533 Shares 1258 views

Jak dostać się do UFC (Ultimate Fighting Championship): zasady, kategorie wagowe

Od niepamiętnych czasów wierzono, że tłumy potrzebne są dwa podstawowe rzeczy – chleba i igrzysk. Oczywiście, że takie oświadczenie w nowoczesnej interpretacji zakłada obecność w ludziach wystarczających funduszy na normalne życie. Ponieważ w tej chwili dość imponująca część światowej populacji posiada całe bogactwo, jest to dość logiczne, odwróciła się do powstawania nowych atrakcji dla publiczności, które są czasem dość gwałtowne, ale jednocześnie spektakularny.

Jeden z tych turniejów, które powstały na skrzyżowaniu 20 th i 21 th stulecia i nadal przyciąga miliony widzów, to UFC – Ultimate Fighting Championship. Jest to produkt mediów wzrosła z małej imprezy w globalnej organizacji, pod egidą której jest wielka różnorodność wielkich nazwisk zawodników ze wszystkich zakątków naszego kraju. Dzięki tej sztuki walki mistrzostw zyskał ogromne uznanie i miłość, a właściciele promocji – miliardowe zyski.

Krótka historia

Tak więc, zanim dowiedzieć się, jak dostać się do UFC, przede wszystkim, rzućmy okiem na głównych etapów samej organizacji.

To zawdzięcza biznesmen pochodzenia z Kalifornii Arturu Deyvi. To był jego studium sztuk walki w 1991 roku pozwolono mu zapoznać się z jednym z wyznawców Brazilian Jiu-Jitsu Rorion Gracie. Ten tandem następnie stymulowane zorganizowanie pierwszego turnieju na świecie, wśród ludzi z różnych kierunków. Stało się to 12 listopada 1993, kiedy w ośmiokąt klatki zebrali się przedstawiciele boksu, karate, boks Savate, strzelać, sumo i Jujitsu. Jej nazwa pochodzi Grace Royce Brazilian w końcu i zdobył pierwsze mistrzostwo UFC. Kategorie wagowe w nieobecny czasu.

Cechy pierwszych konkursach

Pomimo faktu, że pierwotnie uprawiana pod hasłem „nie reguł”, w rzeczywistości tak nie było. Zabrania się wycisnąć oczy, gryźć, uderzać w pachwinie łzowego ustach. Zasadniczo Strażacy przestrzegać pewnych etycznych i nie pozwolić sobie wolności. Chociaż przypadku gdy w pojedynku między Hackney a Sana ostatnich kilku przemyślanych uderzeń w miejsce przyczynowego została zastosowana. Ponadto, nowo utworzone sztuki walki charakteryzowały się tym, że antropometryczne różnice między rywalami może być tylko gigantyczna. Zatem w walce między Keith Hackney i różnicy Emmanuel Yarborough w masie równej 180 kilogramów.

Konfrontacja z senatorem

Jest dziś wielu mężczyzn zastanawia się: „Jak dostać się do UFC» Ale po pierwszym konkursie, US Senator Dzhon Makkeyn wszelkich starań o zakazie teraz szalenie popularny promocji. Zgodnie z polityką, takie walki były uosobieniem przemocy i nie ma prawa do istnienia. Więc wysłał listy do wszystkich stanach kraju, aby zrezygnować z takich turniejów. Z tego powodu UFC poszedł w kontakcie z lekkoatletycznych prowizji, i wprowadził zmiany do przepisów i regulacji, tak aby były rękawiczki, rosnąca liczba ograniczeń zostały zainstalowane rund z określonym czasie trwania (pięć minut).

zbawienie

Długie doświadczenie i biurokracja UFC umieścić na krawędzi wymarcia. Ale sytuacja zmieniła się, gdy w 2001 roku, były promotor bokserski Dana Uyat i kilka kierownictwo kasyna Frank i Lorenzo Feritta organizacja kupiony za $ 2 miliony dolarów. Aby to zrobić, stworzyli firmę o nazwie „Zuffa”.

reguły

Prawie każdy żołnierz, zanim dostanie się do UFC, już dobrze zaznajomieni z zasadami mieszanych sztuk walki. Wiodący MMA z siedzibą w USA w jej regulacji walk przylega do następujących wymogów:

 1. Konkurentów Strażacy powinny mieścić się w granicach podziału ciężaru.
 2. Na każdego sportowca musi być koniecznie w rękawicach, pachwiny i włożona w czapce ustach.
 3. Runda trwa pięć minut. W tym walka o tytuł składa się z pięciu rund, ale nie tytuł – z trzech.
 4. Każdy wojownik przed walką przechodzi badania lekarskie i otrzymuje zgodę. On także testowane na obecność / nieobecność domieszkowania we krwi (narkotyków, środki anaboliczne są zabronione).
 5. Walka ocenia trzech sędziów bocznych, które punkty są obliczone na dziesięć systemu. okrągły zwycięzca otrzymuje 10 punktów, przegrany – 9 lub mniej. Jako sędzia w klatce może zająć punkty za łamanie zasad.
 6. Dopuszcza się stosowanie technik uderzeniowych i zapasach.

tabu

W odniesieniu do niedozwolonych działaniach ośmiokąt nie jest dozwolone:

 • nagłówki;
 • skutki działania na oczy;
 • Trzymaj włosy lub policzek;
 • ukąszenia;
 • akcja ofensywna w pachwinie;
 • wpływ palców w otworze nosa, ucha, oczodołów;
 • creases małe stawy (ręce, palce);
 • stemple w głowie, kręgosłupa, gardła, tchawicy chwytania;
 • Wychwytywanie obojczyka;
 • wykopuje na przeciwnika, który jest na podłodze;
 • kolana uderzając głową o ziemię (w organizmie są dozwolone);
 • deptać na ciele przeciwnika;
 • plucie;
 • przylegającą do głowicy płótno i szyi;
 • wyrzucanie przeciwnika do komórki;
 • zatrzymanie klatki;
 • przeklinanie;
 • zaatakować przeciwnika podczas przerwy między rundami lub gdy zawodnik jest pod opieką sędziego;
 • ignorować i instrukcje sędziego i;
 • rzucić ręcznik w walce.

ważenie ramki

Kategorie wagowe w obecnej postaci pojawił się UFC 31. Rozdzielanie zawodników wagowych jest następujący (od niskiego do wysokiego)

 • flyweight (53 do 57 kg);
 • Koguci (57 do 61 kg);
 • piórkowej (61 do 66 kg);
 • waga (66 do 70 kg);
 • Welter (70 do 77 kg);
 • Średnia masa (od 77 do 84 kg);
 • lekki (od 84 do 93 kg);
 • dużej grubości (od 93 do 120 kg).

U kobiet, jest minimalna waga (od 48 kg do 52 kg).

Sposób podpisaniu kontraktu z UFC

Jeśli przeanalizujemy to, czego potrzeba, aby dostać się do UFC, można znaleźć: fighter turnieju jest jeden zawodnik, który przykleja się kilka chwil. Omówimy je bardziej szczegółowo.

Musisz mieć pewien talent i regularnie trenować z pełnym poświęceniem.

Jak pokazuje praktyka, to stwierdzenie jest prawdziwe dla wszystkich 100%. Istnieje wiele przypadków, kiedy utalentowanym zawodnikiem i nie mogą być w pełni zrealizowane z powodu elementarnej lenistwo. Dlatego, jak mówi przysłowie: „Praca i trochę wysiłku.”

Ugruntowane w innych promocjach MMA

Istnieje wiele przykładów, gdzie zawodnik rozpoczął karierę w mniej znany niż UFC, promocji. Uzyskać ten sam Eddie Alvarez. Ten facet zaczął swoje występy w Bellator, był mistrzem i był w końcu w UFC. Andrei Arlovski lub białoruski, który wielu myślało, że poszły wielkie szyny sportowych, wrócił do głównych ośmiokąt planety dzięki swojej pracowitości i zdolności do pracy.

Zakochać się z publicznością i TV

W ten sposób trzy razy walczył o tytuł Chael Sonnen, który w zasadzie nie mają jasne umiejętności wojownikiem. Ściśle rzecz biorąc, pozycja ta pomaga zrozumieć, jak Conor McGregor był w UFC, ponieważ jest również uznanym mistrzem treshtoka. Ze względu na swoje jasne i musujące wypowiedzi był w stanie przyciągnąć uwagę publiczności, a następnie wykonać kopię zapasową jego słowa z działaniem w klatce, dosłownie zaszokował świat natychmiastowego zwycięstwa nad byłym mistrzem Zhoze Aldo.

Wybrany przez TUF

The Ultimate Fighter – show, przez które przeszły setki bojowników i zbawił Organizacji od bankructwa. W tej "maszynce do mielenia mięsa" oglądany: NEYT Diaz, Roy Nelson, Kenny Florian, Forrest Griffin, Matt Serra, Josh Koschek, Rashad Evans i wiele innych gwiazd, które dziś znamy mnóstwo fanów MMA. Wynika to walcząc w mini-turnieju, dużo facetów były na wierzchu.

Za „rzadkie”

W tym przypadku oznacza wyłącznie na wadze. Jeśli spojrzeć na ile chcesz wydać walkę dotrzeć taytlshota średniej, a ile – podział fighter muszej, staje się jasne, że mała edinoborets będzie w lepszej sytuacji.

Bądź gwiazdą innych sztuk walki

Tutaj wszystko jest jasne. Reklama sportowiec, który wyrobił sobie wcześniej, jest o wiele łatwiej niż podnieść go z niższych klas. Plakat w stylu „najlepszy bokser świata w przeszłości, a obecnie zawodnik MMA -” zawsze przyciągają publiczność, a co za tym idzie, pieniądze na które w zasadzie zrobić. Wreszcie, innym sposobem, aby dostać się do UFC.

wypełnić formularz

Ostatnio UFC dostarczył możliwość wypełnić sportowców na swojej stronie internetowej aplikacji online i przesłać film wideo ze swoich walk. Według kierownictwa Wyniki Wizyty może złożyć ofertę do podpisania umowy żołnierza. Jak widać, dzisiejsza technologia jest również wykonują swoją pracę i zaoszczędzić czas sportowców.

Są krótko opisać kroki, aby zrozumieć, w jaki sposób dostać się do UFC walczy w którym – kwestia prestiżu dla wielu mistrzów sztuk walki.