107 Shares 7784 views

Nemo Point – cmentarz statków kosmicznych

W pustynnym regionie Oceanu Spokojnego jest tzw cmentarz statków kosmicznych (48 ° 52 „S Lat i 123 ° 23 ..” S e ..) – Nemo Point, nazwał ją na cześć znanego literackiego bohatera robót przygoda-fiction Jules Verne ( inna nazwa – biegun niedostępności). Najbliższy ląd – niewielki atol Ducie – ma 2688 km na północ od Point Nemo. To właśnie tutaj, pod warstwą fal oceanu, odkryli ich ostatnim schronieniem 145 „postęp” w Federacji Rosyjskiej, ciężarówka 4 miejsca HTV Japonię i 5 ładunków automatyczny kosmokorabley ATV, należącego do Europejskiej Agencji Kosmicznej. Również Cmentarz posiada pozostałości „Salute” statek kosmiczny 6 i stacji kosmicznej „Mir”.

Bez ponownego wykorzystania

Oczywiście, żadna z stacji kosmicznej (lub statku) nie opiera się na Oceanie Spokojnym w jednym kawałku, wszystkie z nich były wchłaniane przez masy wody w postaci dużych poszczególnych fragmentów. Dla większości kosmiczny kontakt z atmosferą jest bardzo szkodliwe, ale nie określają konkretnego skuteczną ochronę termiczną, w przeciwieństwie do modułu załogowego opadania. Statek kosmiczny cmentarz na Pacyfiku podjęła w swoim łonie te stacje orbitalne i pojazdy kosmiczne, że początkowo nikt nie zamierza powrócić na Ziemię w celu ponownego użycia. Te kosmiczne, będąc w niższej gęstych warstwach atmosfery ziemskiej, zniszczone i spalone. Ale poszczególne fragmenty osiągając powierzchnię Ziemi, więc wyznaczenie obszaru zatapianie statków wycofanych z eksploatacji oraz niskiej orbicie Ziemi ( „statek kosmiczny cmentarnej”) jest uzasadnione i właściwe.

incydenty

Historia Punkty Nemo ma dwie katastrofy. W 1979 roku US przestrzeń gruzu „Skylab”, stacja, osiągając warunkowego wód kwadratowych, uderzył w zachodniej części Australii kontynentalnej. A w 1991 roku szczątki stacji orbitalnej rosyjskiej „Salut -7” częściowo spadł na terytorium Argentyny. Na szczęście, obie nieprzewidzianych przypadkach traktowane bez istotnych uszkodzeń i strat w ludziach. Statek kosmiczny cmentarz – niebezpieczna okolica. Dlatego wczesną wiosną 2001 roku, podczas likwidacji kompleksu orbitalnego „Mir”, rząd Japonii, Australii i Fidżi wezwał obywateli do powstrzymania się od wyjazdów i schronić się w pomieszczeniu.

Utylizacja kosmomusora

Każdego roku, na cmentarzu kosmiczne statki na Oceanie Spokojnym jest uzupełniana kilkadziesiąt statków kosmicznych. Zdaniem ekspertów, społeczność międzynarodowa przyjęła praktykę usuwania gruzu z pomocą statków towarowych, aby nie spowodować znaczną szkodę ekologii planety. Temat do stacji i statków zalewowych, aby rozwijać swoje zasoby, ich przedziały ładowane z produktów odpadowych z misji kosmicznych i innych zanieczyszczeń. Ogólnie, powierzchnia wód Pacyfiku osiągnąć pewną ogniotrwałej elementy statku (w większości całkowicie spalić się w atmosferze), który po zanurzeniu do głębokości 4 kilometrów.

UFO „Cmentarz”

Po otrzymaniu kolejnych obrazów wysłany ciekawość łazik na Czerwoną Planetę, większość entuzjastów UFO zainteresowanych wyraźnie widocznych dziwnych kraterów na powierzchni Marsa. Po dokładnym badaniu, zrobili szereg założeń dotyczących ich pochodzenia. Jedna z wersji mówi, że społeczeństwo jest, że te kratery są ślady lądowania obcych statków kosmicznych – powiadamia blogu Obserwacje UFO codziennie. Według jednego z uczestników w analizie te kratery zostały odkryte wcześniej na Księżycu. Jednocześnie anomalii na naszego naturalnego satelity, również nie udało się znaleźć logiczne wytłumaczenie. W zgodnej opinii ufologów znaleźć formy Relief sztucznego pochodzenia i stanowią unikalną wyrzutni kosmicznych lub cmentarz statków kosmicznych. Zdjęcia przekazane do publicznej wiadomości, wciąż pisał na blogu UFO. Według innej wersji, odkrył depresje nie więcej niż warsztat, gdzie były obsługiwane UFO. Ale hipoteza, że łazik Ciekawość nakręcony cmentarz sonda na Marsie stało się bardzo popularne.

asteroida Vesta

Pas asteroida się pomiędzy Jupiter i Mars, stwierdzono ciało niebieskie o średnicy, która przekracza 550 km. Ta asteroida o nazwie Vesta, naukowcy, według jednego z popularnej hipotezy, jest pozostałością niszcząc Phaeton planety, kiedyś zamieszkany przez inteligentne istoty. Około rok temu do jego dość bliskiej odległości wkradł automatycznej sondy „Świtu” (USA), NASA i kolekcji była uzupełniana szczegółowe i wyraziste zdjęcia powierzchni. Ufologów, oglądając zdjęcia, znalazłem kilka ciekawych, dziwnych obiektów na powierzchni Westy. Fotografie rzekomo uszczelnione zniszczony dysk w kształcie UFO, częściowo ukryty pod podobieństwa płaszczyzny uziemienia i innych dziwnych konstrukcji. Naukowcy nie mają powodu, by sądzić, że przedmioty te mają pochodzenie naziemnej. Najprawdopodobniej to ślady cywilizacji, która istniała Chaise cmentarza lub innego UFO. Fakt, że eksperci znaleźli latającą strukturę, bardzo różne od siebie, to pozwoliło im przypuszczać, że statki własnością różnych cywilizacji pozaziemskich. Więc to nie jest tylko znaleźć na Marsie Spacecraft cmentarza, ale na dalekim Zachodzie.

Przeznaczenie science fiction

Jednak mało prawdopodobne w niedalekiej przyszłości ludzkość będzie w stanie dowiedzieć się więcej szczegółów na temat znalezionych artefaktów. Załogowe misje na Marsa i Westy wysłać jeszcze nikt nie będzie. Wszystkie hipotezy pozostaje dużo science fiction.