347 Shares 9880 views

„Nezamerzayku” do ogrzewania: opinie, ceny. „Nezamerzayku” dla systemów ogrzewania

Zdarza się, że użycie wody jako czynnika chłodzącego nie jest możliwa. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi „nezamerzayku” do ogrzewania. Płyn ten ma pewne wymagania co do warunków pracy. Posiada doskonałe właściwości wody, które również muszą być brane pod uwagę przy projektowaniu systemu grzewczego.

powołanie

Nie jest tajemnicą, że jednym z najważniejszych elementów domu prywatnym jest system ogrzewania. To jest tylko za pomocą niego można przesyłać silne mrozy, z których w naszym kraju nie jest doskonały, a nawet w zimie nie jest rzadkością. Jednak mimo gotowość konsumentów na działanie mrozu, należy podać kilka niespodzianek wcześniej. I, być może, najbardziej niebezpieczne z nich można zamrozić system ogrzewania – nie za nic, że warunek ten jest traktowany jako awaryjny.

Dla sytuacji awaryjnej instalacji grzewczej nie wróży dobrze. Ważne jest, aby pamiętać, że może to nastąpić nie tylko w centralnej kotłowni, ale także w poszczególnych kotła. Z tego powodu podczas projektowania dowolnego systemu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę warunki dodatkowego zabezpieczenia.

Zdaniem ekspertów, najbardziej powszechny problem w prywatnym domu jest awaria kotła, i, co do zasady, zawsze niespodziewanie zdarza. Aby zapobiec tego rodzaju niespodzianki, jak również do usunięcia awarii systemu grzewczego i jego późniejszego chłodzenia eksperci zalecają używać płynu przeciw zamarzaniu.

struktura

„Nezamerzayku” do ogrzewania – ten sam przeciw zamarzaniu lub przeciw zamarzaniu. Główną właściwością nośnika ciepła – nie włącza temperaturę obniża się do lodu. Zatem istnieje zgrubienie schłodzonej kompozycji. Wszelkie przeciw zamarzaniu do systemów otoplnyh produkowane na tej samej zasadzie. W swojej strukturze zawiera następujące elementy:

 • Substancje (dodatki), odpowiedzialne za właściwości kompozycji;
 • Substancje (inhibitorów) w celu zapobiegania korozji;
 • Głównym składnikiem aktywnym;
 • Alkohol (glikol) podstawy.

Składnik czynny

Tak więc „nezamerzayku” dla ogrzewania i alkoholu jest substancją. Sama glikol nie jest szkodliwa, ale niektóre dodatki mogą szkodzić zdrowiu. Jak może działać jako aktywny składnik przeciw zamarzaniu:

 • Gliceryna.
 • glikolu propylenowego.
 • glikolu etylenowego.

glikol etylenowy

nośnik ciepła na bazie glikolu jest zabronione do stosowania w domach osób posiadających stałe miejsce zamieszkania. Ograniczenia ze względu na fakt, że ta „nezamerzayku” bardzo toksyczny dla ogrzewania iw kontakcie ze skórą może spowodować oparzenia. Gaz lub ciecz z wejściem w organizmie może doprowadzić do poważnych konsekwencji, w tym śmierci.

płyn przeciw zamarzaniu

Wszystkie znane niskiej jakości zamarzaniu – urządzenie przeciw zamarzaniu, który jest również często wlewa się do systemu grzewczego – wytwarzanego na bazie etylenu. Jednakże, jeśli nie jest najmniejsza możliwość kontaktu człowieka z glikolu etylenowego wynosi od jego użycie należy unikać z kilku powodów:

 1. Kotły te combi występuje w mieszance z gorącego układu dostarczania wody.
 2. Może przeciekać.
 3. Może odparowanie zbiornika wyrównawczego otwartym.

Nie stosowanie płynów przeciw zamarzaniu glikol etylenowy w przypadku systemów, gdzie grzejnik jest stosowany jako podwójne kotła.

glikol propylenowy

nośnik ciepła na bazie glikolu propylenowego, całkowicie nietoksyczne. Oczywiście, nie oznacza to, że może być pijany, ale jeśli przypadkowo uderzyć w minimalnych dawkach do skóry, a nawet w środku, nie będzie miał problemów ze zdrowiem.

glicerol

Gliceryna „nezamerzayku” dla ogrzewania (niższej cenie) wylana z połowy XX wieku i został z powodzeniem stosowane do tej pory. Gliceryna – uniwersalny środek, w odróżnieniu od dwóch poprzednich, nie wysusza opony, ale raczej przywraca go. Innymi słowy, glicerynowy działa na płyn gumowego powrotnej smar, co powoduje nie trzeba się martwić o stanie kauczuków uszczelniających.

Przegląd producentów

Wśród rosyjskich konsumentów, najbardziej popularny „nezamerzayku” do ogrzewania domów marek takich jak:

 • "Hot-65Eko Blood".
 • "Stugna-N"
 • „Ciepły Dom”.

Przy wyborze środka przeciw zamarzaniu, aby pamiętać, że zawartość glikolu propylenowego wskazuje, że ciecz procesowa krystalizacja zachodzi w temperaturze od -60 ° C

Nezamerzayku do ogrzewania: ceny i wskaźników technicznych

charakterystyka

woda destylowana

"Hnt-40" «Gorąca Krew 30 Eco” «Hot Stream Eco 30" «Dixis Top» „Ciepły Dom 30 Eco”
kolor

przezroczysty

czerwony fluorescencyjny

Red fl-ny

Zielona Valium ograniczone Żółto-zielony FL-ny Zielona Valium ograniczone
pojemność cieplna 4,19 kJ (kg x K) 3,57 kJ (kg x K) 3,56 kJ (kg x K) 3,55 kJ (kg x K) 3,6 kJ (kg x K) 3,62 kJ (kg x K)
lepkość 1 mm2 / P 7,1 mm2 / P 6,1 mm2 / P 5,86 mm2 / P
Temperatura wrzenia 100 ° C, 106 ° C, 108 ° C, 106 ° C, 104 ° C, 106 ° C,
Rozpocząć temperatury zamarzania 0 ° C -40 ° C -30 ° C -30 ° C -30 ° C -30 ° C
gęstość 1 g / cm3 1,075 g / cm3 1,05 g / cm3 1,045-1,05 g / cm3 1,05 g / cm3 1,04 g / cm3
pH 7 8-10 8,0-9,5 8,0-9,5 8.7 7,5-9,0
Cena za litr 20 rubli. 180 rubli. 130 rubli. 80 rubli. 115 rubli. 80 rubli.

Wskazówki i komentarze z ekspertami

Oczywiście ciecz – „nezamerzayku” ogrzewania posiada różne własności, cechy charakterystyczne i ocen od zastosowania, jednak Warunkiem jest brak skłonności do zera. Kompozycja przeciw zamarzaniu określonych warunkach temperatury, w której zachodzi krystalizacja. Oczywiście, należy wybrać niższą temperaturę, która jest typowa dla strefy klimatycznej.

Rodzaj systemu ogrzewania określa, które „nezamerzayku” będzie najbardziej odpowiedni w systemie ogrzewania domu. Jak wspomniano powyżej, wszystkie środki zapobiegające zamarzaniu są tworzone przy użyciu różnych substancji. Kompozycje mogą zawierać glikol etylenowy jest substancja trująca, dlatego może być stosowany tylko w układach grzewczych typu zamkniętego. Przeciw zamarzaniu na bazie glikolu propylenowego, według specjaliście, jest mniej toksyczny.

Antifreeze pomaga przedłużyć żywotność całego systemu ogrzewania, w tym grzejników. A co najważniejsze, że taki czynnik chłodzący zapobiega powstawaniu gazu.

Przeciw zamarzaniu – mieszaninę glikolu propylenowego z dodatkiem różnych elementów hamujących. Średni okres eksploatacji środka przeciw zamarzaniu jest 4-5 lat.

wniosek

Jakość „nezamerzayku” dla systemów ogrzewania powinna zapewnić sprawne działanie systemu, nawet w sytuacjach awaryjnych. Dlatego, aby zaoszczędzić na zakup środka przeciw zamarzaniu całkowicie nieodpowiednie. Można zapisać, że być może na rozcieńczenie go wodą destylowaną, ale tylko w takim przypadku, jeśli nie paniruete do obsługi systemu grzewczego w ekstremalnych warunkach, na przykład w północnej części kraju.