697 Shares 4314 views

Canning ogórki recepty

Ogórki są dojrzałe. Mogą być podjęte do konserw ogórki recepty są tak liczne, że niemożliwe jest, aby wyliczyć wszystko proste. Ktoś ogórki ogórek, niektóre ogórki, a ktoś robi coś, i więcej. Prawdopodobnie, nawet najbardziej niedoświadczony gospodyni wie, jak to zrobić, i ma swoje ulubione przepisy. Ale chce czegoś nowego, smaczny i ciekawy. Proponujemy przepis ogórki kwaszone bez solanki.

Do wytrawiania wybiera się świeży, o średniej wielkości, z czarnymi kolce ogórków. Ogórki z białymi kolcami – deser i nie nadają się do produkcji konserw, ponieważ szybko pogarszać i banki będą eksplodować. Powolny ogórki, które były zbyt długie, można dodać soli do jedzenia, ale nie nadają się one również na ząbkowanie.

Jeden kilogram ogórków należy wziąć jeden i pół łyżeczka soli, trzy lub cztery ząbki czosnku, zioła do smaku. Ogórek lepiej wziąć mały, ale można użyć i wielki. W małych ogórków trzeba wyciąć wskazówki oraz duże cięcie wzdłuż na cztery części. Zioła i czosnek drobno posiekać potrzeba do nożem. Wszystkie składniki są dodawane w plastikowej torbie, pokryte solą i dobrze wstrząsnąć. Pakiet należy umieścić 6-8 godzin w lodówce i wstrząsnąć od czasu do czasu. Pod koniec wymaganego ogórki czas w plastikowej torbie powodują ślinotok.

A oto przepis na pyszne kiszonych ogórków z pikantną papryką. Musimy następujące składniki:

* ogórki – 1 kg
* Czerwona papryka – 2 szt
* Czosnek – 1 ząbek
* sól – 3 łyżki
* Cukier – 2 łyżki
* 3% octu – 2 łyżek
* Dill (parasole), estragon
* listki chrzan, wiśnie, czarna porzeczka

Przed marynowania ogórków moczone przez 2 godziny zimną wodą, a następnie wyciąć wskazówek. W wysterylizowanych słoików określonych czosnek, koperek, estragon, słodka papryka, ostra papryka, liściach chrzanu, wiśni i czarnej porzeczki. Słoik szczelnie wypełniona ogórki i wlać wrzącej wody.

Po pięciu minutach, wodę dekantuje się i przygotowuje go do marynaty. Gotować we wrzącej wody dodaje się sól i cukier receptę i gotuje się w ciągu trzech minut. Banki wlać wrzenia marynaty dodać ocet i uszczelnione sterylizowanych pokrywek. Zamknięte puszki przewrócił, owinięty kocem i dać cool.

Canning ogórki recepty można znaleźć w różnych książkach kucharskich, to ekscytujące i trochę ryzykowne, ponieważ nie zawsze wynik może podoba. W związku z tym, konieczność zachowania ogórki częściowo, przy użyciu sprawdzonych recepty, na przykład, w standardowej receptury.

Ogórki konserwowe produkowane w taki sposób, chrupiące i pachnące, a także w zakresie soli, ale najważniejszą rzeczą jest to, że banki nie wybuchnąć.

Jeden trzy-litrowy słoik potrzebne są następujące składniki:

* ogórki
* Czosnek – 3-6 ząbki
* 70% octu – 1 łyżeczka
* kopru (parasole)
* Hell – liście mogą zakorzenić
* Estragon (opcjonalnie)
* wiśni i porzeczki czarnej liście
* Sól – 100 gramów

Jeśli ogórki właśnie zbierane, mogą być konserwowane od razu, ale jeśli było więcej niż pięć godzin, należy umieścić je na kilka godzin w zimnej wodzie. Czubki ogórka należy wyciąć, ale nie można wyciąć. W przygotowanych słoików są umieszczone czosnek, zioła i ogórki – muszą być układane tak mocno, jak to możliwe. Banki do góry wylewania wrzącej wody, przykryć pokrywą i pozostawiono do odstania na pięć minut. Następnie wodę wylano do naczynia, ogrzewano w temperaturze wrzenia dodaje się sól receptę dwie lub trzy minuty, a jeszcze wylano ogórków.

Pour ogórki mogą być dwa lub trzy razy. Po dwóch banków wypełnia ochłodzono w ciepłym zbiorcze, po trzy banki można po prostu pozostawić w temperaturze pokojowej. I ocet dodaje do banku tuż przed ząbkowanie.

Canning ogórki recepty, które właśnie pod uwagę, to nie koniec. Teraz konieczne jest, aby powiedzieć kilka słów o jeden mały sekret puszek zamykających. Pokrycie słoiki przed musisz sprawdzić jakość uszczelnienia. Aby to zrobić, trzeba umieścić w banku na boku na stole i jej małą kręcić. Spod pokrywy zwinięte słabo kapie. W tym przypadku trzeba ponownie chodzić maszynę ząbkowanie, następnie owinąć dobrze i pozostawić do ostygnięcia.

I ogórki domu konserw wykonany receptur, które są liczne i zróżnicowane.