406 Shares 6516 views

Antybakteryjny „Sulfadimetoksin”: oświadczenie

Tabletki „Sulfadimetoksin” ujęte w grupie farmakoterapeutyczna środków przeciwdrobnoustrojowych. Substancja czynna jest sulfadimetoksyna, która zawiera w jednej tabletce 0,5 gramów. Jest to długo działający lek sulfanilamidu. Można powiedzieć, że oznacza „Sulfadimetoksin” – antybiotyk jest syntetycznym środkiem przeciwbakteryjnym. Lek ten jest jedną z pochodnych sulfanilamidu.

O wskazania dla leku „Sulfadimetoksin” zgłasza następującą instrukcję.

Lek ten jest aktywny w leczeniu infekcji i chorób zapalnych, które były prowokowane przez mikroflorę wrażliwych na jej działanie. Są to choroby zapalne, jak zapalenie płuc i zapalenie oskrzeli, czerwonka, a także:

 • zapalenie dróg żółciowych oraz dróg moczowych;

 • zakażenie rany;

 • toksoplazmoza;

 • zapalenie opon, zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok;

 • zapalenie migdałków;

 • jaglica i innych chorób zakaźnych, którym towarzyszy stan zapalny.

Co jest przeciwwskazaniem w powołaniu przeciwbakteryjnych leków „Sulfadimetoksin”? Instrukcja odnosi się przede wszystkim do nadwrażliwości na badanym lekiem. Jeżeli znaleziono wyrażone toksyczne i alergiczne reakcje na leki, w tym oznaczenie grup, które opisano przeciwwskazane w historii pacjenta. Nie przepisywania tego leku u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, niewydolność / ciąża, choroby serca, porfirię. Zabrania się używać dzieci poniżej trzeciego roku życia.

W odniesieniu do metod z użyciem środka przeciwbakteryjnego „Sulfadimetoksin” Podręcznik formułuje następujące zalecenia. Przypisać dorosłych chorych na gram Sulfonamidy pierwszego dnia i 0,5 g pozostałych dni leczenia. Zwiększenie dawki może być w ciężkim przebiegu procesu chorobowego.

Dzieci otrzymują lek w ten sam sposób, ale dawka jest obliczana nieco inaczej. Jeden dzień – 25 mg leku, dodaje się pozostałe dni leczenia – 12 mg na kilogram dziennie.

Lek znajduje się we krwi po upływie pół godziny po podaniu, osiągając maksymalny efekt w organizmie przez dziesięć godzin. Po dwunastu latach dzieci przepisanych leków, a także u osób dorosłych. Lek pochodzący z moczu. Przebieg leczenia trwa zwykle jeden do dwóch tygodni.

Działania niepożądane, które były obserwowane w tabletkach leczenie „Sulfadimetoksin”:

 • Alergie – wysypka, świąd, zapalenie skóry, wysypka;

 • ból pleców i w wątrobie;

 • gorączka, sprowokowany przez zażywanie narkotyków;

 • zmieniła kolor moczu ;

 • cholestatyczne zapalenie wątroby, wzrost aktywności enzymów wątrobowych;

 • suchość w ustach, nudności, nadmierne pragnienie;

 • łamanie krwi, leukopenia.

Takie skutki uboczne terapii lekowej „Sulfadimetoksin” odnosi się do instrukcji objawów tego leku dawkę. W takich przypadkach leczenie jest zatrzymana go. Jeśli istnieje potrzeba, konieczne jest, aby wypłukać żołądek, przypisać wody alkalicznej, przeczyszczające soli, ale takie spotkania powinny być dokonane wyłącznie przez lekarza.

Cechy terapii lekiem „Sulfadimetoksin”

Z ostrożność jest zalecana dla niewydolności serca u pacjentów z chorobą wątroby i nerek. Jest w trakcie trwania terapii użyć dużo picia alkalicznej. Problemy z obsługą transportu nie została ujawniona w czasie leczenia lekiem. Regularnie w trakcie leczenia tym lekiem trwa analiza moczu i krwi.

Dostępny w tabletkach. Jedno opakowanie kontur komórka zawiera dziesięć tabletek leku. Wakacje wykonane według receptur.