456 Shares 9879 views

Cysterna nie wytrzymuje: co zrobić, aby rozwiązać ten problem

Konstrukcja spłuczki klozetowej – urządzenie nie jest bardzo skomplikowane. Aby go naprawić, można, oczywiście, należy skontaktować się z ekspertami. Ale to jest lepsze i tańsze jeśli masz umiejętności do pracy z narzędziem do naprawy samodzielnie. To nie będzie trudne.

Urządzenie i zasady zbiornika toaletowego

Mechanizm spustowy muszli klozetowej jest oddzielona przez obniżenie typu woda. Istnieją modele, w których po podniesieniu dźwigni lub przycisku, cała woda idzie w dół do miski WC, pralka ścieków do kanalizacji. Nowsze modele myślowe ekonomsliv. Istnieją dwa przyciski – kiedy jeden zbiornik jest opróżniony całkowicie, naciskając drugi – część wody idzie w dół.

Pomimo tego, wnętrze zbiornika toaletowego dowolnego typu są praktycznie identyczne.

Syfon płukania zbiornika składa się z kilku broni, gruszki, pływak, przyciski zaworów i uszczelek. Powered umywalka w toalecie na zasadzie zaworu hydraulicznego.

Wodą, napełniania zbiornika, naciska pływak i dostarcza sygnał „” zawór zwrotny zamknięcia przepływu wody. Gdy użytkownik kliknie przycisk, zawór spustowy otwiera się i woda idzie w dół. Więc kanalizacji.

Cysterna nie wytrzymuje. Co robić? Koncentrują się na czterech głównych elementów układu spustowego: zaworu przelewowego, drenażu i dźwigni kranu.

Unosić się zawór (lub zawór) – element podłączony do okucia węża zasilającego. Na niej zamontowany jest zespół blokujący, który jest sterowany przez pływak. Jeżeli zbiornik jest pusty, pływak ściąga część blokującą zaworu pływakowego i otwiera przewód łączący. Pływak podnosi się z pełnym zbiornikiem i zamyka gniazdo.

Zawór spustowy – specjalny klapa, zamocowana na zawiasie. On zamyka otwór spustowy. Gdy klapa jest objęty, otworzyć zawór kulowy i zbiornik zaczyna wypełniać. Gdy jest otwarty, woda jest odprowadzana do miski klozetowej.

Przelewowy – wydrążonej kolumny, bezpośrednio połączony z otworem muszli klozetowej. Główną funkcją tego elementu – ochrona przelania zbiornika wc.

Spustowy dźwignię – układ sterowania zaworem odprowadzania wody. Jego głównym elementem – uchwyt z jarzma, które z jednej strony jest połączony z zaworem (włazu). Użytkownik naciska przycisk, który wywiera nacisk na niezamocowany koniec wahacza, otwarcie włazu. Gdy zwolni przycisk, wahacz i właz z powrotem na swoje miejsce.

Wgłębienia z zasilaniem wody dolny ma nieco inną konstrukcję, ale elementy wymagające naprawy lub wymiany, tak samo jak w przypadku zbiornika wyposażonego w boczne wody.

prace przygotowawcze

Do prac naprawczych w zbiorniku spustowym może potrzebować szczypce, rękawice robocze (najlepiej guma), cięcia drutu i części zamiennych.

Przed rozpoczęciem prac naprawczych należy zakręcić kurek z przodu zbiornika.

W większości nowoczesnych toalet w pokrywie zamontowany jest przycisk spłukiwania. Oczywiście, że przed zdjęciem pokrywy trzeba usunąć przycisk i dekoracyjny pierścień. Po odłączeniu mechanizm przyciskowe pierścień jest usuwany (łatwo poddevat ostrymi przedmiotami). Jeżeli zbiornik jest przymocowany za pomocą łączników, zdemontować je.

W przypadku dwóch przycisków systemu podtynkowego – z kolei nacisnął przycisk i przejdź do rozłączenia.

Tutaj musimy pamiętać, że korek zbiornika nie jest traktowana jako część zamienna i nie sprzedawane oddzielnie. Dlatego trzeba traktować ze szczególną ostrożnością.

Przepływy spłuczki: możliwe przyczyny

Dość często zdarza się, że woda w zbiorniku nie jest utrzymywana stale płynący do toalety. Dzieje się to najczęściej z powodu słabej syfonu lub inne urządzenia, części plastikowe rozprężanie syfon lub utrata sprężystości gruszek. Głównymi przyczynami może być kilka. Oto niektóre z nich:

  • Płatek przylegającą wycieku lub gruszki;
  • Nie regulować pracę kulowy kurek zbiornika;
  • Podłączyć zawór kulowy i wąż nie jest napięty;
  • pad nie uszczelnione połączenia i zbiornik toaletowy.

Tak więc, spłuczka nie wytrzymuje, co robić? Spróbuj zrozumieć.

Aby rozpocząć z oględzin zaworów i syfon za chipy, pęknięć lub innych uszkodzeń.

uszkodzona membrana

Najczęściej jest to wyciek wody w toalecie ze względu na zakłócenia membrany. to nie może być naprawiany. Dlatego też, należy go wymienić.

W tym celu należy zdjąć pokrywę zbiornika, należy umieścić pasek na ścianie i zamocowania ramienia pływaka. Dalsze zdemontowane przeciwnakrętki łączące zbiornik z przewodem spłukującym. To jest możliwe, aby odłączyć syfon z ramienia pływaka i wymienić membranę.

Gruszka utraciła elastyczność

Jeżeli cysterny nie wytrzymuje, co robić? Pamiętaj, aby sprawdzić elastyczność gruszek. Producent ostrzega, że jej praca jest krótkotrwały, gdyż opony nie może długo zachować elastyczność. Z biegiem czasu staje się sztywny i nie posiadać szczelne połączenie do siedzenia, tak że woda zacznie przeciekać. Rozwiązanie – wymienić na nowy.

Jeśli gruszki deformacja jest znikome, można skorzystać z porad ekspertów. Czasowego (przed podstawienie) jego masy roślin oś, jego posiadania kilku nierdzewnej nakrętki.

Fotelik powinien mocno trzymać torebkę. Ale w trakcie pracy może tworzyć tablicę, albo jest na korozję i gruszka nie jest przyjemny. W rezultacie, woda znajdzie wyjście.

Prawidłowe następująco. Wyjąć żarówkę i produkować gruntowne czyszczenie siedziska. Można skorzystać z bardzo drobnym papierem ściernym. Podczas montażu szczególną uwagę należy zwrócić na przykręcania nakrętek.

Powodem śrub niezdolności do krępowania siedzenia

Jeśli z tego powodu, spłuczka nie wytrzymuje, naprawy są wykonywane w następujący sposób. Po pierwsze, całkowicie usuwa się wodę. Następnie między elastycznego węża i zaworu pływakowego odkręcić nakrętki łączącej ją zdemontować śruby mocujące do muszli klozetowej. Następnie lekko wygięty zbiornik zwolnij pofałdowanie, który łączy go do toalety.

Teraz zdemontowane śruby: obowiązkowy dwa, nawet jeśli noszone przyjść sam. Nowy (mosiądz lub stal) są zamontowane w ich miejsce. Dokręcić delikatnie, bez specjalnego wysiłku i uniknięcia przesunięć i zniekształceń. Teraz można zbierać projektowania i wykorzystania.

Zakłócenia zawór odcinający

Wykryć tego uszkodzenia nie będzie trudne. Zawór trzeba ścisnąć rękę. Idealnie, woda powinna powstrzymać wyciek. Jeśli nadal przeciekać, uszkodzony zawór. Rozwiązanie problemu – wymiana zaworu.

Samemu można to zrobić w następujący sposób.

Opróżnić zbiornik. Ostrożnie zdjąć pokrywę, przycisk pre-demontaż. Następnie przesunąć ramię pływaka z pływakiem (jeśli nie są z jednego kawałka projekt). Teraz można toczyć adapter węża i wody, a także rozłączać złącze zewnętrznego.

Dodatkowo tłumiony nakrętki wewnątrz zbiornika, wciśnięcie zaworu (zawór). Następnie pleciony zewnętrzną nakrętkę, która rozwiązuje zaworu wewnątrz korpusu zbiornika. Teraz łatwo jest zdemontować i umieścić złamaną część wymiany (po jej sutek należy przykręcić nakrętkę wewnętrzną). Przykręcić nakrętkę zewnętrzną naciskając ukryty. Następnie podłącz wąż do wody i niech wodę.

Co jeszcze należy zwrócić uwagę, gdy cysterna nie wytrzymuje? Być może powodem odrzucenia w wysokości regulatora spust migawki. Zawór zmiany w stosunku do otwarcia migawki prowadzi do stabilnego przecieków wody. Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest zgodnie z instrukcją załączoną do syfonu, wyregulować wysokość zaworu.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, będzie musiał zastąpić tę część mechanizmu spłukiwania.

Nonstop tank zbiera wodę

Usterka polega na tym, że dźwignia pływaka przesunięte lub skręcone. Prawidłowe prosto: obniżyć poniżej rury woda zasilająca (nie mniej niż 2,5 cm). I dokładnie zabezpieczyć wszystkie elementy złączne.

Jeśli pływak w zbiorniku na dźwigni z tworzywa sztucznego, a następnie ustawić go poprzez dokręcenie lub poluzowanie śruby. Lub, w niektórych modelach, regulacja odbywa się za pomocą grzechotki z tworzyw sztucznych.

Jeżeli jego regulacja nie rozwiązało problemu, trzeba sprawdzić pin, która posiada ramię pływaka. Może to złamał. W tym przypadku, może być zastąpiony przez element z drutu (korzystnie wykonany z miedzi, stal koroduje) identyczną grubość.

Otwór zaworu z tworzywa sztucznego, które zawiera kołek, również podlega zużyciu. W tym procesie, to jest, na przykład, mogą mieć kształt owalny. Ten błąd nie może być naprawa. Instalatorzy powinni wyjąć zawór, aby produkować w sklepie i kupić identyczny.

Być może dlatego, że od zbiornika spustowego pływak nie wytrzymuje. Jak naprawić prawda? Jeśli jest cięższa, ponieważ zgromadzonego w niej wody, konieczne jest, aby odsączyć, wysuszyć i przetwarzać uszczelniacz pojawił pęknięć lub szczelin. Po naprawie część jest umieścić na swoim miejscu. Jest to tymczasowe rozwiązanie problemu. Najlepiej, chcesz wymienić pływak.

Problemy w spuście

Najczęstszym niepowodzenie w spuście jest nieuregulowana przelewowy. W przypadku, gdy słuchawka jest ustawiony nisko, pływak umożliwia wybieranie wody powyżej tego poziomu, problem można rozwiązać po prostu przez skonfigurowanie poziomu napełnienia zbiornika.

Tak więc, spłuczka nie wytrzymuje. Co robić? Schemat jest prosty. Konieczne jest, aby unieść rurkę przelewową (jest łatwo zatrzymał się). Ponadto, istnieją dwie wersje wydarzeń.

Po pierwsze. Jeśli woda przestała płynąć, i uchodzi przez rurę przelewową, wówczas podnieść rurkę, a problem został rozwiązany. I drugi. Jeśli rura przelewowa ma wartość na najwyższym poziomie (to grozi nadmiaru wody), a następnie delikatnie spadek pływaka.