209 Shares 2891 views

Uljanowsk atrakcje: zabytki, muzea i parki

Uljanowsk – kulturowe i historyczne miasto, zbudowane na siedmiu wiatrów. Każdego roku to duży ośrodek administracyjny kwitnie i rośnie. nie mogą pomóc, ale podziwiam i miłość – szerokie, czyste drogi prowadzi nas z powrotem do przeszłości, i eleganckie parki i obszary chronione przyciąga wzrok. Podczas gdy na ziemi wielu unikalnych miast i krajów, ale Uljanowsk wyjątkowy.

Z wielką gościnność i życzliwość wita swoich gości, nic nie ukrywa i narażając swoje bogactwo na wyświetlaczu. Poszczególne słowa pochwały godny atrakcji Uljanowsk, który w bardzo wiele i wszystkie są niesamowite. Nadal jest zachowane niski dach i wąskie uliczki starego Simbirsk, ale dzisiaj nowoczesny Uljanowsk – centrum kultury i większego miasta przemysłowego.

Usytuowany na nabrzeżu, można oglądać otwarcie przed sobą fascynującą panoramę Wołgi i inną własność miasta. Kiedy po raz pierwszy się z tym niezwykle pięknym miejscu, zalecamy, aby rozpocząć odkrywanie środkowej części, gdzie znajduje się stary budynek o wyszukanej architekturze. Uljanowsk mapa pomoże Ci znaleźć drogę do obiektu zainteresowania. Twoja uwaga reprezentujemy najwybitniejsze budynki, zabytki, muzea i parki dla trasy turystycznej.

pomnik Lenina

pomnik badania kulturowego i historycznego centrum miasta. Został on wzniesiony w 1970 roku dla uczczenia 100. rocznicy Vladimira Ilicha. Każdego roku przyjeżdżają tu ponad pięciuset tysięcy osób z zagranicy, a Rosja, świadkami tego ważnego historycznie unikalny obiekt. Kompleks jest zbudowany w postaci masywnej kwadrat z pięknym dziedzińca, w którym skoncentrowany ekspozycje związane z życiem Ulyanov (Lenina).

Budowa Pamięci stoi na 50 filarach wsparcia, które tworzy iluzję lekkości i lekkości. Poza kompleks jest pokryte śniegiem białego marmuru, ściany pokryte są marmurowymi mozaikami i smalta. Ten wspaniały zespół architektoniczny fascynuje i wywołuje uczucie euforii. Na dziedzińcu można zobaczyć Memorial Pribylovskaya Cottage – to dwukondygnacyjny budynek z cegły, wewnątrz której znajduje się wyjątkowa wystawa pamiątek z zagranicznych turystów.

W pobliżu kompleks jest trzecia konstrukcja drewniana, gdy należało Zharkova. Niejednokrotnie został odrestaurowany i obecnie znajduje się tu muzeum, które zawiera obiekty rodzinie radzieckiego przywódcy. Wielkie pomniki Uljanowsk są naprawdę wyjątkowe, są najeżone duchu patriotyzmu i wartości historycznej.

Muzeum Historii Lotnictwa Cywilnego

Jeden z najbardziej znanych w mieście. Jednak nie jest tak dobrze znany jako Goncharovskiy lub miejsca Lenina, ale z pewnością jest głównym przemysłem Muzeum Lotnictwa w Uljanowsk zachował szereg unikalnych historycznych artefaktów śmiercionośnych urządzeń, które przybyły tu własną drogę. Obecnie jest to repozytorium ostatnim obszarze ponad 17 hektarów.

Inne muzea w Uljanowsk nie może pochwalić różnorodnych technik antenowych. Niektóre eksponaty prezentowane są w liczbie pojedynczej, a są naprawdę cenne. Na przykład, wśród ogromnej ilości trakcyjnej może odróżnić Mi-1, wyprodukowany w 1948 g. Na szczególną uwagę zasługują Tu-116, Tu-134 TB-1 (pierwszy twin-bombowy), U-2 (eksploatacja rozpoczęła się w 1929 roku .), oraz wiele innych legendarnych i autentyczne zbiory, reprezentujący wielką wartość.

Muzeum-pomnik o znaczeniu regionalnym „Ochrona przeciwpożarowa miasta Simbirsk-Uljanowsk”

atrakcje Uljanowsk są nieograniczone i są dziedzictwem całej Rosji. Do tych należą Muzeum „ochrona przeciwpożarowa”, który znajduje się w budynku wybudowanym w 1874 roku i później, nie było pociągu gaśniczego. Dziś jest całkowicie odnowione pomieszczenia z eksponatami historycznymi.

Zaktualizowany wariant modelu stoisko i sprzęt ochrony przeciwpożarowej z XIX wieku. Wyświetla również grafika Safronov :. „od ognia”, „rozmieszczenia Bojowego”, „Ogień 1864” Jest pożaru silnika i rocznika motocykla. Wybitni muzea w Uljanowsk nie opisać słowami, to trzeba zobaczyć.

Alexander park

Oazą świeżości znajduje się w centrum miasta. Park został zbudowany przy użyciu lokalnych firm budowlanych i stał się głównym obszarem rekreacji miejscowej ludności. Park jest monitorowany za bezpieczeństwo turystów. Na jego rozległym obszarze ma wszystko, czego potrzeba do komfortowego pobytu. W ciepłych otwarte zjeżdżalnie, baseny, sztuczne plaże, liczne fontanny, place zabaw i rozrywki. Ludzie do późnej nocy tutaj deskorolce i rolkach.

W zimie nad jeziorem oferuje lodowisko. Alexander Park – fantastyczne miasto z własnej infrastruktury, pięknej przyrody, wspaniałych rzeźb i chodników. Wieczorem spektakularny panorama, park jest oświetlony z licznymi palnikiem elektrycznym. Na jego terenie zbudowano komfortowy hotel dla gości z własnym solarium, spa i sal konferencyjnych. W pobliżu parku są skoncentrowane zabytków Uljanowsk oraz handlowej.

Karamzin Kwadrat

Całoroczne gospodarze. To niesamowite Rynek kosmetyczny, stworzony przez znanego architekta Lyubimov w 1866 roku. Zielona strefa z czystymi ścieżkami asfaltowymi, reliktowych kwitnących drzew i krzewów, które dają miejsce szczególny urok i smak. Niektóre plantacje na kilka stuleci. W 1995 roku park oficjalnie wykonane za pomnik przyrody. Uljanowsk mogą być dumni z tej wspaniałości.

Wraz z nadejściem wiosny w parku kwiat bzu, jego zapach jest odurzający … Latem miejsce zamienia się w zacienionych alei drzew i krzewów, a w zimie blask oślepiający biały śnieg i mróz blask kryształów. Na tle tej wspaniałości wychodzi muza Clio ciemnoczerwonego granitu. Zdobi miejsce biust Karamzin.

Central Park odpoczynku „40 lat Komsomołu”

Massa zastrzeżone miejsc znanych na Uljanowsk. Zabytków miasta urzekają od pierwszego wejrzenia. Jednym z tych miejsc jest las sosnowo-liściastych w zbiorniku Kujbyszewie. Przyciąga turystów nieopisane piękno przyrody. Sztucznie stworzony kawałek natury różni się cichy, czysty i przyjemny wypoczynek. W zimie można jeździć na nartach i sankach w lecie pływać w rzece Wołdze i wygrzać się w promieniach słońca przetargowej.

Park ma roślin wymienionych w Czerwonej Księdze: Kohler grzebień, geranium Robert Wintergreen a średni Kozelec mechelistny. Ponadto obszar znajduje się około 380 gatunków owadów, 58 gatunki ptaków: urbofoby, muchołówka mała, drewno zwyczajny, Corncrake, Dzięcioł, bielika. Wiele tu ptaki drapieżne: jastrząb, kania czarna, hobby, Krogulec.

Pomnik przyrody – skamieniałe drewno

Oficjalnie zatwierdzony za pomnik przyrody w 1961 roku. Skamieniały roślina znajduje się w regionie Uljanowsk, i bardzo popularne wśród odwiedzających miasto. Unique „drewno pomnik”, który zwapnienia lufą długości 4,83 m i składała się z 14 sztuk. Najmniejszy fragment o średnicy 35 cm. Na starożytnych Cypress jest bardzo podobne do normalnego drewna. Obok cyprys umieścić znak, który stwierdził o znaczeniu naturalnym obiektu. W przyszłości władze planują przekształcić go w muzeum, ale z potrzeby się spieszyć, jak wiatr i deszcz mogą szybko rozprzestrzeniać jego prochy w różnych kątach i całkowicie zniszczyć.

Uljanowsk ciekawe zabytki: zabytki i budowle

Jadąc do miasta administracyjnym nie zapomnij spojrzeć Karamzin pomnik, który został zbudowany z darowizn od mieszkańców. Wysokość pomnika 8.40 metrów. Druga nieruchomość jest Obelisk of Glory został wzniesiony ku pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej. Budowa fascynuje swoim pięknem i przyciąga wzrok ludzi. Na szczycie obelisku stoi pięcioramienną gwiazdę, a dolna część wieńczy rzeźba z nazwiskami poległych żołnierzy.

Jest to interesujące zobaczyć, Zwiastowania, Vladimir, Archanioł Michał i All Saints kościoły, Kościół Zmartwychwstania.

Historyczno-pomnik strefa rezerwowy

W muzeum na wolnym powietrzu, więc to miejsce jest stylizowany. Na 174 ha gruntów w kolejce cały zespół struktur architektonicznych i zabytków. Wszystko to piękno jest w dzielnicy Leninsky Uljanowsk. Głównym celem jego utworzenia – przywrócenie i zachowanie wyglądu Simbirsk. I trzeba powiedzieć, okazało się. Goście i mieszkańcy mogą zobaczyć atmosferę XIX wieku, zanurzyć się w historii starożytnej prowincjonalnego miasta i spacer wśród starych domów.

Yulovsky staw

Najważniejsze atrakcje Uljanowsk tworzone są na podstawie licznych opinii klientów. Otrzymałem wiele pozytywnych okrzyki Yulovsky stawu, który powstał sto lat temu, a obecnie jest to prawdziwy skarb dla tego obszaru. Podczas istnienia strefy buforowej wzbogacono flory i fauny. Szczególną atrakcją tego miejsca dodane do białych lilii wodnych pływających na lustrzanej powierzchni wody.

staw otoczony cattails i trzcin: roślinność zapobiega zanieczyszczeniu i jest to naturalny filtr biologiczny. Te krzewy uczynić swoje gniazda i młode wylęgają ich ptactwo. Flora jest bogata w różnych krzewów i drzew. owady znajdują się w okolicach rezerwatu (trzmiele, ważki, mrówki, motyle, chrząszcze, Longhorn).

Wspaniałe zabytki Uljanowsk (przedstawiony w artykule zdjęcia) mają długą historię, co jest dodatkowym atutem. W tych miejscach nie mogę pomóc Ci poczuć atmosferę minionych wieków i ducha rosyjskiej.