowszechnione w różnych urządzeniach przenośnych. W tej chwili bardzo trudno jest sobie wyobrazić, telefon, smartphone lub PDA, który nie obsługuje tej funkcji. Widmo Zastosowanie technologii Bluetooth w tej chwili jest bardzo szeroka. Wbudowane adaptery są coraz częściej pojawiające się w laptopach, umożliwiając wymianę informacji między laptopów i urządzeń przenośnych, a także dostęp do Internetu za pomocą telefonu wyposażonego w technologię bezprzewodową.

W celu korzystania ze wszystkich tych urządzeń, nie należy tylko połączyć, ale również skonfigurować bluetooth na laptopie. Spójrzmy prawdzie w oczy.

Jak skonfigurować bluetooth na laptopie?

Najpierw musimy się upewnić, że jest tam na swoim laptopie. W tej chwili, wiele modeli laptopów wyprodukowany w tej samej obudowie, ale ich wypełnienie jest znacznie inna. Oznacza to, że jeśli czyjś laptop wskaźnik świecące jest wskazaniem, że ma bluetooth, to może być Twoja zupełnie inna funkcja. Obecność takiego modułu komunikacyjnego w urządzeniu może wskazywać na etykietę z danej etykiety, wklejony na ciele. Jeśli nie ma bluetooth w laptopie, wymagane jest tylko to. W tym przypadku kwestia, jak skonfigurować bluetooth na laptopie, nie powinien mieć problemu. Można to zrobić poprzez naciśnięcie przycisku nad klawiaturą (po lewej), naciskając klawisz F6 specjalne lub wybierając opcję „Enable” w ustawieniach Bluetooth. Że operacja się powiodła, należy upewnić się, że komputer zainstalowane odpowiednie sterowniki. Jeśli to konieczne, należy zapoznać się z dodatkowymi informacjami dostarczonymi przez stronę producenta urządzenia.

Teraz trzeba włączyć Bluetooth na inne urządzenie, na przykład, przez telefon. Notebook powinien pokazać wykrywanie dostępnych urządzeń. Teraz można ustawić je do komunikowania się wybierając urządzenie na specjalnej nazwy sieci, a następnie trzeba podać kod do komunikacji, ustawienie bluetooth na laptopie kończy. Jeśli wykonane prawidłowo, podłączenie akcja ma swoją siedzibę, po którym można przystąpić do wymiany informacji.

Jak skonfigurować bluetooth na laptopie, jeśli nie jest zainstalowane sterowniki?

Praktyka pokazuje, że większość problemów podczas instalacji systemu wynika z instalacji sterowników dla adaptera Bluetooth. Aby zacząć, to w celu ustalenia, czy istnieje w adapterze laptopa. Po tym, kontynuować przygotowania do instalacji sterowników. Proces instalacji składa się z dwóch etapów: instalację sterowników dla adaptera, a następnie zainstalować specjalne oprogramowanie do pracy z nim. Istnieje wiele różnych programów, ale najbardziej wygodny i popularny program jest z Broadcom. Jeśli masz zainstalowany system operacyjny Windows 7, należy pobrać 6 wersji aplikacji. Zwykle dostarczany wraz z programem i kierowcy. Aby zainstalować program, postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora. Teraz można rozpocząć pracę.

To wszystko, to kwestia, jak skonfigurować bluetooth na laptopie.