119 Shares 8938 views

Termin "promo"

Dotychczasowy prefiks "promo" wniknął w życie codzienne współczesnego człowieka. Ze wszystkich stron stale słyszymy "promocyjne", "promocyjne", "promocyjne", "promocyjne", "promocyjne", "kody promocyjne" – możesz kontynuować tę listę na czas nieokreślony. Ale dla wielu osób, nie związanych z reklamą, ten "prefiks" nadal powoduje niewielki zdziwienie.

Spróbujmy zrozumieć znaczenie tego popularnego, ale tajemniczego słowa. Słowo "promo" to nic innego jak ograniczenie z promocji języka angielskiego (promocja, promocja, reklama). Ujawniało się również osobne znaczenie "promo" – jest to reklama, materiał promocyjny, komercyjny.

Przejście tego obcego słowa na rosyjską mowę podyktowane jest wielką miłością współczesnej osoby do świata zachodniego i amerykańskiego. W Ameryce pojawiły się pierwsze agencje reklamowe, a zatem pierwsza profesjonalna reklama. Stąd wyraźne zachodnie korzenie.

Wszystkie słowa powstały przy pomocy tego pseudo-prefiksu (ponieważ ogólnie mówiąc, to słowo nie jest prefiksem zgodnie z regułami języka rosyjskiego), mają również charakter reklamowy. I wchodzą w sferę działalności agencji reklamowych całego cyklu.

Spróbujmy scharakteryzować każdą z tych terminów, a tym samym rozwiać mity i wątpliwości co do ich dokładnego znaczenia we wszystkich osobach "nieuprawnionych"

Działanie promocyjne jest rodzajem działalności reklamowej firmy. W ten sposób nabywcy dowiedzą się o produkcie osobiście, a nie o mediach. Może to być pobieranie próbek – dystrybucja próbek promocyjnych lub degustacja, umieszczanie na liście lub HoReCa, to zależy od Ciebie.

Odzieży promocyjnej to odzież z użyciem logo marki lub firmy, która służy do przeprowadzania promocji. Różnorodność reklam promocyjnych jest teraz bardzo dobra: od zwykłych koszulek i fartuchów po eleganckie sukienki lub stylizowane stroje.

Witryna promocyjna to jedna lub więcej stron internetowych utworzonych w celu promowania produktów lub usług w Internecie. Jest to projekt internetowy, którego celem będzie zwrócenie uwagi na maksymalną liczbę osób. Promocja wyraźnie poinformuje Cię o zaletach produktu i zapewni stałą pamięć potencjalnym klientom.

Pamiątki promocyjne stanowią część pamiątek w postaci niedrogich drobiazgów z zastosowaniem logo firmy: kubki, długopisy, kalendarze, notebooki – wszystko zależy tylko od wyobraźni. Zazwyczaj są one wykorzystywane do dystrybucji w promocyjnych promocjach i różnych prezentacjach lub prezentach firmowych dla klientów.

Filmy promocyjne to film stworzony, aby graficznie przekazać odbiorcom docelowym główne cechy i zalety towarów i usług. Bardzo udany i skuteczny sposób, ponieważ postrzeganie wizualne jest często znacznie skuteczniejsze niż postrzeganie słuchowe. Odpowiednie dla telewizora i Internetu.

Kody promocyjne to kody (litery, cyfry lub słowa kluczowe), które nabywca określi podczas zakupu produktu / usługi i otrzymuje rabat. Także rodzaj kampanii promocyjnej mającej na celu pobudzenie sprzedaży.

Modele promocyjne to dziewczyny o wzorowym wyglądzie, zatrudnionym przez firmę w celu stworzenia pozytywnego obrazu. Zwykle jest to odpowiedzialność tych dziewczyn do robienia zdjęć z odwiedzającymi, same w sobie wymagają tylko dobroci i uśmiechu.

Oczywiście, wspólne dla wszystkich tych słów jest pojęcie "promocja" i reklama. Ale reklama w każdym indywidualnym przypadku będzie oczywiście rzeczą szczególną.

Mamy nadzieję, że artykuł pomógł zrozumieć dżunglę warunków reklamowych i lepiej zrozumieć znaczenie każdego z tych nowych lub już znanych słów.