190 Shares 5775 views

Analiza immunoenzymów: zastosowanie i cechy polimeru

Analiza immunoenzymowa jest badaniem laboratoryjnym opartym na wykrywaniu kompleksów "antygen-przeciwciało" za pomocą specjalnej etykiety enzymatycznej, która ujawnia się poprzez zmianę koloru podłoża. Głównym celem tej analizy jest określenie dostępności różnych produktów reakcji enzymatycznych w próbkach testowych.

W celu zidentyfikowania antygenów i przeciwciał, stosuje się heterogeniczny test immunoenzymatyczny, ponieważ w jego sposobie łatwo można oddzielić składniki reakcji i umieścić niektóre z nich w fazie stałej.

Warto zauważyć następujące zalety tego badania laboratoryjnego:

• wysoka czułość, która umożliwia wykrycie nawet niewielkiej liczby cząsteczek odpowiednich substancji;

• dla tej analizy można użyć minimalnej liczby materiałów do badań;

• możliwość przechowywania wszystkich elementów niezbędnych do analizy przez długi czas;

• łatwość wdrożenia;

• dostępność wyników instrumentalnych i wizualnych;

• enzymatyczny test immunologiczny jest zautomatyzowany na każdym etapie reakcji;

• Stosunkowo niski koszt zestawów stosowanych do diagnozy.

Te zalety umożliwiają szerokie wykorzystanie ELISA w różnych dziedzinach medycyny, w tym w celu diagnozowania wirusów.

Najczęstszą metodą immobilizacji przeciwciał i antygenów jest reakcja adsorpcyjna, gdy poszczególne cząsteczki przyłączają się do fazy stałej (z powodu oddziaływań jonowych lub hydrofobowych lub z powodu powstania wiązania wodorowego).

Muszę powiedzieć, że enzymatyczny test immunologiczny jest stosowany w dwóch przypadkach:

• do wykrywania antygenów patogenów różnych zakażeń;

• określić obecność przeciwciał przeciwko antygenowi mikroorganizmów patologicznych (należy zaznaczyć, że przy pomocy ELISA można wykryć niemal każdą infekcję seksualną).

Aby przeprowadzić serodiagnostics, użyj specjalnej płyty polistyrenowej. W jego wnętrzu znajduje się 96 otworów, na bocznych powierzchniach, z których antygen jest adsorbowany. Gdy surowicę wstrzykuje się do komórek płytki, do antygenu przyłączone są odpowiednie przeciwciała. Po dodaniu znakowanych przeciwciał do ludzkich immunoglobulin swoista reakcja przechodzi przez studzienki. Następna obróbka surowicy z chromogenem (barwnikiem) zmienia kolor podłoża (w obecności odpowiednich kompleksów "antygen-przeciwciało"). Należy zauważyć, że intensywność koloru jest wprost proporcjonalna do liczby przeciwciał.

Analiza ELISA kończy się pomiarem gęstości optycznej cieczy w komórkach płytki. Jednocześnie używają specjalnych urządzeń i próbek próbek, które pomagają policzyć stężenie przeciwciał. Należy pamiętać, że każdy system testowy do przeprowadzenia tej analizy ma własne wartości wskaźników normatywnych (co z reguły jest przewidziane w wynikach, które są podawane na ręce).

Z pomocą ELISA rozpoznano syfilis, wirusowe zapalenie wątroby i zakażenie HIV, a także wirus cytomegalii, chlamydia i opryszczka (różnego typu) w organizmie człowieka. Ta analiza pomaga również określić poziom hormonów, w celu zidentyfikowania markerów rakowych.

Gdzie wziąć testy w Moskwie? Do tej pory istnieje wiele specjalistycznych laboratoriów, które oferują szeroki zakres badań serologicznych. Aby uzyskać skierowanie, skonsultuj się z lokalnym lekarzem (lub prywatnym specjalistą, do kogo wybierasz się). Z wynikami badań należy również udać się do lekarza. I posłuchaj jego komentarza na temat potrzeby leczenia.