140 Shares 8804 views

Astafjevs Yuri – aktorem rzadkiego talentu. Role w teatrze i kinie

Aktorzy – przedstawiciele brutalnej okupacji. Odgrywają główną rolę jest daleko od każdego z nich. Astafev Jurij Grigorevich – jeden z tych, który przeszedł drogę do przemysłu filmowego cicho, dyskretnie. Trudno nowoczesny widz może wywołać obraz, w którym brał udział. Tymczasem Yuri Astafev – aktor rzadkie talenty i najszerszy zakres.

życiorys

Astafev Jurij Grigorevich urodził się w 1949 roku w Duszanbe. edukacja teatralna w Jarosławiu. Pracował przez kilka lat w teatrze smoleńskiej. Potem przeniósł się do Moskwy, gdzie wystawił sztukę Szekspira, to zwrócił uwagę reżyser Mark Zacharow. Yuri Astafjevs przed końcem jego dni spędził, a raczej mieszkał, na scenie Teatru Lenkom. W filmie grał dziewięć ról. Wśród nich – nikt gwiazdy. Astafev Jurij Grigorevich zmarł w 1990 roku. Został pochowany w Moskwie.

Czy to wszystko, co można powiedzieć o takim niezwykłym aktorem Yuri Astafjevs?

rodzina

Żona bohatera tego artykułu – aktorka Teatru. Wachtangowa Lidiya Konstantinova. Jest znany z filmów „The punkt wyjścia” i „w Moskwie, podróży ….” Oprócz tych obrazów w filmografii aktorki 15 prac.

Astafjevs nie należą do zaskakujących i szokujących figur, które składają się legendy. Był człowiekiem, a nie aktorem skromne. Raz, kiedy towarzyszy mu żonę i syna na dworcu, jeden z towarzyszy podróży Konstantinova zabrał go na taksówkarza. Aktor nie tylko protestował, ale nawet rozgrywany naruszając pasażera, naturalnie pełni rolę kierowcy.

A ja pamiętam, jak Yuri Astafjevs kolegów i fanów?

W roli Gagarin

Astafev Jurij Grigorevich był wszechstronny aktor. Ale kiedy młody aktor po Szkole Jarosław dostał się do dyrektora naczelnego firmy smoleńskiej teatr widział w niej rolę pierwszego kosmonauty artysty, duma narodu radzieckiego. Było Astafieva Gagarinskaja uśmiech. W obrazie swego wielkiego imiennika, pojawił się na scenie przez dwa lata.

"Cruel Intentions"

Ponad ćwierć wieku, ten występ był w teatrze Lenkom. Bezpretensjonalna opowieść o Nikita, Kae, Terentyev, jak również urocze i słodkie dziewczyny imieniem Nelly cudownie spowodowane nieustannym zainteresowaniem widzów. Krytycy zastanawiał się: czym jest sukces spektaklu? Oświadczenie o popularności nie był w spisku i talentu aktorów i reżyserów. Astafjevs grał w tym przedstawieniu Kai. Od kilku lat, ta rola była najjaśniejszą w swoim repertuarze.

Inne role teatralne

Astafjevs był również zaangażowany w spektaklach "The Thief", "Romulus Wielki", "The Star and Death of Joaquin Murieta". Ale główną rolę teatru był jeden grał w zaledwie rok przed śmiercią.

Do produkcji spektaklu „Cemetery Anioł” Yuri Astafjevs zrobił to, co aktorzy nigdy nie zrobił. Szukał aktorów, zamówione urządzenia. Astafjevs dodała do swoich ról poetyckich kompozycjach twórczości Majakowskiego, blok, Pasternak. To był jego pokaz. Ale gra nie przeszła cenzurę zbyt długo. W Astafieva, człowiek, są bardzo poważne podejście do swojej pracy, jest to pierwszy zawał serca wystąpił w tym okresie.

Filmografia

W 1972 Astafjevs odegrała wiodącą rolę w filmie opartym na powieści Marka Twaina „Książę i żebrak”.

Potem było kilka drobnych prac w filmach. W 1987 roku aktor został zaproszony do obsady filmu „szukam innego życia.” Astafjevs grał w filmie „W surfowania”, wyraził on jedną z postaci w filmie animowanym „Monster”. Rola w filmie „Burza nad Rosją” stała się jego ostatnią. Podczas filmowania, aktor doznał ataku serca. Stało się to w listopadzie 1990 roku. Film został wydany rok później. Hero Astafieva powiedział głosem Mihaila Selyutina przezroczy.

Ten artykuł opisuje karierę aktora, który przeszedł niezauważony. Fani kina rosyjskiego w czasie i teraz, po ponad ćwierć wieku po jego śmierci, zdumienia, widząc skromny nagrobek na cmentarzu św Mikołaja Archanioła. Czy to ten sam aktor, który grał „surfowania”, „Burza nad Rosją”?

Tragedią jest to, że wyjechał wcześnie, w przypadku braku realizować się w filmie. I że nawet utalentowany rola w przenikliwy rolce filmu pozostała niemal niezauważona. Warto powiedzieć kilka słów o jednym z nich.

„Dwa i jeden”

W 1988 roku wszedł na ekrany filmowe, w którym wystąpili wybitnych aktorów kina radzieckiego. Ale obraz nie powoduje rezonans. W modzie w tym czasie był gatunek detektywem. Historia, która była przedmiotem filmu „Dwóch i” prosty i tragiczne. To nie było wliczone w złotej kolekcji kina domowego. Ale ten obraz – jeden z najlepszych, jakie zostały stworzone w radzieckich studiach filmowych w latach osiemdziesiątych.

Jeden w średnim wieku i samotny mężczyzna spotkał kobietę. Kochałem ją poślubił. Absurd śmierci okradziony ostatnią nadzieję na szczęście. Bohaterem opowieści stracił kobietę, którą kochał, a jej córeczka – matkę. Ale on nie rozpacz, i wziął odpowiedzialność za dziewczynę sierocego. Gdzieś daleko żył wietrzną ojca, ale miał trochę nadziei.

Filmy bohater, grany przez George'a Burkov, zakochał się w dziewczynie, jak własne, ponieważ, według niego, aby go kochać bardziej było nikogo. Astafjevs grał w roli filmowego ojca ne'er-zrobić, którego uczucia do swojej córki obudzić się dopiero po śmierci byłej żony. On przychodzi tutaj i zamienia dramat zatytułowany „dwa i jeden.”

Gra utalentowanych aktorów dała już tragiczna historia niezwykłego penetrację. Astafieva dzisiaj pamiętał wiele dzięki Koryakina rolę grał przez dwa lata przed jego śmiercią.