887 Shares 2614 views

Duży płód w czasie ciąży: funkcje, a jego proces dostawy

Wiele mają tendencję do myślenia, że jeśli kobieta w ciąży duży brzuch, to niekoniecznie ma duże dziecko. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Duży rozmiar żołądka może być wynikiem nadmiernej masy ciała matki oczekującej, wielowodzia lub guzów, które pojawiły się w miednicy podczas ciąży.

Zamknij nienarodzone dziecko jest określana za pomocą ultradźwięków. Informacja ta jest następnie porównywana ze szczególnych wymiarach brzucha i miednicy kobiet, a także położenie macicy, to wzór obliczono Przybliżony ciężar dziecka. W czasie porodu lekarz musi wiedzieć szacunkową wagę dziecka, aby uniknąć nieprzewidzianych komplikacji podczas procesu pracy.

Duży płód w czasie ciąży – to czysto indywidualna koncepcja dla każdej kobiety, w zależności od położenia dziecka w łonie matki i wielkości miednicy.

Duże owoce: Przyczyny

Istnieje kilka założeń, które mogą pociągać za sobą rozwój dużego płodu. Należą do nich przede wszystkim parametry genetyczne, jeśli mama i tata dziecko rodzi się wielka, wówczas prawdopodobieństwo, że ich dziecko będzie miało imponujące rozmiary, jest dość wysoki. Ponadto, gdy w przyszłości matka chorób wewnątrzwydzielniczych (niedoczynność tarczycy lub cukrzyca), duży płodu w czasie ciąży może powodować zaburzenia gospodarki z już u dzieci. Ponadto dość często u kobiet drugie dziecko rodzi się więcej masy niż pierworodny. Jednak ta tendencja w żaden sposób być rozumiane jako zasady, ponieważ drugi i kolejne dostarczanie wielkości płodu zależy również od innych czynników (na przykład, w ilości hemoglobiny we krwi, bez niedokrwistości, działania łożyska, obecność zagrożonych aborcji i tak dalej).

Duże owoce: narodziny

W większości takich przypadków, proces ten ma kilka możliwości:

  1. Biorą więcej czasu. Jest to spowodowane wzrostem w drugim okresie (wydalenia). Przejście od głowy dużych dziecka przez kanał rodny w tym przypadku wymaga dużo czasu, a zatem i wiele wysiłku ze strony matki i położnej.
  2. Mogą wystąpić dodatkowe trudności, jeśli dziecko rodzi się post-termin. Te dzieci mają grubsze kości czaszki, a trudniej jest przejść przez kanał rodny.
  3. W związku z macicy przekraczającymi narodzin dużego dziecka może osłabić siłę roboczą. Ta sytuacja będzie wymagać wprowadzenia położniczych specjalnych leków, które stymulują ten proces.
  4. W chwili wybuchu głowy kobiet często zrobić rozwarstwienie tkanek krocza (nacięcia krocza) w celu uniknięcia przerwy. Takie kawałki przyszyto po porodzie, a oni później nie pozostawia żadnych śladów.

Na ogół duży płód w czasie ciąży nie jest czymś niezwykłym i są przedmiotem szczególnej troski. Kiedy właściwie wybrany taktyki położnicze, większość z nich kończy się powodzeniem dostawy narodziny zdrowego dziecka. Jednak wiele kobiet, które pielęgnowane duże dziecko, wyrażone obawy co do pomyślnego zakończenia dostawy i nalegają na cesarskie cięcie. Lekarze twierdzą, że bez uciekania się do dowodów nie jest konieczne, ponieważ pełna operacja niesie także wiele zagrożeń. Nie wspominając o tym, że proces odzyskiwania po to trwa znacznie dłużej niż po urodzeniu dziecka w sposób naturalny.