745 Shares 7512 views

Esej o filmie „Heroes” Vasnetsov. Historia powstania i opis

National-romantyczny wiersz sztuki rosyjskiej jest zawarte w epickich i fantastycznych obrazów dzieł Viktora Vasnetsova. Ten wątek dominuje w jego obrazów, szkiców architektonicznych i rzemiosła. A jeśli piszesz esej o filmie „Heroes” Vasnetsov, fakt ten musi być wymienione, too.

Do Galerii Trietiakowskiej Wiktor Michajłowicz – malarza szczególnym, gdyż właśnie on ukuł znaną fasadę słynnego muzeum. Jeśli mówimy o epickiej tematu, który używał w swoich pracach Vasnetsov, „Heroes” – jeden z jego najbardziej znanych obrazów. I to jest godne szczególnej uwagi.

Historia stworzenia kolejnego arcydzieła

Pierwszy tradycyjny pytanie, które muszą zostać ujawnione, jeśli napisać esej na temat filmu „Heroes” Vasnetsov – to opowieść o stworzeniu. Pomysł ten obraz pochodzi z powrotem w latach siedemdziesiątych XIX wieku. Dla Victor Michajłowicz wizerunkami trzech epickich bohaterów było zakończenie cyklu prac, że stworzył niemal przez całe życie.

Dwadzieścia trzy lata poświęcił się tej pracy. Poprzedni obraz, który uzyskał pozytywną krytykę – to jest nie mniej słynny obraz „rycerz na rozdrożu” oraz łagodny akwarela „Bogatyr”. Wreszcie Victor M. przyszedł do stworzenia takiego monumentalnego, wyraziste i interesującej pracy. Co jeszcze trzeba wspomnieć o tych, którzy napisać esej na temat filmu „Heroes” Vasnetsov? Co jest niezwykłego w tym obrazie i czym różni się od innych.

Cechy dzieła Wiktor Michajłowicz

Wizerunek tej postaci Victor M. częściowo napisany z prawdziwą osobą – chłopa Ivan Petrov. Ale energia a nawet agresywność, duma Vasnetsov zawarta w formie Dobrynia Nikiticz. Na zdjęciu miał nawet wyciągnął miecz połowę z pochwy. Dobrze, sztuką – na młodego bohatera płótnie Alosza Popowicz. Wyraża się to nawet w wyborze broni. Dwaj starsi wojownicy, jest specjalnie zaprojektowany do walki wręcz. Alosza, wciąż bardzo młody bohater, przygotowała łuk i strzały, ponieważ spotykają się z bardzo mocnym przeciwnikiem w walce nie był jeszcze pod silu.V. Vasnetsov, „Heroes”, który ucieleśnia marzenia ludzi z żołnierzy-obrońców, tworzenia obrazów, które mogą być na tyle interesujący, aby je skonkretyzować. Każda z postaci liści może być jeden lub inny aspekt rosyjskiego charakteru narodowego. W szczególności, spokoju, siły i wytrzymałości wrodzonej w centralnej bohatera – Ile Muromtsu, syn chłopa.

Vasnetsov. „Heroes”: opis dodatkowych elementów w produkcie

Za bohaterów Wiktor Michajłowicz stworzyć zbiorowy wizerunek rosyjskiej natury z delikatnie kruglyaschimisya wzgórza, które są porośnięte świerkowych i sosnowych lasów. Tutaj – pióro stepy trawy i szare kamienie. I oni sami są bohaterami, jakby nieco na wzgórzu. A publiczność, patrząc na płótnie, trwa trzy znaki, jak gdyby ich nie chroni tylko przestrzeń ziemi rosyjskiej, są za nimi, ale także jego własne.

Po odwiedził Paryż, Victor Vasnetsov wiedział rosyjskich artystów jest nie gorsza niż Francuzi, ale też sobie sprawę z konieczności zapisu na własną rękę, rosyjskim tematu. Wiele przed Vasnetsov udał się do realizmu, a po nim – na poziomie krajowym. Ale Wiktor Michajłowicz był tym, który podniósł kwestię z eposów i bajek. Chciałem, żeby obudzić pamięć Ludowej. Potem zaczął pisać swój słynny obraz przez V. M. Vasnetsov. „Heroes” – słynny obraz, który ukończył w 1898 r. pisząc

Jak opisać epickich bohaterów rosyjskich

Od wczesnego dzieciństwa, każdy jest zaznajomiony z eposów i legendy znać trzy bohaterów, ale ich twarze w przedstawieniu każdej osoby niekoniecznie związane z obrazem Victor M. „Heroes”. Ilustracje dobry kolega artysta dał całą zawartość same dzieła epickie, z których był znany. Powiedzmy, Alosza Popowicz był sławny i znany trik dowcip, i był na cześć kobiet, a książę znany doradcą. To jest to, co autor był w stanie przekazać w swojej pracy.

Wiele współczesnych mu wierzyli, że Dobrynia udało najmniej Vasnetsov. Po wszystkich epiki spotyka ze słowem „młody podobni.” Victor M. przedstawiał mu dużo starsza. Ale nie leżą ani Epic, ani autora. Dobrynia naprawdę delikatne i rodzaju duszy, ale to przynosi mu same kłopoty. I na płótnie, opuścił swoje osobiste problemy tyłu. Najważniejsze teraz – obowiązek.

najmądrzejszym bohaterem

A jeśli napisać esej na temat filmu „Heroes” Vasnetsov, konieczne jest, aby wspomnieć najmądrzejszego Hero – Ilja Muromiec. Siła jego ogromny, ale to nie jest daremny odpadów bohatera. Nauczył cierpliwość i opanowanie. Nie spiesz się, przez długi czas wpatrując się w zielonym stepie na płótnie Wiktor Michajłowicz.

Oto one – rosyjscy żołnierze. Cały charakter narodu rosyjskiego reprezentują one do publiczności. Każdy z bohaterów jest inny, ale razem stanowią jedną całość, ogólną siłę i moc, a co najważniejsze – nietykalność.

Dlaczego trzeba napisać esej na temat malarstwa Wiktora Michajłowicza? Przede wszystkim, to pomaga uczniom tworzyć teksty w określonej formie, zebrać materiał i organizować je. To uczy nas, aby rozwijać kreatywność i poczucie zrozumienia piękna. Istnieje szczególne zainteresowanie pracą i malarstwa. A co najważniejsze, rozwijać poczucie piękna i docenienie dzieła sztuki.