251 Shares 5253 views

Koreańskie samochody: marka, godne uwagi

Koreański przemysł samochodowy nie może być tak opracowane i znane jako japoński lub niemiecki, ale maszyna rozpoczęła się w tym wschodnim kraju, aby zdobyć więcej i więcej nowych sterowników. Oni zyskują popularność w salonach i miłe połączenie ceny i jakości. Warto zatem bliżej przyjrzeć się koreańskich samochodów, a historia ich wygląd. Która marka jest szczególnie znana? Kiedy zaczęli swoją produkcję? Mamy do czynienia z małym opinię!

«Hyundai»

Założyciel jednego z najbardziej udanych firm koreańskich powstała w 1915 roku. Słaba rodzina może sobie pozwolić tylko wykształcenie podstawowe, więc z szesnastu Chung Ju Yung pracował gdzie tylko mógł: to był portier, a następnie sprzedawane ryż, a później stał się mechanik samochodowy. Już w 1946 roku otworzył własną pracownię. Została nazwana słowem „Hyundai”, co oznacza „nowoczesność”. Wkrótce pojawiły się na rynku koreańskich samochodów marki. Chong rządził żelazną ręką przez firmę: był bardzo trudny szef, nie mogą brać udziału pracownicy niezadowolenia. To pozwoliło mu na stworzenie silnej firmy, składający się z kilku firm, z których każdy kontroluje członków jego rodziny. W rezultacie, do tej pory jego dziecko idzie do pierwszego miejsca w wielu rankingach. Ale jego podróż rozpoczęła się od pracy ładowarka! Dodatkowym krokiem do sukcesu była współpraca z «» Ford, który trwał aż do lat osiemdziesiątych. Kolejna dekada była wyjątkowa: cud gospodarczy Korei Południowej doprowadziły do ostrego popytu na samochody i działalności firmy udał się na wzgórze z szalonym tempie. Pod koniec lat osiemdziesiątych firma wprowadziła również własny silnik. Legendarna marka jest «Coupe» – pierwszy w historii najtańszego samochodu sportowego.

«Kia Motors»

Koreańska marka samochodu «KIA Motors» są znane na całym świecie dzisiaj. Ale kiedy firma powstała w produkcji części rowerowych! Stało się to w 1944 roku. Po wojnie koreańskiej, w kraju brakowało pojazdów, a firma zdecydowała się rozpocząć produkcję skuterów, a następnie dodaje zakres i ciężarowych. Model «Titan E-2000" stał się popularny w całym kraju. Pierwszy pasażer „Kia” został przedstawiony na świat w 1974 roku. Pod koniec lat siedemdziesiątych firma opracowała własne silniki wysokoprężne. W latach osiemdziesiątych był to bardzo rozbudowany asortyment, aw latach dziewięćdziesiątych zaczął otwierać nowe fabryki w Korei Południowej i za granicą. Wszystko to doprowadziło firmę do obecnego sukcesu.

«SsangYong»

historia firmy zaczyna się w 1954 roku. Koreański robione samochód marki «Jeep» wydany w Seulu dla amerykańskich żołnierzy. Po pewnym czasie, firma przeniosła się do tworzenia własnych modeli i rozszerzony zakres. W latach powojennych, popyt na pojazdy był wielki. Nic dziwnego, że koreański samochód marki «SsangYong» stał się szybko popularne. Od 1983 roku, zaczął się nowy etap w historii firmy: było pochłanianie «Geohwa Motors», a następnie uwolnienie off-road została otwarta. Firma zaczęła się rozwijać w tym kierunku, a obecnie znany jest jako jeden z najlepszych produkcji SUV.

«Daewoo»

Koreańskich samochodów „Daewoo” kochany na całym świecie. Ich modele są szczególnie popularne wśród kobiet: najsłynniejszy samochód marki różnią atrakcyjny design i kompaktowe wymiary. Historia marki rozpoczęła się w 1967 roku w Seulu. Nazwa „Daewoo” oznacza „Wielki Universe”. Po otwarciu firma zajmuje się produkcją szerokiej gamy towarów, od elektroniki do broni. W wyniku kilku fuzji i przejęć Corporation utworzonej w latach osiemdziesiątych przemysłu motoryzacyjnego. Pierwszy model był samochód «LeMans». W tej chwili jednym z naipopulyarneyshih jest «Matiz», która charakteryzuje się eleganckim wyglądem i wysoką manewrowość.